Iberská kouzla

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Portugalsko
Název ubytování Iberská kouzla
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 19 230 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely: *** nacházející se mimo navštěvovaná města
 
Pokoje: 1, 2, 3-lůžkové (třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkový pokoj s přistýlkou), všechny s vlastní koupelnou a WC, často s telefonem, rádiem a klimatizací
 
Vybavení: hotelová restaurace a bar
 
Strava: kontinentální snídaně a servírovaná večeře

Místní kategorie: ***

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramLisabon - město markýze de Pombala • kláštery UNESCO - Jeronymův, Alcobaça a Batalha  • středověká Tavira • největší gotická katedrála v Seville • mys sv. Vincenta • možnost prodloužení pobytu v Algarve nebo na pobřeží Costa de la Luz!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu v oblasti Algarve. Ve večerních hodinách večeře a přenocování. Klienti, kteří přiletí do Faro v pozdních večerních hodinách nemají v tento den večeři. 

Den 2
Po snídani přejezd do Taviry - je to malé středověké městečko, které s velkým počtem kaplí a kostelů (přes 20), klikatými uličkami, věžemi, kopulemi, minarety a římským mostem spojujícím břehy řeky Gilao vytváří v oblasti Algarve jedinečnou scenérii a klima. Přejezd do Faro - procházka dlážděnými ulicemi města, návštěva přístavu, volný čas, možnost zakoupení suvenýrů v místních obchodech. Na zpáteční cestě návštěva města Olhao. Návrat do hotelu v oblasti Algarve, večeře a přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Sevilly. Prohlídku města začneme panoramatickou projížďkou autobusem po přístavní čtvrti El Arenal známé díky Plaza de Toros de la Maestranza (neboli nejvelkolepější aréně býčích zápasů ve Španělsku), po promenádě Kryštofa Kolumba (Cristobal Colon), k soše Carmen, Torre del Oro (Zlaté věži, 12hrané věži z maurské doby). Uvidíme také oblast Národního parku Marie Luisy s krásným náměstím Plaza de España - vizitkou města. Následně procházka nejstarší čtvrtí Santa Cruz, kolem obrovské gotické katedrály a maurské zvonice La Giralda. Návrat na večeři a přenocování do hotelu v oblasti Algarve. (Trasa cca 450 km)

Den 4
Po snídani přejezd do města Lagos, kde se dozvíme vše o portugalském „zlatém věku“, uvidíme místo prvního otrokářského trhu a v okolí Ponta da Piedade nádherné jeskyně. Klíčovým bodem je mys sv. Vincenta, který byl kdysi považován za konec světa, návštěva vyhlídkového místa. Návrat na večeři a přenocování v Algarve. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po snídani volný čas na koupání a opalování. Pro zájemce (za poplatek cca 40 EUR/os.) nabízíme výlet, během kterého poznáme nejzajímavější místa v regionu. Silves, Monchique, Portimao a degustace vína, neboli výlet, během kterého zjistíme, že Algarve to nejsou jen pláže. Navštívíme Silves - dnes je to klidné město a v minulosti - obranná pevnost a důležité nákupní centrum, stejně jako hlavní město Algarve. Jsou to pozůstatky nádherné minulosti: impozantní maurský hrad, městské hradby, katedrála postavená na místě mešity, dlážděné ulice. Přejedeme do nízkých hor Serra de Monchique, kde je chladnější mikroklima, a z nejvyššího vrcholu Foia je za jasného dne vidět krásné panorama. Zastavíme na ochutnávku skvělého portugalského vína a navštívíme město Portimao. Portimao bylo tradičně centrem zpracování ryb a dnes je velkým městem s malebnou promenádou u řeky, četnými náměstími se zelení a kavárnami, osázenými pomerančovníky, dlážděnými ulicemi s množstvím obchodů a restaurací. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 6
Po časné snídani přejezd do Lisabonu a prohlídka hlavního města Portugalska. V programu mimo jiné: čtvrti Baixa a Alfama, mistrovská architektura výtahu sv. Justýny, slavná promenáda Rua Augusta, katedrála. Následně zveme na vyhlídkové místo u zámku sv. Jiřího, odkud se rozprostírá nádherný výhled na Lisabon. Po prohlídce panoramatu města volný čas - příležitost ochutnat portugalské lahůdky, např. slavnou bacalhau (tresku). Dalším bodem programu bude Belémská čtvrť: klášter sv. Jeronýma (UNESCO), Belémská věž, Větrná růžice a pomník zeměpisných objevů připomínající slavné portugalské dobyvatele: Jindřicha Mořeplavce, Vasco da Gamu, Ferdinanda Magellana. Posledním bodem programu bude výstavní areál Expo’98. Obzvlášť doporučujeme nádherné oceanárium Pavilhão dos Oceanid - komplex 5 velkých akvárií, ve kterých se nachází mořská flóra a fauna: od sardinek po žraloky, tučňáky a korály. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Algarve. (Trasa cca 950 km)

Den 7
Po snídani volný čas na odpočinek a koupání. Možnost využití fakultativních výletů nabízených průvodcem na místě.

Den 8
Ráno snídaně (v případě časného ranního odletu do Polska neobdrží klienti snídani) a vystěhování.
- Klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště. 
- Klienti pokračující v pobytu - transfer do vybraného hotelu.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V hotelech v oblasti Algarve je při ubytování vybírána pobytová taxa - cca 1,5 EUR/os./den (poplatek platí pro osoby starší 13 let).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem během poznávací části, ubytování: 7 nocí nebo za příplatek 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, spropitné, systém Tour Guide, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 145 EUR/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Balíček nezahrnuje ceny fakultativních výletů (ceny jsou uvedeny v programu zájezdu), další jídla, nápoje k večeřím, jiné osobní výdaje; pobytovou taxu v hotelech v Algarve (cca 1,5 EUR/osoba/den).

Název zájezdu v polském jazyce: Iberyjskie czary
Kód zájezdu: PAAJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.SezónnostHlavní turistická sezóna ve Španělsku a Portugalsku obvykle trvá od 1.7. do 31.8.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.