Tenerife - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 33 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.

2. den

Výšlap mlžným vavřínovým pralesem v pohoří Anaga z Cruz del Carmen po starých obchodních stezkách s několika úchvatnými výhledy na celé pohoří Anaga (3,5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Odpolední koupání na pláži nebo prohlídka Puerto de la Cruz.

3. den

Procházka kolem bizarních skalních útvarů Roques de García se známým vulkanickým Roque Cinchado (2,5 hod, ↑200 m, ↓200 m). S ohledem na počasí buď výlet borovicovým lesem ke skalním útvarům známým jkao Paisaje Lunar (Měsíční karajina) (3 hod, ↑350 m, ↓350 m) nebo relax na některé z místních pláží.

4. den

Výjezd lanovkou na na Pico de Teide (3718 m), v případě zájmu a volných míst pro vstup do rezervace na vrcholku, dokončení výstupu na vrchol (cca 1 hod, ↑200 m, ↓200 m). Pěšky dolů přes nejbarevnější kopec na Tenerife Montaňa Blanca (2748 m) a zpět k autům (4 hod, ↓1250 m). Fakultativně možné sjet lanovkou i dolů.

5. den

Výlet v pohoří Teno na vyhlídkovou cestu pod vrcholem Cruz de Gala s panoramatickými výhledy na Pico de Teide, vesnici Masca a celé pohoří Teno. (5 hod, ↑500 m, ↓500 m)

6. den

Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Alternativně, s ohledem na počasí, výlet na nejzápadnějším výběžku ostrova Tenerife, poloostrově Punta Teno, k romantickému červeno-bílému majáku a poté relax na některé z místních pláží.

7. den

Okružní trasa v pohoří Anaga přes horské sedlo Cruz del Draguillo, kolem zříceniny Casas de Tafada až na vyhlídku na Montaña de Tafada a zpět k autům (3,5 hod, ↑500 m, ↓500 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným ze Sahary.

8. den

Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, prohlídka pyramid v Güimaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.