Gran Canaria - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 30 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Gran Canarii. Ubytování v hotelu v Las Palmas na 7 nocí.

2. den

Výstup soutěskou Barranco de Guayadeque a dále po hřebeni nad údolím s typickými jeskynními příbytky (5-6 hod, ↑750 m, ↓1000 m). Odpoledne přejezd do Maspalomas na procházku písečnými dunami nazývanými „malá Sahara“, tvořící přírodní rezervaci o rozloze 250 hektarů s možností koupání na pláži (2 hod, ↑50 m, ↓50 m).

3. den

Po dobře upravených cestách zdoláme nejvyšší vrchol ostrova Pico de las Nieves (1949 m) (3,5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Dále nás čeká cesta k nejznámějšímu klenotu a ikoně ostrova Roque Nublo (1813 m) neboli mračné skalisko, které je unikátním monolitem a pro domorodé obyvatele bylo i posvátným symbolem (3 hod, ↑350 m, ↓350 m). V případě zájmu návštěva historického města Teror.

4. den

Okruh přes liduprázdnou náhorní plošinu a dále po hřebeni ke skalnímu útvaru Roque Mulato s dalekými výhledy nejen na sousední ostrov Tenerife s vrcholem Pico del Teide topící se v mracích, kolem rozmanitých skalních stěn a hlubokých údolí. (6-7 hod, ↑850 m, ↓850 m)

5. den

Odpočinkový den s poznáváním zajímavostí ostrova. Návštěva vyhlášené palírny rumu Arucas, s tradicí sahající až do roku 1884, spojená s ochutnávkou. Dále zastávka na sopečném kuželu Montana de Arucas s krásným výhledem na oceán, Las Palmas, Arucas a okolní hory. Poté navštívíme dvě archeologická naleziště Guančů: Cenobio de Valerón a pak Cueva Pintada v Gáldaru. Pozdní odpoledne s možností koupání na okolních plážích.

6. den

Trek oblastí velkého přírodního bohatství přes kalderu Bandama kolem kráteru Pico de Bandama po jeho hraně se sestupem na jeho dno (3 hod, ↑450 m, ↓450 m). Přejezd a výlet do dobrodružné soutěsky Barranco Los Cernicalos s několika krásnými vodopády (4 hod, ↑300 m, ↓300 m).

7. den

Okruh kolem nejvyšší a největší přehrady ostrova Presa de las Ninas obklopené úžasnými kanárskými borovicemi a údolím Soria s nepřekonatelnými výhledy na dramatickou krajinu z vysokého skalního útesu. (7 hod, ↑500 m, ↓500 m)

8. den

Rozloučení s Gran Canarií, koupání v oceánu, možná dopolední návštěva historického centra Las Palmas. Přesun na letiště a odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.