Slovenský kras na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovensko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 6 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cyklistika největší krasovou oblastí v Evropě

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 15 hod z Brna přes Olomouc. Večerní příjezd do vesničky Krásnohorská Dlhá Lúka do penzionu Jozefína, ubytování, večeře a seznamovací večírek.

2. den

Plešivecká Planina: Z obce Plešivec postupné stoupání na vrcholovou pláň. Srdcem planiny překrásnou krajinou střídavých lesů a luk kolem propasti Zvonivá jama až na vyhlídku Gerlašská skala (752 m). Sjezd do obce Honce a podhůřím Volovských vrchů do Rožňavy. Zasloužený relax v místním letním koupališti. ( 40 km, ↑800 m, ↓700 m)

3. den

Zádielska Planina: Z vesničky Lúčka s unikátní zříceninou husitského kostela přes vesnici Bôrka a Bakšovou dolinou do údolí Blatného potoka. Přes NPR Zádielska tieňava a pod NPR Havrania skala výjezd na vrchol planiny. Sjezd kolem 5 Hájských vodopádů stejnojmennou dolinou pod Turniansky hrad ( 30 km, ↑650 m, ↓950 m). Možnost pěšího výstupu na hradní zříceninu (1 hod, ↑150 m, ↓150 m). Trasu lze prodloužit údolím pevně semknutým planinami se všech stran kolem Hrhovských rybníků do Jablonova nad Turňov (navíc +20 km, ↑+200 m, ↓+200 m).

4. den

Silická Planina: Autobusem na hranici s maďarským NP Aggtelek k největší jeskyni Slovenského krasu Domici. Prohlídka jeskyně s možností plavby po řece Styx. Na kolech přes Silickú Brezovú kolem nejníže položené ledové jeskyni na světe Silické lednici (UNESCO). Přes obec Silica největší planinou Slovenského Krasu až na vyhlídku Dievčenská skala (660 m). Sjezd do Krásnohorské Dlhé Lúky ( 40 km, ↑550 m, ↓600 m). Poslední večeře, přejezd do obce Vrbov, večerní relax v termálech, kolem 23 hod odjezd směr ČR.

5. den

Noční přejezd Slovenska, příjezd přes Olomouc do Brna kolem 6 hod.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.