La Gomera a La Palma - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 29 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Tenerife, přejezd do přístavu a trajektem na ostrov La Gomera. Ubytování v hotelu.

2. den

Z historicky zajímavé vsi Agulo, jedné z nejkrásnějších vesnic na ostrově, výstup horskou stezkou na hřeben s vyhlídkou Mirador de Agulo – výhled na ves i na sousední ostrov Tenerife. Dále kolem přehrady Presa de Amalahuigue en Agulo do vesničky Juego de Bolas a zpět do vesnice Agulo. (6 hod, ↑800 m, ↓800 m)

3. den

Zdolání nejvyššího vrcholu ostrova La Gomera - Garajonay (1484 m), dále sestup Národním parkem Garajonay s miliony let starým lesem a s původním vavřínovým hájem do malebné vesnice El Cedro v srdci NP, s možností ochutnávky vyhlášené a tradiční gomerské řeřichové polévky. (5 hod, ↑750 m, ↓750 m)

4. den

Z vesnice Vallehermoso s tradičními bílými domky ze vzácného dřeva, mírným stoupáním soutěskou Barranco de la Era Nueva a oblastí připomínající měsíční krajinu ke kapli Svaté Kláry a dále na hřeben Cumbre de Chigueré s výhledy na sousední ostrovy La Palma, El Hierro či Tenerife. Sestup údolím zpět do vesnice Vallehermoso přes pláž stejného jména (6 hod, ↑800 m, ↓800 m). Večer přesun trajektem na ostrov La Palma, ubytování v hotelu.

5. den

Cesta vulkánů – hřebenová túra v přírodním parku Cumbre Vieja mezi centrálními a jižními regiony ostrova La Palma, sopečnou krajinou s lávovými poli a sopkami San Antonio (657 m) a Teneguia (427 m), která ještě v nedávné minulosti chrlila lávu. (6 hod, ↑700 m, ↓700 m)

6. den

Trasa Národním parkem Caldera de Taburiente sopečnou kalderou Taburiente s výstupem na vrchol Pico de la Nieve (2239 m) a dále až na vyhlídku z nejvyššího vrcholu Roque de los Muchachos (2426 m) - jedno z mála míst na světě s nejlepší oblohou pro astronomická pozorování. (6,5 hod, ↑950 m, ↓950 m)

7. den

Cesta soutěskami ve vnitřní části kaldery Taburiente, kolem zavlažovacích kanálů k barevným vodopádům Cascada de Colores. (5 hod, ↑800 m, ↓800 m)

8. den

Ranní návrat trajektem na Tenerife (dle příjezdu trajektu zbude čas i na obhlídku jižní části ostrova), přesun na letiště a návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.