Baskicko a La Rioja

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Evropa, Španělsko
Název ubytování Baskicko a Rioja - letecký poznávací zájezd
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 30 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

BILBAO • HARO • BRIONES • GETARIA • ZUMAYA • ZARAUTZ • SAN SEBASTIÁN • AZPEITIA • LOYOLA • ESTELLA • IRACHE • LOGROŇO • ELCIEGO • LAGUARDIA • SANTOŇA • CASTRO URDIALESMax. počet osob ve skupině: 24

1. den:

Odlet z Prahy do Bilbaa, transfer z letiště do hotelu. Procházka po historické části města s jeho proslulými Siete Calles, klikatými velmi živými uličkami, gotickou katedrálou San Salvador, tržnicí Ribera, bazilikou N. S. de Begoňa. Ubytování v Bilbau.

2. den

Den věnovaný Bilbau, dopoledne procházka po nábřeží řeky Nervión s řadou architektonických skvůstů a zajímavých mostů, parkem Campa de los Ingleses a Casilda de Iturrizar dojdeme k fotbalovému stadiónu. Odpoledne volno k návštěvě muzeí - Muzea Guggenheim, stánku současného umění, jehož tvůrcem je proslulý architekt Frank O. Gehry, nebo Euskal muzea, Muzea baskické kultury popř. Muzea výtvarného umění v parkové části města s díly od El Greca, Goyi či baskického rodáka Zuloagy. Večer volný program k návštěvě místních barů a ochutnávce zdejších vín a pintxos.

3. den:

Po snídani se vydáme směrem k pobřeží do půvabného letoviska Zumaia, s úchvatnými útesy a milióny let starými flyši, které jsou součástí geoparku, po procházce pokračování do malé středověké rybářské vesnice Getaría, rodiště prvního námořníka, který obeplul svět, a centra baskického vinařství, zejména speciální odrůdy suchého bílého vína. V Getarii najdete i muzeum proslulého módního návrháře C. Balenciaga. Odjezd na ubytování a volný podvečer.

4. den:

Po snídani se vydáme do San Sebastiánu, přímořských lázní, kdysi oblíbeného prázdninového místa královské rodiny. Město je malebně rozprostřené kolem polokruhovém zálivu s plážemi La Concha a Ondaretta a s ostrovem Santa Clara. Je proslulé také filmovým festivalem, který se tu konává od roku 1953. Procházka uličkami starého města, které si uchovalo noblesní atmosféru z přelomu 19. a 20. stol.. Odpoledne volno ke koupání nebo k individuálním procházkám po městě a ochutnávce místních nejen rybích specialit. Návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani se vypravíte do Azpeitia, kde se nachází bazilika sv. Ignáce z Loyoly, monumentální religiózní komplex vybudovaný kolem rodného domu asi nejvýznamnějšího baskického rodáka, sv. Ignáce, zakladatele jezuitského řádu, a dále do městečka na poutní cestě do Santiaga Estella, nazývaného "Toledo severu" pro své četné hlavně gotické památky - bývalý palác navarrských králů, emblematický most přes řeku Ega, dominikánský klášter a kostel Santo Sepulcro. Krátká zastávka u benediktýnského kláštera Monasterio de Irache a blízké vinné fontánky, vyhledávané poutníky i turisty pro osvěžení. Odpoledne prohlídka Logroňa, srdce kraje Rioja, města ležícího na břehu řeky Ebro se známým poutním kostelem Santiago el Real, důležitou zastávkou poutníků na cestě do Santiaga de Compostela, a s tržnicí v secesním stylu. Večer fakultativně procházka po pintxos barech v proslulé ulici Laurel. Ubytování v Logroňo.

6. den:

Den věnovaný vinicím a vínu Álavy a kraji La Rioja, nejdříve se vydáte do Elciego, kde se nachází jedinečný vinný sklep a hotel Marqués de Mariscal, jehož autorem je známý architekt Frank Gehry, prohlídka sklepa s degustací. Poté navštívíme centrum Álavy, městečko Laguardia, odkud jsou krásné výhledy na rozsáhlé vinice Riojy. Pokračovat budete do San Vicente de la Sonsierra,malebné vesnice z 10. stol. na vyvýšeném kopci uprostřed všudypřítomných vinic a dále do Hara, centra oblasti Rioja Alta, s kostelem Santo Tomás a historickým centrem prohlášeným národní kulturní památkou. V Briones nás čekají hradby a uzounké středověké křivolaké uličky s vinnými sklepy. Zastávka u muzea vinařství Vivanco. Návrat na ubytování.

7. den:

Ráno odjezd k pobřeží, nejprve do kantáberského městečka Santoňa, které je proslulé zpracováním ančoviček, návštěva jedné z mnoha konzerváren této chutné delikatesy, pokračování do malebného rybářského přístavu Castro Urdiales s gotickým kostelem a secesní vilovou architekturou. Ubytování v Bilbau.

8. den:

Volný den v Bilbau nebo fakultativně místní dopravou (metrem) návštěva Portugalete s bazilikou S. María, s Casa Torre Salazar a především gondolovým mostem neboli transbordérem, který je pod ochranou UNESCO. Transfer na letiště, odbavení a let do ČR.

Příplatky

• Jednolůžkový pokoj 6 500 Kč (na vyžádání)• 5x večeře 2200 Kč (večeře není 2. a 7. den)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.