Kanárské ostrovy – Tenerife a La Palma

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 29 600 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vnímat toto sympatické atlantické souostroví, které je součástí Španělska, jen jako plážovou destinaci by bylo velkou chybou. Koupání je zde samozřejmě také příjemné téměř v jakoukoli roční dobu, ale aktivnějším cestovatelům nabízejí "Kanáry“ jako hlavní lákadlo především krásnou romantickou přírodu, velmi pestrou a často překvapivě opuštěnou.Oba ostrovy jsou mimořádně přitažlivé svojí kulturou, památkami i historií a zároveň jsou nejhornatější z Kanárských ostrovů. Přírodní půvaby se zde snoubí s mnoha dalšími zajímavostmi do jedinečné kombinace. Tenerife dokonce vévodí nejvyšší hora Španělska – Pico del Teide (3718 m), která je ale díky lanovce dobře dostupná. A geomorfologickým unikátem La Palmy je obrovská sopečná kaldera Taburiente, jež nabízí dramatické výhledy do tisícimetrové hloubky svých kolmých rozervaných stěn. Díky silnicím vedoucím až do vysokých nadmořských výšek se na obou ostrovech dají naplánovat krásné vycházky a túry, aniž by při nich bylo nutné zdolávat náročná převýšení. Pojďme také společně nahlédnout do bezstarostného životního stylu místních obyvatel a nechme se pohoupat vlahými vlnami Atlantiku. Ochutnáme od všeho trochu – vyzkoušejte to s námi a nebudete litovat!V ceně nezahrnuto:lanovka na Pico de Teide - 13,50 EURLetenky:Lety bývají standardně operovány leteckou společností Smart Wings. Lety bývají přímé Praha - Tenerife. Tuto skutečnost však nemůžeme garantovat. Váha zavazadla k odbavení u letecké společnosti Smar Wings smí mít maximálně 15 kg.Náročnost:Nejdelší túrou je hřebenovka Ruta de los Volcanes na La Palmě (17 km, +600 – 1300 m převýšení, po pohodlné stezce), jež bude mít kratší variantu. Jinak jde většinou o půldenní vycházky a túry. Krátká technicky náročnější místa zajištěná lany nás čekají v soutěsce Masca.Velikost skupiny:7 - 8Poznámka:Pořadí jednotlivých dnů programu není závazné, ale na témže ubytovacím místě se budou vybírat podle počasí a dohody. Vzhledem k velmi omezenému počtu povolenek až na samotný vrchol Pico de Teide nejsme schopni ho garantovat, ale výhledy ze stezky kolem horní stanice lanovky jsou obdobně působivé.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

Ubytování bude na dvou místech v hotelích či apartmánech s vlastním příslušenstvím. 
Ubytování v Santa Cruz de la Palma (La Palma): Aparthotel CastilleteHotel se nachází nedaleko pláže a disponuje kuchyňkou na pokoji.
Ubytování Puerto de la Cruz (Tenerife): hotel MarteHotel Marte disponuje příjemnou terasou a bazénem na střeše hotelu. 
Poznámka: hotely se mohou změnit v závislosti na kapacitách. 
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
 

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Tenerife a následně přejezd lodí na ostrov La Palma.

2. den

Roque de los Muchachos (2396 m) – pohodlný výjezd pronajatým minibusem na nejvyšší vrchol celého hřebenu; vyhlídka na jedinečný sopečný kráter, panoramatické výhledy na nekonečný Atlatntik a do strmých rozervaných stěn obrovského skalního hrnce Caldery de Taburiente. Procházka podél celého kráteru. 

3. den

Ruta de los Volcanes – celodenní hřebenová pěší túra po mimořádně malebném sopečném hřebenu NPCumbre Vieja až na jih ostrova. Procházka vulkanickou krajinou lemovanou kanárskými borovicemi. 

4.den

Fuencaliente – nejjižnější oblast ostrova; maják El Faro a vulkány Teneguía z r. 1971. Poslední vulkanická erupce vytvořila na La Palmě zajímavost, která láká turisty.  Vulkán San Antonio; možnost ochutnávky místních vín.

5.den

Brzy ráno trajektem na Tenerife; výjezd nahoru do NP Teide , na náhorní plošinu s pestrobarevnou velehorskou pouští a bizarními skalními útvary, pěší výlet „měsíční“ krajinou Paisaje Lunar.

6. den

Opět nahoru do NP Teide, tentokrát s výstupem na Pico del Teide (3718 m) s dopomocí lanovky, od které už není vrchol daleko, pro výstup potřebujeme povolení (viz poznámka); obvyklé jsou zde nadoblačné výhledy až na sousední ostrovy; sestup pěšky nebo také lanovkou.

7. den

Hornaté západní pobřeží ostrova, sestup slavnou soutěskou Masca k moři, koupání a návrat lodí podél závratných skalních stěn Los Gigantes.

8. den

Dle času koupání a poslední nákupy v Los Cristianos; letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.