Španělsko, Francouzská riviéra

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 14 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pro letošní sezónu jsme pro Vás připravili velmi zajímavý kombinovaný zájezd, kde se můžete rekreovat jak na plážích Francouzské Riviéry, tak na španělském pobřeží Costa Maresme. Zároveň poznáte atraktivní místa v okolí pobytových míst, kam budou směřovat naše výlety. Španělská Costa Maresme tvoří začátek Costa Dorada, tj. Zlatého pobřeží, které se tak nazývá pro své dlouhé písečné pláže. U zájezdů je ubytování ve Španělsku v hotelu systému Fortuna (tj. **/*** hotel na pobřeží Costa Brava nebo Costa Maresme).

Popis dopravy:
odjezd z Prahy, Plzně, Pardubic, Hradce Králové a z Brna

Popis stravování

V ceně 5x polopenze, nápoje nejsou zahrnuty v ceně večeří, každý účastník si je hradí na místě sám. Ve Francii strava vlastní, v hotelu nelze vařit. Možnost přikoupení snídaní - 360 Kč/ 2 snídaně (lehké, kontinentální).

Popis ubytování

Ubytování ve Španělsku je zajištěno v systému Fortuna,
tj. **/*** hvězdičkovém hotelu na pobřeží Costa Brava
nebo Costa Maresme ve 2lůžkových pokojích s vlastním
přísl. Pláž je většinou vzdálená jen několik minut chůze
od hotelu. Městečka ve Španělsku jsou vybavena vším
potřebným - supermarkety, restaurace, obchody, bary,
kavárny. Na plážích je možno zapůjčit lehátka a
slunečníky za poplatek.
Ubytování ve Francii je zajištěno v hotelu typu Premiére
Classe nebo IBIS Budget (2lůžkové pokoje s vlastním
příslušenstvím) v oblasti Fréjus. Tyto hotely tvoří
typizovanou síť hotelů po celé Francii, neleží přímo na
pobřeží. Koupání bude možné v rámci výletů. Na těchto
hotelích se nesmí vařit!

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v poledních hodinách.

2. den

Katalánsko - pobyt u moře.

3. den

MONTSERRAT - horský benediktinský klášter ležící v bizarním skalnatém pohoří. Jde o jedno z nejposvátnějších míst Katalánska , zasvěcené Panně Marii Montserratské. BARCELONA (UNESCO) - metropole Katalánska (zajímavá gotická čtvrť, přístav, vrch Montjuic, tepna starého města Rambla a hlavně velké množství staveb slavného španělského architekta Antoni Gaudího - Sagrada Familia, Tři Grácie, La Pedrera aj.).

4. den

BLANES – návštěva botanické zahrady. Romantický výlet lodí podél skalnatého pobřeží do TOSSY DE MAR – starobylé městečko s dávnou minulostí, rozložené v malebném zálivu a známé čistotou pláže (modrá vlajka EU), právem nazývané „perlou pobřeží“. Prohlídka městečka a hradeb bývalé pevnosti z 12.století, možnost koupání.

5. den

FIGUERES – návštěva muzea Salvatora Dalího. BESALÚ – malé historické městečko ve vnitrozemí, založené již Římany se zachovalou románskou architekturou známé svým kamenným středověkým opevněným mostem. GERONA – malebné historické město s pěknou katedrálou, která skrývá unikátní gobelín Stvoření, krásné uličky starého města.

6. den

Pobyt u moře.

7. den

Přejezd do Francie, zastávka v MARSEILLE - největší francouzský středomořský přístav s dlouhou historií již od dob římského osídlení. Překrásná vyhlídka na město a ostrovy od katedrály Notre Dame de la Garde.

8. den

ST. TROPEZ - jedna z hlavních turistických atrakcí Riviéry. Jeho krásu objevily významné osobnosti: P. Signac, H. Matisse a S. G. Colettová. Po R. Vadimovi a B. Bardot následovala vlna turistů, kteří přijíždějí do tohoto malebného místa. Možnost koupání. PORT GRIMAUD - unikátní lagunové městečko, které je protknuto množstvím vodních toků. Romantické městečko RAMATUELLE.

9. den

NICE - město s romantickou starou částí i palmovou Anglickou promenádou a starý původně římský přístav. MONACO - MONTE CARLO - krásou zářící malé knížectví. Možnost návštěvy Oceánografického muzea, katedrály knížecí rodiny nebo Knížecího paláce a v Monte Carlu slavného Casina.

10. den

Příjezd v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.