To nejlepší z Málagy + Ronda (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 21 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Španělsko s nádechem maurské historie? Proč ne! Míříme do Andalusie, kde na nudu nebudete mít čas. Málagu jako na dlani si vychutnáte z pevnosti Gibralfáro. Objevíte maurský hrad a římský amfiteátr. Neminete ani proslulou tržnici s místními chuťovkami. Projdete se sněhobílou vesničkou Mijas i malebnou Rondou. Nechte se vtáhnout andaluskou atmosférou a prožijte ji naplno!

Popis stravování

snídaně v hotelu formou bufetu během dne při prohlídce Málagy a při výletech bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Popis ubytování

3* hotel se snadným přístupem do centra Málagy
na pokojích jsou k dispozici ručníky a mýdlo (dle typu hotelu)

Program zájezdu

1. den

V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. Po příletu do Málagy se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme.  Po ubytování se vydáme na procházku městem. Užijeme si výhled z pevnost Gibralfáro, prohlédneme si římský amfiteátr i Picassovo muzeum. Vyjedeme si na kopec nad městem, kde se nám naskytne krásná vyhlídka z hradeb maurské pevnosti Gibralfáro. Hned pod kopcem se nachází další maurský hrad, Alcazaba, kde dnes sídlí archeologické muzeum. Pod pevnostmi se nachází zrekonstruovaný římský amfiteátr. Středověkými uličkami města dojdeme až na katedrální náměstí s biskupským palácem, kde navštívíme místní katedrálu, které se přezdívá La manquita – jednoruká.  Na jednom z hlavních náměstí Plaza de la Merced budeme moci navštívit rodný dům a muzeum malíře Pabla Picassa nebo třeba vyzkoušet turecké lázně. Večer můžeme společně zakončit v jedné z místních hospůdek u skleničky vína a tapas. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. den

Dnes budeme pokračovat v poznávání krás Málagy. Vyrazíme na jednu z nejkrásnějších tržnic Španělska a ochutnáme místní pochoutky. Odpoledne navštívíme muzeum vína, botanickou zahradu a projdeme se po promenádě na pobřeží. Po snídani vyrazíme do centra města, kde naší první zastávkou bude hlavní městská tržnice Mercado Central de Atarazanas, která je považována za jednu z nejkrásnějších tržnic v celém Španělsku. Zde budeme moci ochutnat a nakoupit typické místní pochoutky, uzeniny, sýry, víno nebo čerstvé ovoce. Poté navštívíme nedaleký kostel svatého Jakuba, kde je vystavený křestní list místního rodáka, Pabla Picassa. Po jedné z hlavních tříd města, Larios, kde se nachází množství kavárniček a obchodů, dojdeme ke kostelu svatých mučedníků Ciriaca a Pavla. V odpoledních hodinách bude možnost návštěvy muzea vína Málaga, kde se dozvíme vše o výrobě tohoto místního sladkého dezertního vína a nebude chybět ani ochutnávka. Poté se přesuneme na severní okraj města, kde navštívíme krásnou historickou botanickou zahradu Jardin de la Concepción, která byla založena už roku 1850. Najdete zde více než 2 000 druhů rostlin z celého světa a díky pavilonkům, altánkům, sochám a jezírkům je jednou z nejkrásnějších zahrad Španělska. Večer můžeme zakončit procházkou po místní přímořské promenádě a drinkem na pláži. Návrat na hotel ve večerních hodinách.

3. den

Čeká nás krásný výlet na andaluský venkov. Navštívíme romantickou bílou vesničku Mijas a užijeme si místní atmosféru. Nahlédneme i do výrobny zdejší keramiky. Odpoledne si prohlédneme největší budhistický chrám Evropy. Objednaným autobusem se po snídani vydáme do překrásné vesničky Mijas na úbočí stejnojmenné hory. Vesnice je známá úzkými klikatými uličkami, shěhobílými domky s modrými květináči a různobarevnými muškáty v nich. Projdeme se vesnicí, budeme nasávat místní atmosféru, budeme moci ochutnat třeba místní sangrii a tapas nebo třeba pražené mandle v jedné z příjemných restaurací a kavárniček. Navštívíme hlavní náměstí Plaza de la Constutución nebo maurský hrad nad vesnicí, odkud se nám naskytne krásný výhled. Budeme také moci nahlédnout do výrobny místní pestrobarevné keramiky. V odpoledních hodinách se přesuneme do přímořského letoviska Benalmádena, kde se nachází například mořské akvárium nebo také centrum motýlů. Uvidíme zde také vůbec největší budhistický chrám v Evropě.  Objednaným autobusem se vrátíme zpět do Málagy, kde můžeme zbytek dne strávit třeba na pláži.

4. den

Vlakem se vydáme na výlet do historické Rondy, která je považována za jedno z nejhezčích andaluských měst. Těšit se můžeme na most přes řeku Tajo, nejstarší býčí arénu ve Španělsku nebo na Palác maurského krále. Po snídani se vydáme do města Ronda. Ronda je andaluské město s velmi dávnou historií. Díky své strategické poloze sloužilo v minulosti především jako obranné město. Dochovaly se zde hradby a mnoho bran. Symbolem města je 98 metrů vysoký Nový Most (Puente Nuevo) přes řeku Tajo, který spojuje moderní část města se starobylým centrem. Most svého času sloužil i jako vězení. Město si zamilovali mnozí literáti, například básník Rainer Marie Rilke nebo Ernest Hemingway. V Rondě se také nachází jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku, jejíž součástí je muzeum, ve kterém se můžete podrobněji seznámit s historií býčích zápasů. V centru města lze zhlédnout kostel svaté Marie nebo navštívit Palacio de Mondragón, arabské lázně nebo Palác maurského krále.

5. den

V závislosti na letovém řádu přesun na letiště. Odlet zpět do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.