Picos de Europa - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 34 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohořím Cordillera Cantabrica na severu Španělska

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do baskického města Bilbao. Severním Španělskem dojezd pod pohoří Picos de Europa, ubytování na 3 noci.

2. den

Z Fuente Dé výjezd lanovkou k horní stanici lanovky El Cable (1823 m) pod horou Peňa Olvidada do oblasti krásných zelených údolí Puertos de Aliva s bělostnými štíty nad nimi a panoramatickými výhledy k jihu na Cordillera Cantabrica. Krátký výstup k Horcadina de Covarrobles (1925 m) a dále sestup po Ruta Puertos de Áliva horskými loukami do Fuente Dé. (5 hod, ↑150 m, ↓900 m)

3. den

Další výjezd lanovkou a středně náročná túra divokým masívem Uriello do centra pohoří, měsíční krajinou vápencových skal k bizarnímu bivaku Cabaňa Veronica (2325 m). Ze sedla Horcados Rojos (2344 m) pro zájemce možnost náročnějšího výstupu v kamenitém terénu na vrchol Torre de Los Horcados Rojos (2506 m) s úžasnou odměnou spatřit Picos de Europa jako na dlani, včetně výhledu na nejvyšší Torre de Cerredo i slavnou věž Naranjo de Bulnes. Návrat zpět k horní stanici lanovky, dolů lanovkou. (5-6 hod, ↑600-750 m, ↓600-750 m)

4. den

Výjezd podzemní lanovkou z Puente Poncebos do Bulnes (600 m). Výstup na hřbet s kamennou vsí El Castillo, přes vesnici Bulnes na vyhlídku na ikonu oblasti – monumentální vápencový vrchol Naranjo de Bulnes. Dále do zeleného sedla Collado Pandébano (1212 m). Zpět do Bulnes a sestup roklí Canal del Texu do Poncebos (218 m) (6 hod, ↑700 m, ↓1050 m). Přejezd na ubytování do Cangas de Onis, 4 noci po sobě.

5. den

Nejznámější místní trek úchvatnou „Božskou“ soutěskou Garganta de Cares, místy hlubokou stovky metrů. Túra po stezce vysekané ve skále, přes tunely a mostky – průchod celým kaňonem z Puente Poncebos do vsi Caín a zpět. (8 hod, ↑550 m, ↓550 m)

6. den

Výjezd místním autobusem do masívu El Cornion. Pozvolný výstup od jezera Enol na refugio Vegarredonda (1410 m) k úžasné vyhlídce Mirador de Ordiales na vápencové hory a do kilometr hlubokého údolí přímo pod námi. (7 hod, ↑700 m, ↓700 m)

7. den

Další výjezd místním autobusem. Kratší túra kolem nádherných modravých jezer Covadonga – Enol a Ercina, vychutnání si těch nejlepších výhledů na jezera (2 hod, ↑200 m, ↓200 m). Po cestě zpět zastávka u krásné baziliky Covadonga a návštěva známé Svaté jeskyně Santa Cueva s fotogenickým vodopádem. Gotický most z 13. století v Cangas de Onis. Zasloužené závěrečné koupání na pláži Kantaberského moře.

8. den

Návrat zpět na letiště do Bilbaa a odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.