Mallorca - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 31 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do hlavního města Palma de Mallorca, přejezd na ubytování. Ubytování na 7 nocí.

2. den

Pohodovou procházkou z Costa de los Pinos přes malebnou vyhlídku Costa dels Pins na severním konci zálivu Cala Millor do starobylého města Artà s pevností z 10. století. Návštěva úžasné jeskyně s krápníky Coves d'Artà. (6 hod, ↑450 m, ↓450 m)

3. den

Výlet na nejsevernější bod Mallorky Cap de Formentor (210 m) s jeho více než 150 let starým a stále aktivním majákem s možností koupání se na romantické malé pláži Cala en Gossalba (5 hod, ↑700 m, ↓700 m). Cestou zpět návštěva strážní věže Talaia d'Albercuix z 16. století, ze které kdysi zněla varování před piráty.

4. den

Projdeme poloostrov Alcúdia kolem pobřeží, ale i mezi starousedlickými domky a mandlovými sady s výstupem na vyhlídkový vrchol a zároveň i obrannou strážní věž Penya des Migdia (353 m) s úžasnými pohledy na mořskou hladinu, ale též na zátoky Alcúdia a Pollença (6 hod, ↑600 m, ↓600 m). Možnost relaxace na pláži Platja de Coll Baix.

5. den

Relativně náročnější okruh přes třetí nejvyšší vrchol Mallorky nacházející se v pohoří Serra de Tramuntana - Puig de Massanella (1364 m), kde při dobré viditelnosti můžete spatřit nejen okolní vrcholy a úrodné pláně, ale též poloostrovy Formentor, Alcudia a Ferrutx (7 hod, ↑800 m, ↓800 m). Prohlídka historického centra města Pollença.

6. den

Pohodový okruh centrální částí pohoří Serra de Tramuntana pod vrchol Puig d'Alaró (822 m) se zříceninou hradu Castell d'Alaró stojící na jeho skalnatém vrcholu s dechberoucími výhledy. (5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

7. den

Kolem půvabného horského městečka Valldemossa malebnou trasou po útesech v západní části ostrova přes bývalý klášter daleko od civilizace s výhledy na ostrůvek Sa Dragonera, který je součástí stejnojmenného národního parku. (7 hod, ↑600 m, ↓600 m)

8. den

Dopoledne odjezd z ubytování a návštěva dalších zajímavých míst: vyhlídka Sant Salvador, zřícenina hradu Castell de Santueri. Odlet z Palma de Mallorca zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.