tenerife, La Gomera a El Hierro - země věčného jara

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Tenerife
Název ubytování tenerife, La Gomera a El Hierro - země věčného jara
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 24 140 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování
Tříhvězdičkové hotely nacházející se mimo navštěvovaná města.

Pokoje
Jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. Ve třílůžkovém pokoji se nachází manželská postel a samostatná postel jako přistýlka. Všechny pokoje mají koupelnu, často s telefonem a klimatizací.

Vybavení
Na místě v hotelu restaurace a bar.

Strava
Snídaně a podávané večeře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramZ ostrova na ostrov: Tenerife, La Gomera, El Hierro a pro zájemce La Palma • dvě hlavní města Tenerife - Santa Cruz a La Laguna • majestátní sopka Teide • nejkrásnější vesnice - Masca • útesy Los Gigantes • divoký ostrov El Hierro a UNESCO • La Gomera - ostrov čarodějnic • malé skupiny do 25 osob! • pro zájemce možnost  prodloužení pobytu na Tenerife!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu na ostrově Tenerife. Ve večerních hodinách večeře a přenocování. Klienti, kteří přiletí v pozdních večerních hodinách, nemají v tento den večeři.

Den 2
Po snídani odjezd na sever Tenerife, během kterého poznáme nejkrásnější a tradiční místa ostrova. Navštívíme dvě hlavní města - moderní, čili Santa Cruz, a historické - La Laguna. La Laguna je nejkrásnějším městem Tenerife s fantasticky zachovaným koloniálním starým městem (UNESCO). Navštívíme také „kanárskou Čenstochovou“, tzn. Candelarii s bazilikou Panny Marie Candelárské - patronky Tenerife. Přejedeme také nádhernou vyhlídkovou trasou přes nejdivočejší část ostrova - věčně zelené pohoří Anaga. Navštívíme neobvyklé místo, malebnou vesničku Taganana, která byla až do roku 1968 téměř odříznuta od světa - šlo se do ní dostat pouze lodí nebo pěšky strmými horskými stezkami. Bílé domy zavěšené na zelených svazích hor, obyvatelé žijící v klidu od přeplněných letovisek a úchvatná příroda vytvářejí opravdu idylické scenérie. Na závěr návštěva pohlednicové pláže ostrova - Las Teresitas, vytvořené ze saharského písku. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani výlet do malebného Puerto de Santiago, kde uvidíme kanárský zázrak přírody - monumentální útesy Los Gigantes. Odtud přejedeme do pirátské vesnice, do Masky, zvané „kanárským Machu Picchu“. National Geographic považuje osadu ležící nad obrovskou roklí za nejkrásnější vesnici světa. Následně nás čeká návštěva Parque Nacional El Teide, který je nejnavštěvovanějším národním parkem ve Španělsku a nejdůležitější atrakcí Kanárských ostrovů. Projdeme se měsíční krajinou u slavných skalních formací Roques de Garcia a uvidíme nejvyšší vrchol Španělska - monumentální sopku El Teide (3718 m n. m.); možnost výjezdu horskou lanovou dráhou Teleférico del Teide do výšky 3555 m n. m. (za příplatek cca 27 EUR/os.). Na zpáteční cestě zastavíme v kanárském Zakopaném, čili v nejvýše ležícím městě ve Španělsku - Villaflor, které je známé díky místním vinicím. Navštívíme tam tradiční kanárské vinařství, kde ochutnáme typické alkoholické výrobky z Tenerife. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 4
Po snídani (může být formou brzké snídaně nebo balíčku) přejezd trajektem (cca 3 hodiny) na nejmenší z Kanárských ostrovů, skutečný konec španělského světa. Naším cílem bude divoký El Hierro - nejjižnější ostrov celého souostroví, který uchvacuje kontrasty mezi sopečnými oblastmi, zelení hustých lesů a tyrkysovými mořskými vodami. Celý ostrov vytváří jedinečný ekosystém a je chráněn UNESCEM jako biosférická rezervace. Na naší trase kolem ostrova bude: Mirador de la Peña - slavné vyhlídkové místo navržené slavným umělcem Césarem Manriquem, projedeme také krásným údolím El Golfo a navštívíme nejmenší hotel na světě v Las Puntas, kde sníme tradiční tapas. Seznámíme se také s obyvateli ostrova během návštěvy archeologicko-etnografického muzea pod širým nebem Ecomuseo de Guinea, kde byly zrekonstruovány jejich tradiční domy. Prohlédneme si tam také sopečnou jeskyni. Poté navštívíme Chovatelské středisko obří ještěrky, kde probíhá práce na obnově tohoto zdejšího endemického druhu, který je na pokraji vyhynutí. Zpáteční cesta na Tenerife, večeře a přenocování.
 
