Mallorca, kouzelný ostrov Baleárského souostroví

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Mallorca
Název ubytování Mallorca, letecký poznávací zájezd
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 22 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

PALMA • VALLDEMOSSA • SA DRAGONERA • CUEVAS DRACH • SOLLER • PORT DE SOLLER • SA CALOBRA • TRAMUNTANA • PORT DE POLLENSA • ALCUDIA

1. den:

Odlet z Brna a Prahy do Palmy de Mallorca. Transfer na ubytování. Ubytování je zajištěno ve 3* hotelích s polopenzí ve vzdálenosti do 150m od pláže.

2. den

Volný den k odpočinku a koupání.

3. den:

Ráno odjezd autobusem do Palmy, hlavního města ostrova, první zastávka bude u katedrály, která je považována za jednu z 5 nejhezčích gotických katedrál ve Španělsku, a přilehlých zahrad Parc de la Mar a S´Hort del Rei, po té vyjedete k hradu Bellver ze 14. st., který se tyčí mezi parky na vršku zalesněného kopce. Z kruhových bašt se otevře jedinečný pohled na město a jeho okolí. Odtud budete pokračovat do nejhezčí vesnice ostrova Valldemossy, kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů ozdobenými kachlíky s patronkou města a barevnými květináči nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár F. Chopin a G. Sandová. Ve volném čase možnost návštěvy kláštera.

4. den:

Volný den k odpočinku nebo fakultativně výlet lodí podél jihozápadního pobřeží plného pěkných zátok a skalnatých výběžků k ostrovu Sa Dragonera, který byl prohlášen přírodní rezervací. Volno na ostrově, kde je několik značených turistických stezek, informační centrum o floře a fauně na ostrově a 2 majáky. Pokračování lodí do kouzelné zátoky Egos s tyrkysopvou vodou a přírodní pláží na koupání a šnorchlování. Malé občerstvení na lodi.

5. den:

Celodenní výlet severozápadním okruhem ostrova s těmi nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy. Cestovat budeme autobuse, lodí, tramvají a vláčkem. Cesta povede vnitrozemím ostrova do města Inca, kde bude zastávka ve výrobní prodejně koženého zboží. Poté pokračujeme skrz majestátní hory Sierra de Tramuntana, serpentýnami, které nás zavedou do kouzelné zátoky Sa Calobra. Ze zátoky poplujeme lodí podél západního pobřeží do přístavu Port de Soller, odkud se historickou tramvají přesuneme do půvabného městečka Soller. Z historického centra Solleru se pak vydáme nostalgickým vláčkem přes malebná údolí, pomerančové sady a mandlové háje do Palmy, kde již bude čekat autobus, kterým se vrátíme do hotelů.

6. den:

Volný den k odpočinku, koupání nebo k individuální návštěvě vodních parků nebo mořského parku Palma Aquarium s 55 nádržemi pro mořskou faunu s těmi největšími mořskými savci na světě. Aquarium se nachází v blízkosti hlavního města. Na místě u delegátky je i nabídka celodenních a večerních lodních výletů.

7. den:

Dopoledne volno, odpoledne odjezd autobusem k východnímu pobřeží k proslulým Dračím jeskyním Cuevas Drach, s překrásnými krápníkovými útvary ve 4 dómech a podzemním jezerem, které patří k největším na světě. Na jezeře probíhá koncert vážné hudby, možnost projížďky loďkou po jezeře. Po cestě se zastavíte ve výrobní prodejně mallorských perel. Poté pojedete přes město Manacor do Porto Cristo, u této malebné rybářské osady se nachází slavné jeskyně.

8. den:

Transfer na letiště a odlet do Brna a Prahy. Možnost prodloužení pobytu o další týden.

Doprava

Doprava na Mallorcu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smartwings. Předpokládaný letový řád (místní časy):7 nocí, odlet sobota:Časy letů budou upřesněny Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm.Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj: 800 Kč/noc (na vyžádání) • fakultativní výlet na ostrov Sa Dragonera 25-30 eur (dle sezony)Předpokládaná částka na vstupy 40 €.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.