Tenerife - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 27 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.

2. den

Výlet zavlažovacími kanály a místy i tunely, vysoko nad údolím v oblasti pohoří Anaga ve východní části ostrova. Odpoledne možnost koupání na nejkrásnější pláži Teresitas s bílým pískem dovezeným ze Sahary. (3 hod, ↑350 m, ↓350 m)

3. den

Výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico del Teide a sousední ostrovy. Bizarní skalní útvary Roques de García s Roque Cinchado. (5 hod, ↑600 m, ↓600 m)

4. den

Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (6 hod, ↑1350 m, ↓150 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (+0,5 hod, ↑+50 m, ↓+50 m) nebo k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑+250 m, ↓+250 m). Nocování na horské chatě Altavista. (*)

5. den

Brzký ranní výstup na Pico del Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7 hod, ↑700 m, ↓1650 m)

6. den

Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑400 m, ↓400 m).

7. den

Výlet vavřínovým lesem a krásnou vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga (5 hod, ↑800 m, ↓800 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Teresitas.

8. den

Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, prohlídka pyramid v Güimaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.