Babí léto na Menorce

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Ubytování Hotel 3***
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 21 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jeden z nejkrásnějších ostrovů Středomoří, 7 etap, celkem 96 kilometrů. Přesně tak by se dal vystihnout pěší turistický zájezd Babí léto na Menorce.
Díky perfektně udržované historické stezce – Camí de Cavalls, poznáte dokonale Menorcu i všechny její krásy jako majáky, útesy, panenské pláže s křišťálovou vodou, pastviny a opojně vonící borovicové lesy. Při našem putování si také ověříte, proč se tomuto jedinečnému ostrovu říká „Karibik“ ve Středomoří a proč byl zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO.
Těším se na společné putování a zážitky, na této jedinečné cestě ? 
Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Menorcu. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den – etapa č. 1: Cala Tirant – Binimel-la = 10 km

Putování po Menorce začnete v nejsevernější části ostrova u majáku Cavalleria, kde si vychutnáte divokou krásu místní přírody. Nikde jinde si totiž nepotvrdíte lépe, že Menorca získala své ocenění Biosférická rezervace UNESCO právem.

3. den – etapa č. 2: Son Xoriguer – Cala Galdana = 16 km

Poznání jihozápadní části ostrova započnete na pláži Son Xoriguer. Trasa vede podél kamenitých útesů s typickou vegetací, přes vyhlášené menorské přírodní pláže, jako jsou Son Saura, Turqueta a Macarella. Cílem této etapy je letovisko Cala Galdana, kde zakončíte druhý den putování příjemným relaxem na pláži při paprscích podzimního slunce.

4. den – prohlídka Mahonu – hlavního města Menorcy

Dnešní den si užijete městské turistiky – i ta k poznávání patří. Projdete Mahon křížem krážem – ulice, uličky, kostely, kaple, náměstí, náměstíčka, kavárny, bary, obchody a obchůdky. Mimo jiné navštívíte i místní likérku produkující typický menorský gin a když to bude možné, proplujete na katamaránu druhý největší přírodní přístav na světě. A vězte, není hlavní město, jako hlavní město ????

5. den – etapa č. 3: Cala Galdana – Son Bou = 16 km

Třetí etapa vás provede jižní částí ostrova. Oproti předchozím dnům vede trasa krásnými borovicovými háji, kaňony a šťavnatými loukami s pasoucím se dobytkem. Finále putování pak bude na nejdelší pláži Menorcy, pláži Son Bou –  co myslíte, bude to letos v listopadu na koupačku? ????

6. den – etapa č. 4: Cala Pilar – Cala Algaiarens = 12 km

Sever ostrova je Menorčany označován jako nejkrásnější. Jeho poznání zahájíte na pláži Cala Pilar. Poté se zdejšími lesy zanoříte do nitra ostrova a odhalíte pohodovou venkovskou atmosféru ostrova. Závěr etapy je opět na parádní pláži, tentokráte Cala Algaiarens.

7. den – etapa č. 5: Sa Mesquida – Favaritx = 16 km

V severní a severovýchodní části ostrova střeží úžasnou místní krajinu a atmosféru dva majáky. V páté etapě navštívíte maják Favaritx k němuž projdete několika mokřady a krajinou zcela odlišnou od té v západní části ostrova. Zkrátka si užijete kontrasty ostrova plnými doušky!

8. den – etapa č. 6: Cala Morell – Punta Nati – Ciutadella = 14 km

Osmý den vás zavede do severovýchodní části ostrova, kde vás čeká pochod podél pobřeží v krásné polopouštní krajině. Monumentem této oblasti je maják Punta Nati. Odtud je to již malý kousek do Ciutadelly, bývalého hlavního města Menorcy s krásným historickým centrem.

9. den – etapa č. 7: Mahon – Es Castell – torre Penjat = 12 km

Putování po Menorce završíte pochodem na východ ke strážní věži Penjat odkud jsou parádní výhledy na divoké útesy protějšího poloostrova a pevnostní komplex Isabely II. Cestou bude dostatek času na pohodové posezení u kávy s výhledem na širé moře v městečku Es Castell a v samotném závěru třeba i na koupi něčeho ryze menorského ????

10. den - ODLET

Odlet z Menorcy do Prahy. Celým zájezdem se bude prolínat poznání s pohodovým relaxem na bezpočtu přírodních pláží. Nebude chybět ani degustace místních produktů, mezi které patří především vyhlášený sýr Mahon a Gin. Dle časových možností navštívíte také hlavní město ostrova Mahón, vyjedete na nejvyšší bod ostrova Monte Toro a uvidíte nejstarší stavbu ostrova Navetu des Tudons.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.