Tenerife - pohodová turistika

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 31 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy (v termínu 40312 i z Brna), přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.

2. den

Výšlap mlžným vavřínovým pralesem v pohoří Anaga z Cruz del Carmen po starých obchodních stezkách s několika úchvatnými výhledy na celé pohoří Anaga (3,5 hod, ↑400 m, ↓400 m). Odpolední koupání na pláži v mořských bazéncích Bajamar, přejezd a prohlídka Puerto de la Cruz.

3. den

Procházka kolem bizarních skalních útvarů Roques de García se známým vulkanickým Roque Cinchado (2,5 hod, ↑200 m, ↓200 m). Přejezd auty a okruh kolem vulkánu Chinyero do oblasti, kde se snoubí krása měsíční krajiny, zkamenělé lávy a černých sopečných hor se svěží zelení Teidských borovic. (3 hod, ↑250 m, ↓250 m) Po cestě zpět na hotel zastávka a procházka po „Marsu“ barevnou vulkanickou krajinou v Caňadas.

4. den

Návštěva městečka Masca. Náročnější túra kamenitým hřebenovým chodníkem Fortaleza s mírně exponovanými úseky, vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑650 m, ↓650 m). Přejezd do historického města Garachico, prohlídka nebo koupání v mořských bazencích.

5. den

Auty k Pico de Teide (3718 m) a Provoz lanovky nedokážeme předem předvídat s ohledem na případné špatné počasí a silný vítr. V těchto případech lanovka nejezdí vůbec a průvodce Vám na místě vyplatí částku za jeden směr lanovkou. nahoru ke stanici La Rambleta (lanovka končí ve výšce 3555 m), dále cestou za úžasnými výhledy nebo Vstup/permit pro později dohlášené nedokážeme garantovat. Je zdarma a je nutné ho rezervovat předem, s velkým časovým předstihem (2-3 měsíce), na konkrétní jméno a číslo cestovního dokladu. Počet rezervací v daném dni je omezen na 200 osob. Správa rezervace však v případě nepříznivého počasí může vstup i s permitem zakázat - led, silný vítr... (cca 1 hod, ↑200 m, ↓200 m). Dolů pak půjdeme pěšky, přes nejbarevnější kopec na Tenerife Montaňa Blanca (2748 m) (6-7 hod, ↑200 m, ↓1250 m). Fakultativně je možné sjet i dolů lanovkou. *

6. den

Výlet v pohoří Teno na vyhlídkovou cestu pod vrcholem Cruz de Gala s panoramatickými výhledy na Pico de Teide, vesnici Masca a celé pohoří Teno. (5 hod, ↑550 m, ↓550 m). Podle času návštěva městečka Icod de Los Vinos s prý nejstarším dračincem na světě, případně místní fakultativní prohlídky Muzea banánů či Motýlária.

7. den

Okružní trasa v pohoří Anaga od vesnice Chamorga přes horské sedlo Cruz del Draguillo, kolem zříceniny Casas de Tafada až na vyhlídku na Montaña de Tafada a zpět k autům (4-5 hod, ↑450 m, ↓450 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným ze Sahary.

8. den

Program tohoto dne je variabilní, po dohodě účastníků s průvodcem. A: Možná fakultativní návštěva Loro Parque ještě v Puerto de la Cruz. B: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona (pokud poslední den zájezdu nevychází na pondělí, kdy je kostel uzavřen.), nebo fakultativní návštěva Pyramid v Güímaru. C: Dále, i podle počasí, koupání na pláži v El Médano nebo Playa de las Americas.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.