Lyžování a wellness Julské Alpy - hotel Savica, skipas a aquap...

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Julské Alpy, Bled
Název ubytování Julské Alpy - Bled - Savica
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 10 680 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oblíbený autobusový lyžařský zájezd s wellness na Bled pro milovníky romantiky, lyžování, rekreace a termálních bazénů. Lyžování v Alpách ve Slovinsku má své velké kouzlo. Nejsou zde gigantická lyžařská střediska, ty místní největší (Krvavec, Kranjska Gora, Vogel, Cerkno) patří mezi dobré střední. Nachází se v okruhu cca 40 km (Cerkno je vzdálenější) od známého letoviska a lázní Bled. Pro příznivce wellness a velmi dobrého lyžování za velmi výhodnou cenu je zde vše, co hledají. Zájezd je připraven tak, aby vyhověl lyžařům, kteří mohou po lyžování navíc dobře relaxovat v bazénech, wellness centrech a navíc si prohlédnout si kouzelný Bled (hrad, jezero). Je zaměřen na návštěvu tří největších okolních středisek, na které platí místní superskipas Julské Alpy. S výhodným superskipasem Julské Alpy lyžujeme ve proslulém střediku Kranjska Gora (6 lanovek, 10 vleků, 30 km sjezdovek, pravidelné závody Světového poháru) a vysokohorském skicentru Krvavec (přes 30 km sjezdovek ve výšce 1 450 m až téměř 2.000 m, kabinová lanovka, 6 sedačkových lanovek, několik vleků) s nejlepšími sněhovými podmínkami ve Slovinsku a množstvím sněhových děl. Déle je zde skicentrum Vogel, zřejmě krajinářsky nejvelkolepější středisko Slovinska. Vypíná se nad čarokrásným ledovcovým Bohinjským jezerem (nabízí úžasné výhledy na Triglav), sjezdovky stoupají do výšky až 1.900 m. Ve středisku najdete 5 lanovek, několik vleků a výborný Snowboard Park (celkem je zde cca 30 km sjezdových tratí všech druhů obtížnosti). Stále modernizované Cerkno nabízí 4 moderní 4 – 6 sedačkové lanovky, jednu „obyčejnou“ dvousedačkovou lanovku a 2 dlouhé vleky (celkem cca 20 km sjezdovek). Zajímavé je i menší, poměrně blízké a mimořádně dobře hodnocené středisko Šoriška Planina. Novinkou je lyžování v úžasném italském Tarvisiu. Najdete zde 11 lanovek a cca 30 km sjezdovek v nadmořské výšve 800 – 1.800 m. Doslova nezapomenutelná je návštěva pohádkového poutního místa s kostelíkem Monte Lussari ve výšce téměř 1.800m. Sjezdovka s vrcholu do údolí má převášení 1.000 m, jeji absolvování je skutečným zážitkem. Výhodou je, že náš superskipas umožňuje přizpůsobit program povětrnostním podmínkám. V případě mimořádně špatných sněhových podmínek můžeme využít vysokohorský Krvavec (dlouhodobě jsou zde nejlepší podmínky a nejvíce sněhových děl), pokud je sněhu a mrazu až příliš (také toto se v Julkách poměrně často stává), náš autobus zamíří na velkou, ale přece jen níže položenou Kranjskou Goru. Skipas platí také pro „podledovcové“ středisko Sella Nevea, které se vyznačuje mimořádným množstvím sněhu.

Kouzelné jezero Bled a okolní hotely s termálními centry přitahují turisty, golfisty i lyžaře. Léčivé vlastnosti termální vody z Bledu jsou známy od roku 1818. Příznivě působí na pohybové ústrojí, pomáhají od bolesti kloubů (lyžaři vše určitě náležitě ocení). Ideální lyžařská dovolená v okolí letoviska Bled.

Pozn. Nyní se řeší situace se skipasem na Kranjskou Gorou (jedná o něm organizace vydávající skipasy Julian Alpe). Na jednání nemáme vliv, je připravena náhrada, místo dne na Kranjske Goře bude (pokud se situace s KG nevyřeší) lyžování na Vogelu.
Bohužel situace s podmínkami ohledně covidu momentálně znemožnila lyžování mimo Slovinska. I pro krátký, denní výjezd do Itálie, nebo Rakouska (chtěli jsme jim nahradit Itálii) je nyní potřebný test, navíc platný jen 24 hodin (není možné využít test z ČR). Testovat se ve Slovinsku nelze, při „náhodné“ pozitivitě jednoho účastníka by zůstal v zahraniční karanténě celý autobus!


