Orava s lehkou turistikou I pro děti + Plavba na Tradičních Pltích (autobusem)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovensko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Krajina lesů, horských soutěsek, zvlněných kopců a příběhů z dávných časů – tradiční Orava na vlastní kůži. Užijete si plavbu k Oravskému hradu i jízdu historickou železnicí. Projdete se dolinami či dierami, zrelaxujete v aquaparku a odhalíte tajemství modrotisku. Vyzkoušíte kávu od místního nadšence i sýrové dobroty. Objevte Slovensko, jak ho neznáte – vyrazte i s dětmi na Oravu za zážitky!

Popis ubytování

ubytování je zajištěno v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd z Prahy a dále po trase na Slovensko, které doslova „ochutnáme“ hned obědem v tradiční kolibě. Po skvělém gurmánském zážitku strávíme odpoledne ve skanzenu a nádherné slovenské přírodě. Odjezd v ranních hodinách z Prahy, Jihlavy a přes Brno na Slovensko. Kolem poledne se zastavíme v typické kolibě na oběd a začneme vnímat Slovensko všemi smysly. Poté vyrazíme do Muzea kysuckej dediny a v krásné přírodě se podíváme, jak se našim sousedům v dřívějších dobách žilo. V dědině nechyběl mlýn, pila, salaš, kaple nebo také krčma. Zájemci se poté vypraví lesní železnicí k vyhlídkové věži s nádherným výhledem na Západní Tatry. K večeru se ubytujeme v blízkosti Oravské přehrady a s úsměvem si uvědomíme rozdíly současného ubytování s tím z doby před dvěma sty lety. 

2. den

Ráno se nabudíme místní kávou a pak si s lehkostí užijeme příjemnou procházku Juráňovou dolinou. Zbývající část dne bude patřit odpočinku u Oravské přehrady nebo třeba v aquaparku Meandr Thermal v Oravici. Káva se řadí k nejoblíbenějším nápojům na světě, proto využijeme blízkost Muzea kávy a hned po snídani se vydáme na prohlídku a šálek některé z místních specialit ochutnáme. V malém domečku muzea byste nečekali největší mozaiku z kávových zrnek.  Plni energie vyrazíme do Juráňovy doliny – naučná stezka nás provede překrásnou soutěskou, která je zpřístupněna pomocí chodníků a lávek. Trasa je nenáročná (asi 8 kilometrů), s malým stoupáním, vhodná i pro děti. A po sportování trochu odpočinku – buď, po návratu k hotelu, můžete strávit zbytek odpoledne u přehrady koupáním či projížďkou lodí na Slanický ostrov, který je „památkou na zatopenou obec“ při stavbě přehrady. Nebo se s průvodkyní vydáte do nedalekého termálního aquaparku Meandr Thermal, kde děti ocení tobogán a různé chrliče, dospělí bazén s léčivou vodou. Večer návrat na ubytování.

3. den

Dopřejeme si tradiční slovenské zážitky. Vyrazíme na vorech po řece Oravě k Oravskému hradu. Poobědváme v podhradí, omrkneme staré řemeslo modrého barvení látky a na závěr ochutnáme i nakoupíme domácí sýrové dobroty.  Nejdřív trochu adrenalinu – projížďka po řece Oravě na tradičních „pltích“ – vorech, po kterých se dříve dopravovalo dřevo, dnes turisté. Z dálky uvidíme dominantu Oravského hradu, který hned po vysednutí z vorů zájemci budou moci navštívit a o jehož exteriéry se často zajímají filmaři.  Památky jsou nádherné, ale na vzduchu brzy vyhládne, a blízký minipivovar Kastelán nám pomůže uhasit hlad i žízeň.  Poté se vydáme za dalším poznáváním, tentokrát se podíváme na jedno ze starých řemesel – ruční výrobu modrotisku, jehož výroba se na Oravě, jako jediném místě na Slovensku, dochovala. Barvení či tisk látky přírodní modrou barvou tradičním způsobem se stalo nehmotným světovým dědictvím a modrobílé oděvy se stávají opět čímdál více moderní.  A protože další den se už budeme ubírat domů, při cestě na hotel se zastavíme v rodinné mlékárně, kde se vyrábí slovenské sýrové speciality, bez kterých si návrat domů těžko představit. 

4. den

Domů se vám ani nebude chtít, a tak před odjezdem ještě zavítáme na známé Jánošikove diery, kde si naposledy vychutnáme krásy slovenské přírody. Pak si dáme výtečný oběd v tradiční restauraci v Terchové a vydáme se na cestu zpět. Před zpáteční cestou se protáhneme tentokrát v Terchové dolině, která je atraktivní cestou kolem vodopádů po žebřících. Ale nebojte, kamzíky být nemusíte, základní trasa Jánošíkovými dierami je nenáročná. Po zbojníkovi Jánošíkovi pocházejícím z Terchové jsou pojmenovaná jídla, slavnostni ale právě i přírodní útvary.  Pro zdatné jedince je možné i prodloužení trasy, zatímco druhá část skupiny naplní pořekadlo Láska (tentokrát ke Slovensku) prochází žaludkem, čili poobědváme pod dohledem Jánošíka.  Pak už společně nasedneme do autobusu a ve večerních hodinách se vrátíme zpět do ČR.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.