Mallorca s turistikou - nedotčená příroda a tradiční architektura

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Mallorca
Název ubytování Mallorca s turistikou
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 23 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

PALMA • VALLDEMOSSA • POLLENSA • LLUC • SIERRA TRAMUNTANA • DEIA • PUERTO DE SOLLER • SA DRAGONERA • S´ESTANYOL • COLONIA DE SANT JORDI • ES TRENC

1. den:

Odlet z Brna, z Prahy do Palmy de Mallorca. Transfer na ubytování. Ubytování je zajištěno ve 3* hotelích s polopenzí ve vzdálenosti do 150m od pláže.

2. den

Volný den k odpočinku a koupání.

3. den:

Ráno odjezd autobusem do Palmy, hlavního města ostrova, první zastávka bude u katedrály, která je považována za jednu z 5 nejhezčích gotických katedrál ve Španělsku, a přilehlých zahrad Parc de la Mar a S´Hort del Rei, po té vyjedete k hradu Bellver ze 14. st., který se tyčí mezi parky na vršku zalesněného kopce. Z kruhových bašt se otevře jedinečný pohled na město a jeho okolí. Odtud budete pokračovat do nejhezčí vesnice ostrova Valldemossy, kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů ozdobenými kachlíky s patronkou města a barevnými květináči nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár F. Chopin a G. Sandová. Ve volném čase možnost návštěvy kláštera.

4. den:

Ráno odjezd autobusem do jižní části ostrova, do rybářské vesnice S´Estanyol, pěší túra povede od místního jachetního přístavu k majáku a věži S´Estalella (a zpět) podél moře s nádhernými výhledy na ostrov Cabrera, který je národním parkem, pláž Es Trenc a vesnici Colonia de Sant Jordi. Po túře přejezd autobusem do Colonia de Sant Jordi, volno ke koupání na proslulých plážích Es Trenc, které připomínají karibskou oblast, nebo k procházkám starým námořním přístavem nebo po cca 3 km dlouhé promenádě kolem moře se zastávkou v některé z místních restaurací. Návrat autobusem na ubytování.

5. den:

Ráno odjezd k vesnici Deià, která svou krásnou polohou vždy přitahovala umělce a slavné osobnosti, mezi nimi spisovatele R. Gravese, arcivévodu L. Salvadora nebo hudebníka Mika Oldfielda. Nejdříve zastávka u Son Marroig, bývalého sídla arcivévody L. Salvadora, z jehož zahrad jsou úchvatné vyhlídky na moře a rozeklané pobřeží. Pěší túra povede z Refugio de Can Boi přes Deià podél pobřeží až k Refugio de Muleta a kolem téměř kruhové zátoky až do Puerto de Soller (cca11,5 km). Volný čas v Puerto de Soller a návrat autobusem do hotelu.

6. den:

Ráno odjezd na severozápadní stranu ostrova. Nejdříve se vydáte do Pollensy, prohlídka půvabného starobylého městečka, kulturní metropole severu, s proslulým schodištěm Calvari s 365 schody lemovanými letitými cypřiši. Za příznivého počasí možnost vystoupat k jednomu z prvních klášterů na ostrově na vršku Puig de Maria (340 m), odkud se vám otevřou ty nejkrásnější vyhlídky. Přejezd ke klášteru Lluc v čarokrásném prostředí pohoří Tramuntana. Kruhová pěší túra kolem kláštera vede po lesních pěšinách a dlážděných stezkách kolem skalních útvarů a bývalých pousteven s výhledy na okolní hory a klášter (cca10 km). Volný čas k prohlídce kláštera a při návratu autobusem do hotelu zastávka v historické lisovně olivového oleje Tafona de Caimari, kde budete mít možnost prohlédnout si tradiční výrobnu i ochutnat výborný místní olej.

7. den:

Volno ke koupání a odpočinku, možnost individuální túry z Paguery do vesnice ve vnitrozemí Es Capdella rozmanitou přírodou kolem říčky d´es Girg (6 km jedna cesta) nebo z Paguery přes Cala Fornells do Camp de Mar (zpět MHD či taxi) nebo si vyjet lodí k ostrovu Sa Dragonera, který je chráněnou přírodní rezervací.

8. den:

Volný den, navečer transfer na letiště a odlet do ČR. Pořadí výletů může být v průběhu sezony změněno.

Doprava

Doprava na Mallorcu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smartwings. Předpokládaný letový řád (místní časy):7 nocí, odlet neděle:Let 31.05. Brno - Palma Mallorca 19:20–21:55, Palma Mallorca - Brno 22:40–01:15Další lety Brno - Palma Mallorca 12:45–15:20, Palma Mallorca - Brno 22:40–01:15Praha - Palma Mallorca 18:05–20:35, Palma Mallorca - Praha 21:20–23:507 nocí, odlet středa:Brno - Palma Mallorca 19:20–21:55, Palma Mallorca - Brno 22:40–01:1510/11 nocí:Odlet středa, návrat neděle Brno - Palma Mallorca 19:20-21:55, Palma Mallorca - Brno 22:40–01:15Odlet neděle, návrat středa Brno - Palma Mallorca 12:45-15:20, Palma Mallorca - Brno 22:40–01:15Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm.Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Příplatky

• příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc (na vyžádání)• fakultativní výlet lodí na ostrov Sa Dragonera 25-30 eur (dle sezony) Předpokládaná částka na vstupy 20 €.



Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.