Mallorca - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 32 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodově rájem pěší turistiky, přes hory, moře a městečka (Španělsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do hlavního města Palma de Mallorca, přejezd na ubytování. Ubytování na 7 nocí.

2. den

Procházka po přírodním parku S'Albufera a mokřadech. Tato oblast je protkána vodními kanály a pěšinkami, na kterých můžete pozorovat místní pestrou faunu a flóru s pohledem na okolní pohoří (3-5 hod, ↑50 m, ↓50 m). Náš den pak završíme koupáním na krásné pláži Muro.

3. den

Výlet na nejsevernější bod Mallorky Cap de Formentor (210 m) s jeho více než 150 let starým a stále aktivním majákem s možností koupání se na romantické malé pláži Cala en Gossalba (5 hod, ↑700 m, ↓700 m). Cestou zpět návštěva strážní věže Talaia d'Albercuix z 16. století, ze které kdysi zněla varování před piráty.

4. den

Projdeme si jedno ze zdejších nejhezčích měst Sóller a poté pohodovou trasou po úbočí Tramuntany do přístavu Puerto de Sóller. Cesta nás povede olivovými háji, kolem kamenných zdí a míst s úžasnými výhledy (5-6 hod, ↑350 m, ↓350 m). Zpět k autům se z přístavu přesuneme historickou tramvají.

5. den

Pohodovou procházkou z Costa de los Pinos přes malebnou vyhlídku Costa dels Pins na severním konci zálivu Cala Millor do starobylého města Artà s pevností z 10. století. Možná návštěva úžasné jeskyně s krápníky Coves d'Artà. (6 hod, ↑450 m, ↓450 m)

6. den

Pohodový okruh centrální částí pohoří Serra de Tramuntana pod vrchol Puig d'Alaró (822 m) se zříceninou hradu Castell d'Alaró stojící na jeho skalnatém vrcholu s dechberoucími výhledy. (5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

7. den

Kolem půvabného horského městečka Valldemossa malebnou trasou po útesech v západní části ostrova přes bývalý klášter daleko od civilizace s výhledy na ostrůvek Sa Dragonera, který je součástí stejnojmenného národního parku. (5-7 hod, ↑600 m, ↓600 m)

8. den

Dopoledne poslední možnost koupání a odjezd z ubytování směr hlavní město ostrova a společenství Baleárských ostrovů Palma de Mallorca, fakultativní prohlídka města - katedrála nad přístavem, labyrinty uliček s obchůdky, muzei a historickými domy. Odlet zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.