Slovinsko – Rakousko (pěší turistika s koupáním) – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 450 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

SLOVINSKO - RAKOUSKO
(LEHKÁ PĚŠÍ TURISTIKA: Dobratsch - Vršič - Planica - Pokljuka - Bohinj - Bled...Možnost koupání. Termín: 01.07.-06.07.2021)
Termín a cena zájezdu:
1/ Čt 01.07. - Út 06.07.2021 7.450,- Kč

Popis lokality ubytování

Cena zahrnuje:– dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, WC, DVD, bufet)
– 3x ubytování v hotelu Jadran *** cca 50 m od jezera Bled (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
– 3x snídani (možnost dokoupení večeří)
– služby průvodce
– pobytovou taxu
– pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
– doporučená částka na vstupné: cca 40 €

komplexní pojištění K5 = 25,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno poplatku do 15.000,- Kč/os.)

připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)
Slevy a příplatky:
- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 30.4.2021), možnost bezplatného storna 3 měsíce před odjezdem!: -400,- Kč
- komplexní pojištění = 150,- Kč/zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 156,- Kč/zájezd
- 3x večeře (bufet) = 700,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = na vyžádání
Nástupní místa:
Plzeň (+250 Kč/os.), Rakovník (+200 Kč/os.), Beroun, Praha
Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

Program zájezdu

1. den: ODJEZD

Odjezd z Prahy v cca 23 hod. Noční přejezd.

2. den: BLED, DOBRATSCH, FUSINE

Okružní, cca 9 km dlouhá túra na vrchol DOBRATSCH (2 166 m) s úchvatnými pohledy na Karnské Alpy a Karavanky. Zastávka u fotogenických jezer FUSINE, v jejichž průzračné hladině se zrcadlí severní stěna majestátné hory Mangart. Ubytování ve vyhlášeném slovinském letovisku BLED s mohutným hradem na skalním ostrohu vypínajícím se na břehu stejnojmenného jezera.

3. den: TAMAR, VRŠIČ

Busem po silnici vybudované ruskými zajatci za první světové války do sedla VRŠIČ (1 611 m), nejvýše položeného silničního průsmyku ve Slovinsku. Plánovaný přechod (cca 9 km) nejprve stoupá 200 m úbočím hory Mojstrovka a následně pokračuje dolů, na dno údolí TAMAR až ke skokanskému areálu v PLANICI. Cestou možnost odbočení na zatravněný vrchol Slemenova Špica (1 911 m) s dech beroucí vyhlídkou. Lehčí verze počítá s návratem od vyhlídky zpět do sedla Vršič (celkem cca 5 km), kde lze program obohatit nenáročným výstupem na horu Vršič (1 737 m). Odpoledne přejezd busem ke skokanským můstkům v Planici. Návrat na ubytování (možnost koupání).

4. den: POKLJUKA, GORELJEK, POKLJUŠKA

Přesun autokarem do známého biatlonového areálu POKLJUKA. Cca 13 km přechod pohodlnými cestami přes romantické pastevecké planiny ZAJAMNIKI, KONSKA DOLINA a JELJE s nádhernými výhledy na Julské alpy. Ukončení trasy v pohádkové osadě GORELJEK s typickými dřevěnými chalupami. Na závěr dne procházka divokou, místy 40 m hlubokou, soutěskou POKLJUŠKA, zpřístupněnou úzkým turistickým chodníkem procházejícím též 15 m vysokým skalním oknem. Návrat na ubytování (možnost koupání).

5. den: BOHINJSKÉ JEZERO, VOGEL, SAVICA, RIBČEV LAZ

Celodenní program v oblasti BOHINJSKÉHO JEZERA, opravdového přírodního skvostu obklopeného horami. Výjezd lanovkou na VOGEL a dále na vrchol Orlova Glava (1 682 m). Obtížnější varianta povede pod hřebenem k chatě Komna a dále dolů k vodopádu SAVICA (celkem cca 18 km). Pohodová alternativa počítá s menšími procházkami u horní stanice lanovky (1-3 hod.) s úžasným panoramatem Julských Alp., návštěvou vodopádů Savica a pěším výletem podél severního břehu Bohinského jezera do turistické osady RIBČEV LAZ (možnost koupání). Noční přejezd.

6. den: PŘÍJEZD

Příjezd do Prahy v cca 5 hod.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.