Den 5
Volný den k odpočinku, koupání v moři a opalování. Snídaně a večeře v hotelu (v ceně, nápoje za příplatek). Pro zájemce možnost využití fakultativního výletu na ostrov La Palma (cena cca 160 EUR/os.). Tehdy po snídani (může být formou časné snídaně nebo balíčku) transfer na letiště Tenerife Norte v La Laguna a přelet na ostrov La Palma. Výjezd na Roque de los Muchachos (2426 m n.m.) - nejvyšší bod na La Palmě. Cestou budeme obdivovat výhledy na Národní park Caldera de Taburiente; zastavíme také v okolí slavné astronomické observatoře Observatorio del Roque de los Muchachos - nejdůležitější instituce tohoto druhu v Evropě, v níž je umístěn jeden z největších dalekohledů na světě. Následně zastavíme v nejkrásnějším letovisku ostrova Puerto de Naos - volný čas na oběd (na vlastní náklady a za příplatek). Navštívíme také Fuencaliente, kde uvidíme pobřeží zaplavené lávou a nejmladší sopky souostroví: sopku San Antonio a sopku Teneguía, která naposledy vybuchla v roce 1971. Navštívíme také okouzlující Santa Cruz de La Palma - hlavní město ostrova a také jeho nejkrásnější město. Transfer na letiště, přelet na Tenerife. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani (může být formou brzké snídaně nebo balíčku) přejezd trajektem na ostrov čarodějnic - La Gomeru. V programu je návštěva Národního parku Garajonay (UNESCO), kde uvidíme největší, tajemný a mlhavý vavřínový les na světě, ve kterém se budeme cítit jako ve filmu „Jurský park“. Navštívíme také plantáž kanárských banánů, díky kterým je ostrov známý a uvidíme, jak pomalu plyne život v gomérských vesnicích. Budeme mít také zastávku v historickém hlavním městě San Sebastián de La Gomera, kde se nachází dům Kryštofa Kolumba. Uvidíme i symbol La Gomery - slavnou skálu Roque de Agando. Vyvrcholením výletu bude oběd v nejneobvyklejší restauraci na ostrově v Mirador de Abrante - zavěšené nad propastí, se skleněnou podlahou. Během oběda se bude konat ukázka tradičního gomerského jazyka. Po výletě přejezd trajektem na Tenerife, návrat do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 7
Volný den k odpočinku, koupání v moři a opalování. Snídaně a večeře v hotelu (v ceně, nápoje za příplatek). Pro zájemce možnost využití fakultativních výletů - doporučujeme výlet do slavné botanicko-zoologické zahrady Loro Parque (za poplatek cca 55 EUR/os.), kde lze vidět největší sbírku papoušků na světě, představení kosatek, delfínů, lachtanů a papoušků, stejně jako největší pingvinárium na světě. V parku se lze také setkat s bílými tygry, červenými pandami, gorilami a spoustou dalších exotických zvířat. Alternativně nabízíme plavbu, během které lze pozorovat velryby a delfíny (cena cca 41 EUR/os.), safari vodními skútry (cena cca 98 EUR/os.) nebo návštěvu nejlepšího vodního parku na ostrově - Siam Parku (cena cca 38 EUR/os.).

Den 8
Po snídani vystěhování. Transfery:
- klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a odlet do Polska. 
- klienti pokračující v pobytu na Tenerife - transfer do vybraného hotelu (v některých termínech doprava letecky).
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem během poznávací části, ubytování v hotelech (viz níže): 7 nocí nebo za příplatek 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby polského průvodce (během pobytu na Tenerife služby delegáta), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné, poplatky za místní průvodce, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupenek, služeb místních průvodců - cca 65 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě). V této částce nejsou zahrnuty fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu na Kanárské ostrovy!
 
Název zájezdu v polském jazyce: Teneryfa, La Gomera i El Hierro - Kraina wiecznej wiosny
Kód zájezdu: TPHSezónnostNa Kanárských ostrovech trvá hlavní turistická sezóna obvykle po celý rok. Výjimkou je sezónnost vyhřívání hotelových bazénů, která připadá pouze v zimě, zhruba od 1.11. do 31.3.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.