Tenerife - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 36 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Největším a nejvyšším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.

2. den

Výlet zavlažovacími kanály a místy i tunely, vysoko nad údolím v oblasti pohoří Anaga ve východní části ostrova. (6 hod, ↑700 m, ↓700 m)

3. den

Výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico de Teide a sousední ostrovy. (6 hod, ↑650 m, ↓650 m) Pro zájemce je možné prodloužit si túru kolem bizarních skalních útvarů Roques de García s Roque Cinchado. (+2 hod, ↑200 m, ↓200 m)

4. den

Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce přes třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (4,5 hod, ↑950 m, ↓50 m). Navíc možnost dojít k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑+150 m, ↓+150 m). Nocování na horské chatě Altavista.

5. den

Brzký ranní výstup na Pico de Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo, zpět k autům. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7,5 hod, ↑550 m, ↓1650 m)

6. den

Odpočinkový den – možnost individuální procházky v Puerto de la Cruz, návštěva místní botanické zahrady nebo návštěva vyhlášeného ZOO parku a místa pro studium zvířat Loro Parque označovaného za jeden z nejkrásnějších na světě.

7. den

Výstup na vyhlídkový vrchol El Sombrero (2405 m) na hraně kaldery s výhledy na celou kalderu, sopku Teide i jižní část ostrova. Při dobré viditelnosti bývají vidět i okolní ostrovy La Gomera, La Palma, El Hierro a Gran Canaria. (5 hod, ↑500 m, ↓500 m)

8. den

Kolem nejmladší sopky na Tenerife – Chinyero, která chrlila lávu naposledy v roce 1909, oblastí, kde se snoubí krása měsíční krajiny, zkamenělé lávy a černých sopečných hor se svěží zelení Teidských borovic. (5,5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

9. den

Návštěva městečka Masca. Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑650 m, ↓650 m). Přejezd do historického města Garachico, prohlídka nebo koupání v mořských bazencích.

10. den

Výlet vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga k majáku (5 hod, ↑800 m, ↓800 m). Odpoledne možnost koupání na nejkrásnější pláži Playa de Las Teresitas s bílým pískem dovezeným ze Sahary.

11. den

Prohlídka pyramid v Güímaru, koupání na pláži v El Médano nebo Playa de las Americas. Přesun na letiště a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.