Pestré barvy Slovinska, okolí Triglavu a Bledu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Ljubljana, Portorož, Bled, Postojna
Název ubytování Pestré barvy Slovinska, okolí Triglavu a Bledu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 229 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Slovinsko - malá, ale naprosto okouzlující země s dechberoucí přírodou a místy, která vás doslova uchvátí. Zažijte na vlastní kůži, jaké to je hledět z hradu Bled daleko za obzor, nebo se procházejte ve vlnách na pobřeží Portorož.

Program zájezdu

1. den, Ptuje, Lublaň

Z ČR odjezd v nočních hodinách. Ihned po příjezdu spatříte krásy a jedinečnost Slovinska, malé země netušených možností. Zastavíte se v nejstarším slovinském městě Ptuje. Jedná se o architektonický klenot na břehu řeky Drávy, který je obklopen nekonečnými vinicemi. Dále navštívíte místní termální lázně, ve kterých najdete vnitřní i venkovní bazény. Nechybí ani volný čas na krátkou procházku městem. Přejedete do hlavního města Slovinska Lublaně, tam s průvodcem strávíte zbytek odpoledne. V tomto městě se snoubí tzv. lublaňské baroko nejvíce viditelné na několika měšťanských domech, a secese, kterou uvidíte na zrestaurovaných domech sloužících hlavně jako obchodní centra. Během komentované procházky dostanete prostor k individuálnímu volnu na vlastní průzkum města a nákup suvenýrů. Večer odjezd na hotel.

2. den, NP Triglav, Bled

Autobusem odjedete do Triglavského národního parku a pěšky se vydáte k Savickému vodopádu, nejznámějšímu vodopádu na slovinském území. Stezkou se projdete v úchvatné soutěsce Vintgar. Pocítíte trochu adrenalinu, protože se místy přechází po mostech nad peřejemi řeky Radovné.  Dostanete se až do městečka Bled, atraktivního lázeňského střediska, ve kterém navštívíte majestátní Bledský hrad. Nachází se ve výšce 130 metrů nad Bledským jezerem a poskytuje výjimečný výhled na okolní horskou krajinu i samotné jezero. Po osobním volnu následuje návrat na hotel.

3. den, Postojna, Predjamský hrad, Portorož, Piran

Poslední den se pojedete podívat na jeskyni Postojna s krátkou fotopauzou u Predjamského hradu stojícího na skalním převisu a obklopeného pouze kaňonem a řekou Lokvou. Tento hrad je považován za druhou nejžádanější a nejoblíbenější atrakci v jižní části Slovinska.  Část programu potěší zejména milovníky mořských radovánek, protože zahrnuje návštěvu slovinského pobřeží Portorož s vyhraněným časem ke koupání. Den zakončíte procházkou do města Piran - kouzelného městečka s architekturou připomínající italské Benátky. Večer odjezd do ČR.

4. den, Návrat do ČR

Návrat do ČR v ranních/dopoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.