španělsko - podél Biskajského zálivu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Portugalsko
Název ubytování španělsko - podél Biskajského zálivu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 25 527 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** - nachází se většinou mimo navštěvovaná města nebo v blízkém okolí.

Pokoje: 1, 2, 3 lůžkové (přičemž třílůžkové pokoje jsou obvykle dvoulůžkovými pokoji s přistýlkou), všechny s koupelnou, někdy s telefonem a TV.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramVíno z Porta - Santiago de Compostela a katedrála sv. Jakuba - Herkulova věž a pláž Katedrál - kouzlo Ovieda - prehistorie v Altamiře - moderní umění v Guggenheimově muzeu - krásná pláž La Concha v San Sebastián - Madrid

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu v okolí města Porto/Braga. Ve večerních hodinách večeře a přenocování. V případě příletu v pozdních večerních nebo nočních hodinách v tento den nebude večeře.

Den 2
Po snídani procházka po městě Porto: Torre Dos Clerigos - nejvyšší věž ve městě, Avenida Dos Aliados s radnicí a památníkem krále Petra IV., nádraží Sao Bento zdobené obrazy vyrobenými z azulejos. Procházku zakončíme v Cais da Ribeira - na nejvíce rušném místě Porta, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Dalším bodem programu bude návštěva sklípku (bodedze), během které se seznámíme s procesem výroby portského vína, čas na ochutnávku. Následně plavba po řece Douro, během které budeme obdivovat stavbu šesti mostů spojujících břehy Porta a Vila Nova de Gaia a nádherné panorama města. Poté přejezd do španělské Galicie a návštěva nejmalebnější rybářské vesnice - Combarro. Během procházky uvidíme typickou galickou architekturu komplexu historických budov Combarro a tradiční galické sýpky - horreos. Přejezd na večeři a přenocování do hotelu v okolí města Santiago de Compostela. (Trasa cca 260 km)

Den 3 
Po snídani navštívíme Santiago de Compostela. Město je od raného středověku cílem poutníků, kteří přicházejí k hrobu sv. Jakuba. Během procházky ulicemi Santiaga uvidíme Plaza de Obradoiro, Plaza de Praterias, Quintana Vivos, Quintana Muertos, tradiční budovy starého města a nádhernou katedrálu sv. Jakuba, ve které se nacházejí ostatky světce. Volný čas ve starém městě Santiago de Compostela. Přejezd do La Coruña, hlavního města Rias Altas, procházka po náměstí: Plaza Maria Pita, bazilika Santa Maria, následně uvidíme Herkulovu věž - mořský maják pocházející z římských dob. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 4
Po snídani přejezd do oblasti Foz, kde se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Španělska - pláž Katedrál. Impozantní, téměř 30metrové skalní oblouky, jemný písek a vlny Kantaberského moře tvoří malebnou scenérii. Následně přejezd do Ovieda, prohlídka gotické katedrály San Salvador, známé také jako Santa Ovetensis. V jedné z krypt katedrály - Camara Santa je uchován mimo jiné: slavný Ježíšův šátek z Ovieda. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Ovieda. (Trasa cca 330 km)
 
Den 5
Po snídani přejezd k jeskyni Altamira (UNESCO) zvané sixtinskou kapli paleolitického umění. Jeskyně je známá především prehistorickými freskami vyobrazujícími zvířecí siluety. Následně přejezd do středověkého města Santillana del Mar. Přejezd do hlavního města Kantábrie - Santander. Krátká procházka městem a panoramatický přejezd podél pobřeží. Volný čas na plážích Santander. Večeře a přenocování v okolí Santander. (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani návštěva Bilbaa, kterou zahájíme procházkou starým městem, uvidíme katedrálu sv. Jakuba a Plaza Nueva. Dalším bodem programu bude návštěva Guggenheimova muzea. Za zmínku stojí již samotná budova muzea - dílo slavného architekta Franka O. Gehryho. Budova je postavena z titanového plechu a skla, které tvoří plynulé zvlněné tvary. Následně přejezd do San Sebastián (Donostia) - panorama města z vyhlídkového místa na Monte Igueldo. Poté procházka krásným starým městem proslulým svými bary, které servírují baskické pintxos - malé občerstvení z různých surovin. Večeře a přenocování v okolí  Logrono/Miranda del Ebro. 
 
Den 7
Po časné snídani vystěhování. Přejezd do Elciego, neobvykle nádherného města, ve kterém se nachází jedna z nejoblíbenějších vinic severního Španělska - Marques de Riscal. Tato vinice je známá nejen svými vynikajícími kvalitními víny, ale také původní hotelovou budovou, kterou navrhl Frank Gehry. Krátká procházka městem a návštěva vinařství. Následně přejezd do města Burgos, které je známé díky gotické katedrále Panny Marie s věžemi s ažurovými vzory a díky legendě o statečném rytíři El Cidovi. Uvidíme také kostel kláštera Kartuziánů, kteří žijí v klauzuře, ale vyrábějí vonné růžence z okvětních lístků růží. Přejezd do hotelu v okolí Madridu na přenocování. (Trasa cca 390 km)

Den 8
Po snídani pro zájemce procházka centrem španělského hlavního města. Následně transfer na letiště a odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V hotelech v Katalánsku se musí platit pobytová taxa - cca 1,2 EUR/os./den (to se týká i pobytových hotelů).
- V hotelech v Portu se při ubytování platí pobytová taxa - cca 2 EUR/os./den (poplatek pro osoby starší 13 let).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem během poznávací části, ubytování (7 nocí), stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné, poplatky za místní průvodce, pobytovou taxu v Portu (cca 2 EUR/os./den), systém Tour Guide, další jídla, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Spropitné není povinné, ale je dobrým zvykem nechat řidiči na konci výletu cca 5-7 EUR/osoba. Orientační cena vstupenek, služeb místních průvodců, systému Tour Guide - cca 161 EUR/os. (povinný poplatek průvodci formou balíčku placený na místě). V této částce nejsou zahrnuty fakultativní výlety (ceny jsou uvedeny v programu zájezdu).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Španělska.

Název zájezdu v polském jazyce: Hiszpania - wzdłuż Zatoki Biskajskiej
Kód zájezdu: HAKJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.Tip z okolí
Čechům se líbí poutě. Kvůli víře, ale i zážitkům Dříve chodili poutě věřící, dnes se několikadenní stakilometrové cesty vracejí do módy. Do Santiaga, Říma či Jeruzaléma se vydává stále více Čechů. V Rakousku zažívá toto novodobé dobrodružství doslova boom. S vírou v Boha se to už nespojuje.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.