Orava s lehkou turistikou I pro děti + Plavba na Tradičních Pltích (autobusem)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovensko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Krajina lesů, horských soutěsek, zvlněných kopců a příběhů z dávných časů – tradiční Orava na vlastní kůži. Užijete si plavbu k Oravskému hradu i jízdu historickou železnicí. Dozvíte se zajímavosti o sýrových dobrotách či místní kávě. Projdete se dolinami i dierami, odhalíte tajemství modrotisku a zrelaxujete. Objevte Slovensko, jak ho neznáte – vyrazte i s dětmi na Oravu za zážitky!

Popis ubytování

ubytování je zajištěno v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den

Odjezd v ranních hodinách z Prahy a dále po trase na Slovensko. Odpoledne strávíme v nádherné slovenské přírodě a navštívíme skanzen, kde si prohlédneme, jak se tu žilo v dřívějších dobách. Ranní odjezd z Prahy, Jihlavy a přes Brno na Slovensko.  Dorazíme do Muzea kysuckej dediny a v krásné přírodě se podíváme, jak se našim sousedům v dřívějších dobách žilo. V dědině nechyběl mlýn, pila, salaš, kaple nebo také krčma. Vypravíme se lesní železnicí z tzv. Tanečníku k vyhlídkové věži s nádherným výhledem na Západní Tatry. K večeru se ubytujeme v blízkosti Oravské přehrady a s úsměvem si uvědomíme rozdíly současného ubytování s tím z doby před dvěma sty lety. 

2. den

Ráno se naladíme zajímavostmi o místní kávě a pohledem na bohem posvěcenou Oravu zpod Jeho paží. Pak si užijeme příjemnou procházku Juráňovou dolinou. Po návratu si odpočineme u Oravské přehrady nebo třeba v aquaparku v Oravici. Káva se řadí k nejoblíbenějším nápojům na světě, proto využijeme blízkost Muzea kávy a hned po snídani se vydáme na prohlídku. V malém domečku muzea byste nejspíš nečekali největší mozaiku z kávových zrnek.  Poté se zastavíme u sochy Ježíše Krista na vršku v obci Klin a pokocháme se krásnými výhledy po širém okolí. Pro sochu se vžil název Rio de Klin, poněvadž se jedná o kopii brazilské sochy nad Rio de Janeiro. Plni energie vyrazíme do Juráňovy doliny – naučná stezka nás provede překrásnou soutěskou, která je zpřístupněna pomocí chodníků a lávek. Trasa je nenáročná (asi 8 kilometrů), s malým stoupáním, vhodná i pro děti. A po sportování trochu odpočinku – buď, po návratu k hotelu, můžete strávit zbytek odpoledne u přehrady koupáním či projížďkou lodí na Slanický ostrov, který je „památkou na zatopenou obec“ při stavbě přehrady. Nebo se s průvodkyní vydáte do nedalekého termálního aquaparku Meandr Thermal, kde děti ocení tobogán a různé chrliče, dospělí bazén s léčivou vodou. Večer návrat na ubytování.

3. den

Dopřejeme si tradiční slovenské zážitky. Vyrazíme na vorech po řece Oravě k Oravskému hradu. Poobědváme v podhradí, omrkneme staré řemeslo modrého barvení látky a na závěr nakoupíme domácí sýrové dobroty.  Po ránu se krátce projdeme památkovou rezervací lidové architektury v obci Podbiel s překrásnými původními dřevěnicemi s šindelovými střechami. Poté v sobě spustíme trochu adrenalinu. Čeká nás projížďka po řece Oravě na tradičních „pltích“ – vorech, po kterých se dříve dopravovalo dřevo, dnes turisté. Z dálky uvidíme dominantu Oravského hradu, který hned po vysednutí z vorů zájemci budou moci navštívit a o jehož exteriéry se často zajímají filmaři. Ti, kteří se neodeberou na prohlídku hradu, mohou spočinout např. v místním minipivovaru Kastelán. Po obědě se vydáme za dalším poznáváním, tentokrát se podíváme na jedno ze starých řemesel – ruční výrobu modrotisku, jehož výroba se na Oravě, jako jediném místě na Slovensku, dochovala. Barvení či tisk látky přírodní modrou barvou tradičním způsobem se stalo nehmotným světovým dědictvím a modrobílé oděvy se stávají opět čím dál více moderní.  A protože další den se už budeme ubírat domů, při cestě na hotel se zastavíme v rodinné mlékárně či farmě, kde se vyrábí slovenské sýrové speciality, bez kterých si návrat domů těžko představit. 

4. den

Domů se vám ani nebude chtít, a tak před odjezdem ještě zavítáme na známé Jánošikove diery, kde si naposledy vychutnáme krásy slovenské přírody. Pak se vydáme na cestu zpět. Před zpáteční cestou se protáhneme tentokrát v Terchové dolině, která je atraktivní cestou kolem vodopádů po žebřících. Ale nebojte, kamzíky být nemusíte, základní trasa Jánošíkovými dierami je nenáročná. Po zbojníkovi Jánošíkovi pocházejícím z Terchové jsou pojmenovaná jídla, slavnosti ale právě i přírodní útvary.  Pro zdatné jedince je možné i prodloužení trasy, zatímco druhá část skupiny může omrknout sochu Jánošíka v obci. Pak už společně nasedneme do autobusu a ve večerních hodinách se vrátíme zpět do ČR.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.