Tenerife - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 38 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Největším a nejvyšším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.

2. den

Výlet zavlažovacími kanály a místy i tunely, vysoko nad údolím v oblasti pohoří Anaga ve východní části ostrova (6 hod, ↑700 m, ↓700 m). Po cestě zpět možné koupání na pláži v mořských bazéncích Bajamar.

3. den

Výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico de Teide a sousední ostrovy (6 hod, ↑650 m, ↓650 m). Pro zájemce je možné prodloužit si túru kolem bizarních skalních útvarů Roques de García s Roque Cinchado (+2 hod, ↑200 m, ↓200 m).

4. den

Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce přes třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (4,5 hod, ↑950 m, ↓50 m). Navíc možnost dojít k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑+150 m, ↓+150 m). Nocování na horské chatě Altavista. *

5. den

Brzký ranní výstup na Pico de Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo, zpět k autům. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7,5 hod, ↑550 m, ↓1650 m)

6. den

Odpočinkový den – možnost individuální procházky v Puerto de la Cruz, návštěva místní botanické zahrady nebo návštěva vyhlášeného ZOO parku a místa pro studium zvířat Loro Parque označovaného za jeden z nejkrásnějších na světě, nebo relaxovat na některé z černých pláží.

7. den

Výstup na vyhlídkový vrchol El Sombrero (2405 m) na hraně kaldery s výhledy na celou kalderu, sopku Teide i jižní část ostrova. Při dobré viditelnosti bývají vidět i okolní ostrovy La Gomera, La Palma, El Hierro a Gran Canaria. (5 hod, ↑500 m, ↓500 m)

8. den

Kolem nejmladší sopky na Tenerife – Chinyero, která chrlila lávu naposledy v roce 1909, oblastí, kde se snoubí krása měsíční krajiny, zkamenělé lávy a černých sopečných hor se svěží zelení Teidských borovic. (5,5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

9. den

Návštěva městečka Masca. Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑650 m, ↓650 m). Přejezd do historického města Garachico, prohlídka nebo koupání v mořských bazéncích.

10. den

Výlet vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga od vesnice Chamorga přes horské sedlo Cruz del Draguillo až k majáku (5 hod, ↑800 m, ↓800 m). Odpoledne možnost koupání na nejkrásnější pláži Playa de Las Teresitas s bílým pískem dovezeným ze Sahary.

11. den

Program dne bude variabilní: např. prohlídka pyramid v Güímaru, koupání na pláži v El Médano nebo Playa de las Americas. Přesun na letiště a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.