Na křižovatce Stříbrné a Svatojakubské cesty

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Ubytování Hotel 3* / 4*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 28 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Španělsko, to není jen Barcelona nebo Granada. Pravé Španělsko, takzvané kastilské, je třeba hledat jinde. Na sever od Madridu, ve Staré Kastilii, odkud se kdysi křesťanští panovníci jednotlivých království bránili muslimské invazi. Tady se kříží dvě středověké stezky, jejichž magické kouzlo dodnes láká poutníky z celého světa. Po jejich stopách se vydáte, abyste odhalili řadu opravdových NEJ, která byste měli vidět, pokud chcete poznat pravé Španělsko.

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, MYSTICKÉ MĚSTO ÁVILA

Odlet z Prahy do Madridu. Po příletu do Madridu v odpoledních hodinách se vydáte do Salamancy, krajem středověké Staré Kastilie a rytířských řádů. Ubytování v Salamance.

2. den – SALAMANCA

Po snídani prohlídka města. Salamanca, to je vznešenost sama. Toto město ležící na Stříbrné stezce je jednou z nejkrásnějších ukázek platereskního stylu, který dostal název podle umění stříbrotepců (plateros), jež se přeneslo i do architektury. Salamanca si dodnes uchovala svoji architektonickou jednotu jako snad žádné jiné španělské město. Pyšní se první univerzitou na Pyrenejském poloostrově z roku 1254 a nádhernou románskou a gotickou katedrálou, kde svůj otisk zanechali i novodobí restaurátoři. Kraj Salamancy je svérázný, bohatý na tradice, mezi nimiž vynikají filigránské šperky zvané charro, jejichž výrobu je možné si prohlédnout. Ubytování v Salamance.

3. den – LEÓN

Po snídani odjezd od Leónu. León, hlavní město dřívějšího stejnojmenného království, se pyšní snad nejkrásnější a slohově nejčistší katedrálou francouzského typu. Kromě katedrály a panteonu králů v bazilice svatého Isidora, která je nádhernou ukázkou románské architektury, si projdete město které ležící na Svatojakubské cestě jako skutečná středověká perla.  Kdo ze středověkých poutníků došel až sem, mohl se uchýlit do nemocnice svatého Marka, který dnes slouží jako hotel. Opravdový luxus i ve středověku. Ani dnes si poutníci nenechají ujít toto město a v noci přicházejí obdivovat nejkrásnější středověké katedrální vitráže. Ubytování v Leónu.

4. den – LAS MÉDULAS a magické O´CEBREIRO

Po snídani odjezd do La Coruñi. Při přejezdu se zastavíte v Las Médulas, nejdůležitějších zlatých dolech antického Říma, které na seznam světového dědictví UNESCO byly spolu s celou okolní kulturní krajinou zapsány v roce 1997. Křiklavě rezavé homole vyčnívají do krajiny mezi huňatými kaštany jedlými, které sem stejně jako těžbu zlata přinesli Římané. Díky kanálům a výsypkám dnes tato krajina připomíná americký Utah, včetně skalisek z rudého pískovce. Procházka po Las Médulas je dlouhá přibližně 3-4 km. Další zastávkou na cestě do La Coruñi je vesnička O´Cebreiro, která leží na Svatojakubské cestě a je hraničním bodem mezi Kastilií a Galicií. Zde se dostanete do zcela jiné oblasti, do Galicie, která nás osloví svojí keltskou minulostí. Nejstarším městem této oblasti je Lugo, které nese jméno slunečního boha Keltů Luga a kde si uděláte krátkou zastávku. Je jediným městem ve Španělsku, které je obehnáno až patnáct metrů vysokými římskými hradbami. Jedná se o nejlépe zachované opevnění v Evropě z období římského panování. Ubytování v La Coruñi.

5. den – LA CORUÑA

La Coruña je krásné přístavní město, zvyklé čelit náladám oceánu. Před ním se jeho obyvatelé chránili skleněnými verandami, z kterých mohou pozorovat rozmarný oceán. Proto se také La Coruñi říká města ze skla. Městu vévodí maják Herkules stojící na skalnatém výběžku a varující lodi od zrádného pobřeží smrti Costa da Morte již od dob Římanů. La Coruña je spojením moderního se starým. Město má krásnou promenádu a chráněné pláže, a překvapí svojí historií, do které se vepsali velké osobnosti evropského námořnictví, například Francis Drake. Ubytování v La Coruñi.

6. den – ZÁPADNÍ OKRUH

Výletem do Santiaga de Compostela završíte vaši poutnickou cestu. Město svatého Jakuba je cílem všech poutníků, a tedy i vaším. Santiago je město plné magie a kouzel, které vyzařují z každého kamene. Poutnický duch je znát všude, a to nejen v katedrále a na hlavním náměstí Obradoiro, ale i v uličkách a portálech města a v místních dílnách, kde se opracovává černý kámen zvaný azabache, který dříve chránil místní obyvatele od uřknutí. Santiago je ale také středobodem galicijské gastronomie. Nikde jinde neochutnáte lepší chobotnice nebo svatojakubský moučník s mandlemi. Ubytování v La Coruñi.

7. den – MĚSTA ASTORGA A TORDESILLAS

Po snídani přejezd do Madridu. Na cestě se zastavíte nejdříve ve městě, které se může pyšnit nádhernou neogoticko-secesní stavbou navrženou Gaudím. Jde o biskupský palác, v kterém se nachází muzeum poutníků. Astorga je centrem provincie, které se říká Maragatería, podle místních obyvatel zvaných maragatos a jejich zvláštních tradic. Po té se krátce zastavíme ve městečku Tordesillas, kde byla uzavřena významná smlouva mezi Španělskem a Portugalskem o rozdělení objevovaného světa v roce 1494.  Poslední zastávka bude v nádherném městě Ávila, které leží v nadmořské výšce okolo tisíce metrů a je obklopeno nejen hradbou hor, ale také neuvěřitelně zachovalými hradbami, jež chrání město po celém jeho obvodu. Ávila je město mystiky, a to hlavně díky svaté Tereze. Určitě stojí za to ochutnat typické žloutkové dortíky, které jsou pojmenovány po této slavné zakladatelce řádu bosonohých karmelitánek. Ubytování v Ávile v centru města.

8. den – ODLET

Po snídani transfer na letiště v Madridu a odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.