{{clanek:skipama Krvavec}}
{{clanek:Skimapa-Kranjska Gora}}
Itálie: {{clanek:skimapa-tarvisio}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 6.20 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Rakouska, Slovinska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Polopenze snídaně formou bufetu v jídelně hotelu Savicavečeře formou neomezeného bufetu (saláty a výborné zákusky jsou zde samozřejmostí) podávaná ve velké restauraci hotelu**** superior RIKLI (v tomto hotelu naleznou zájemci další restaurace a bar).

Popis ubytování

POLOHA: hotel **** Savica Garni: nově renovovaný hotel ležící poblíž kouzelného jezera Bled, vedle (jen 60 m) hotelu RIKLI BALANCE**** superior, ve kterém najdete nádherné wellness centrum Ziva. Hotel Savica nabízí velmi dobré ubytování a výborné podmínky také pro rodiny s dětmi. VYBAVENÍ: jídelna, ve které se podávají snídaně, menší aperitiv bar, hrací místnost a prostory pro děti, vstupní hala, parkoviště. Hoteloví hosté mají zdarma vstup (na 3 hodiny denně) do bazénové části wellness centra ZIVA (bazénový komplex, voda cca 30° C) ve vedlejším hotelu**** Rikli. Je zde termální bazén propojený s celoročním venkovním bazénem (s výhledem na jezero a hrad), tobogán, dětský bazén, vířivky, jacuzzi na terase, relaxační prostory. Za poplatek (pro hosty hotelu sleva) je saunové centrum. POKOJE> dvoulůžkový pokoj s možností jedné přistýlky: sprcha/WC, kabelová TV, kab. přípojka na internet, tresor, minibar, balkón.> jednolůžkový pokoj: menší pokoj podobě vybavený jako 2L, často bez balkonu, k dispozici jen jeden pokoj na zájezd.
V případě exponovaných termínů je možná změna ubytování v ještě luxusnějších hotelích Park**** nebo Rikli****.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v 6.20 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska, Slovinska (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno přímo do Slovinska. V pozdních odpoledních hodinách příjezd na ubytování do hotelu. Volný program, možná prohlídka Bledu, večeře, návštěva wellness centra Ziva s termálními bazény, bohatá večeře.

2. den

Ráno po snídani (cca kolem 8.15) odjezd na lyžařské středisko Vogel, které nahrazuje Kranjskou Goru (momentálně z organizačních důvodů není ve velkém „julském skipasu“). Celodenní lyžování. V podvečer wellness, koupání a zábava na Bledu. Večeře.

3. den

Ráno po snídani výjezd na středisko dle povětrnostních a sněhových podmínek. V případě horších sněhových podmínek (teplé počasí) Krvavec, nebo Šoriška planina. Za dobrých podmínek možno také vzdálenější Cerkno. Večeře, koupání, procházky (doporučujeme například výstup k hradu).

4. den

Ráno po snídani výjezd na středisko dle povětrnostních podmínek. Krvavec, Šoriška planina, případně Cerkno. Večeře, koupání, rekreace.

5. den

Ráno po snídani odjezd na skicentrum Krvavec. Výjezd kabinovou lanovkou na nádherné vysokohorské plató ve výšce 1.450m. Celodenní lyžování ve výšce 1.450 m – 2.000 m. Kolem 16 hodiny odjezd přes Vídeň, Brno, Olomouc na ostravsko.

6. den

Ve velice časných ranních hodinách příjezd do Ostravy. Pozn. program se přizpůsobí aktuálnímu stavu sněhu, počasí a sjízdnosti silnic (o případné úpravě rozhoduje po konzultaci s recepcí hotelu a dle zpráv informačních center a správy silnic vedoucí zájezdu). Je třeba dodržovat místní aktuální epidemiologická nařízení, v rámci nichž může dojít k určitým změnám, omezením.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.