Od Pyrenejí k moři

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 26 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pyreneje jsou velehory nacházející se mezi Španělskem a Francií. Vypravte se také vy poznat jejich osobité kouzlo. Prochodíte oblast knížectví Andorra, přírodní horskou rezervaci Cadí Moixeró i vysokohrské údolí Vall de Núria.
Druhá část zájezdu vás pak zavede ke Středozemnímu moři na Cap de Creus – nejvýchodnější bod Pyrenejského poloostrova a do míst, kde tvořil významný katalánský malíř Salvador Dalí. Lepší kombinaci turistiky, velehor, moře a kultury nenajdete?.

Program zájezdu

1. den - PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do Barcelony. Přejezd do horského státu Andorra, ubytování. 

2. den – etapa č. 1: ANDORRA - PIC MONTMALÚS 2 782 m. n. m. = 10 km

stupeň obtížnosti: obtížnější trasa (srovnatelná s výstupem na Snežku) Trek s cílem vychutnat si krásu velehor v oblasti Andorry. Po dosažení sedla Montmalús 2 767 m. n. m. se nám otevřou výhledy na horské štíty, údolí s jezery a pasoucí se stáda divokých koní. V případě dobrého počasí vystoupáme i na samotný vrchol Pic Montmalús (2 782 m. n. m.). Jedná se o náročnější výstup z parkoviště GrauRoig, který si ale můžete zkrátit a vychutnat si tuto pyrenejskou idylu v klidu po svém.

3. den – etapa č. 2: SKALNATÉ SEVERNÍ STĚNY POHOŘÍ CADÍ MOIXERÓ = 9 km

stupeň obtížnosti: pohodová a technicky nenáročná etapa Již při přejezdu z Andorry do Španělska se nám představí nádherné severní stěny Cadí Moixeró. Je to pohled, který se musí zažít. Jakmile spatříte tuto horskou scenérii, budete se jí chtít dotknout. A to se vám při výstupu z okolí vesničky El Querforadat pod severní stěny Cadí Moixeró splní. Ubytování La Molina. 

4. den – etapa č. 3: VALL DE NÚRIA - PIC NOUFONTS 2 861 m. n. m. = 10 km

stupeň obtížnosti: obtížnější trasa (srovnatelná s výstupem na Snežku) Tato etapa je zajímavá již samotným výjezdem zubačkou do údolí Vall de Núria, které se nachází ve výšce 2 000 m. n. m. Odtud podnikneme výstup na horu Noufonts (2 861 m. n. m.). Jedná se o náročnější výstup, který se opět dá zkrátit a vychutnat ve svém tempu. Ubytování v Roses.  

5. den – COSTA BRAVA A RELAX U MOŘE

Tento den strávíme odpočinkem, koupáním a načerpáváním sil pro zbývající etapy.

6. den – etapa č. 4: HORSKÝ KLÁŠTER SANT PERE DE RODES = 10 km

stupeň obtížnosti: pohodová a technicky nenáročná etapa Dnešní etapa nás zavede k horskému klášteru Sant Pere de Rodes, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na vyprahlé hory a Středozemní moře. Po sestupu na pobřeží zakončíme den degustací vín a delikates z oblasti Empordà.

7. den – etapa č. 5: CAP DE CREUS A SALVADOR DALÍ = 14 km

stupeň obtížnosti: lehce náročnější, ale technicky nenáročná etapa Pobřežní městečko Cadaqués a vesnička Port Lligat jsou nerozlučně spjaty s legendárním malířem Salvadorem Dalím. My se vydáme po jeho stopách a obě místa si prohlédneme. Poté vyrazíme až na samotný Cap de Creus, který je nejvýchodnějším cípem Pyrenejského poloostrova a uděláme tak důstojnou tečku za naším putováním.

8. den - ODLET

Transfer na letiště v Barceloně a odlet do Prahy.

Videopozvánka   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.