Tenerife - horská turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 27 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.

2. den

Výlet zavlažovacími kanály a místy i tunely vysoko nad údolím do vesnice El Batan s možností oběda v místní hospůdce. Zpět prudší klesání skalnatým terénem a zavlažovacími kanály. (6 hod, ↑650 m, ↓650 m)

3. den

Náročnější aklimatizační výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico del Teide a sousední ostrovy. Bizarní skalní útvary Roques de García s Roque Cinchado. (5 hod, ↑600 m, ↓600 m)

4. den

Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (6 hod, ↑1350 m, ↓150 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (+1 hod, ↑+100 m, ↓+100 m) nebo k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑+250 m, ↓+250 m). Nocování na horské chatě Altavista.

5. den

Brzký ranní výstup na Pico del Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7 hod, ↑700 m, ↓1650 m)

6. den

Túra hřebenovým chodníkem Guergues vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑400 m, ↓400 m). *

7. den

Výlet vavřínovým lesem a krásnou vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga (5 hod, ↑800 m, ↓800 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Teresitas.

8. den

Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, prohlídka pyramid v Güimaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.