Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a Gomera

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotely, penziony, chaty, stan
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 33 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jen málo Čechů dosud objevilo, že hor je na ostrovech Tenerife, La Palma a Gomera podstatně více než pláží. Nabízejí treking špičkové úrovně, navíc na letecký zájezd relativně levně a v období, kdy hory v Evropě turistům nepřejí. Ač vzájemně na dohled, mají značně odlišný charakter. Zejména první dva nabízejí unikátní sopečné kaldery. Na La Palmě je to obří Caldera de Taburiente, jejíž souvislé tisícimetrové rozervané stěny přecházejí v zalesněné srázy, zavlažované pravidelnou pasátovou oblačností, a jejíž vnitřek je přístupný pouze vstupní soutěskou Barranco de las Angustias. Absolvovat lze i kompletní hřebenovku po obvodu kaldery s nejvyšším bodem 2426 m a navazující mimořádně malebný hřeben de los Volcanes s porosty svítivě zelených pinií v černém sopečném písku, zakončený nejmladším vulkánem Teneguía z r. 1971. Tenerifě vévodí nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3817 m), vystupující z krásně barevné velehorské pouště s mnoha bizarními skalisky. Ostrov nabízí též řadu dalších túr rozličného charakteru, včetně proslavené soutěsky Masca. Málo obydlená Gomera má oblejší vrcholové partie s deštnými lesy v NP Garajonay s nejvyšším vrcholem 1467 m, ale o to strmější pobřeží, rozervané hlubokými soutěskami, jejichž načervenalé skály zdobí palmové remízky. To vše absolvujeme během dvou týdnů, přičemž na Tenerife budeme chodit pouze nalehko s dopomocí pronajatých aut a na dalších dvou ostrovech půjde o jejich přechody s batohem na zádech. Stihneme i hlavní "nehorská" lákadla ostrovů – města s krásnou španělskou koloniální architekturou s úžasnými interiéry, jež zůstávají součástí běžného života, romantická přímořská městečka, a samozřejmě tu a tam sestoupíme až na pláže, které i v listopadu omývá vlídně teplý Atlantik.Náročnost:V úvodu na Tenerife se podnikají túry nalehko, přechody hor na La Palmě a Gomeře se už jdou s batohem na zádech. Fyzicky nejnáročnější je hřebenovka na La Palmě, kompletní hřeben představuje tři dny pochodu s převýšením 1800 m nahoru a dolů, ale není problém skupinu v polovině rozdělit a alternativním sestupem si přechod výrazně zkrátit. Všechny trasy vedou po běžných horských stezkách s úžasnými výhledy, není nutné absolvovat žádné exponované úseky.Velikost skupiny:6–8 účastníků.Poznámka:Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.

Popis stravování

Za příplatek vám rádi připravíme expediční balíček polopenze Adventura Travel Food na dny strávené v přírodě, ostatní účastníci se stravují individuálně. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku záleží na vás. Případně stravování individuálně. Jídlo ponesete při treku v batohu maximálně na 4 noci na La Palmě .

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha - Tenerife.

2. - 5. den

Tenerife  - výstup na nejvyšší horu Kanárských ostrovů a také Španělska Pico del Teide, jeden z nejhezčích treků – túra soutěskou Masca, jedinečný mlžný prales v pohoří Anaga nebo zajímavé útvary v tzv. měsíční krajině – Paisaje Lunar, starobylé město La Laguna, Icod de los Viňos, známé pro výtečná bílá vína;  prohlídka přístavního městečka Garachico, možný odpočinek na rozlehlých plážích v Los Cristianos.

6. - 11. den

La Palma - kompletní 3denní hřebenovka ostrova s obkroužením kaldery (nejnáročnější část pěšího programu s alternativní možností dřívějšího sestupu), následná túra do nitra kaldery s přenocováním v její centrální části, vulkán Teneguía,nacházející se v krajině, která byla vyhlášena přírodní památkou, krásné historické město Santa Cruz de La Palma.

12. - 14. den

Gomera - přechod druhého nejmenšího ostrova kanárského souostroví, unikátní mlžný subtropický prales v NP Garajonay, stolová hora La Fortaleza, místo rituálů a obřadů v dobách dobívání Španěly; sestup soutěskou Argaga do skalního přístavu Valle Gran Rey, pláže v městečku San Sebastian plném nízkých domků v kanárském stylu.

15. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.