To nejlepší ze Sevilly + Antická Italica + Vinné Sklepy Jerez De La Frontera (le

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 27 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jedinečné arabské památky, neutuchající pouliční ruch i specifická barevnost. Vítejte v Seville… Projedete se po řece Guadalquivir, shlédnete na ni z Giraldy a objevíte římskou Italicu. Ochutnáte tapas i vyhlášené sherry ve sklípku v Jerez de la Frontera. Nahlédnete do tabákové fabriky. Užijete si palácové zahrady, parky a představení vášnivého flamenca. Dobijte novou energii v Andalusii!

Popis stravování

během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Popis ubytování

3* hotel s dobrou dostupností do centra města
ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Sevilly a přesun na hotel. V závislosti na letovém řádu krátká procházka v centru města. Po příletu do Sevilly a ubytování bude dle časových možností následovat společná procházka centrem tohoto krásného města.

2. den

Dnešek naplno věnujeme poznávání krás Sevilly. Dopřejeme si nejzajímavější památky, výhled ze zvonice Giralda i taneční představení flamenca. Po snídani společně navštívíme největší gotickou katedrálu ve Španělsku s bohatou historií a nádhernou výzdobou. Zastavíme se u hrobu slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba a nevynecháme ani minaret – zvonici Giralda, odkud je nádherný výhled na celé město. Odpoledne prozkoumáme Real Alcázar, jeden z nejkrásnějších mudéjarských paláců s jeho okouzlujícími zahradami.  V podvečer nás čeká představení flamenca, které k Andalusii neodmyslitelně patří. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

3. den

Budeme pokračovat v objevování skrytých pokladů Sevilly, a dokonce i z lodi při projížďce po tzv. Velké řece. Odpoledne vyrazíme do antického města Italica a večer ochutnáme tradiční tapas. Ráno vyrazíme na Španělské náměstí. Toto netradiční půlkruhové náměstí s tradičním jménem bylo postaveno ve 20. letech minulého století a je přehlídkou místní řemeslné dovednosti. Prohlédneme si zde překrásné vykládané stropy „artesonado“ a kachlíkovou výzdobu, která není jen tak ledajaká, představuje všechny provincie Španělska a jejich nejslavnější příběhy. Cestou se ještě stavíme ve fabrice na tabák, která byla svého času největší industriální stavbou ve Španělsku a kam také Prosper Mérimée umístil děj svého slavného díla Carmen. Poté si prohlédneme Torre del Oro – Zlatou věž strážící řeku Guadalquivir. A také nás dále čeká projížďka lodí po „Velké řece“, jak ji nazývali Arabové za dob největší slávy města a jejich říše Al-Andalus. Prohlédneme si město a jeho nejslavnější památky z hladiny Guadalquiviru. Odpoledne bude patřit výletu za pozůstatky antického města Italica. Uvidíme zachovalé ruiny tohoto slavného města, které bylo založeno roku 206 př. n. l. Šlo o první římskou osadu v současném Španělsku a první římské město mimo Apeninský poloostrov. Narodili se v něm dva římští císaři – Traianus a Hadrianus. K nejzachovalejším památkám v Italice patří amfiteátr, divadlo a řada mozaikových dlažeb, v roce 1912 byla Italica prohlášena za národní kulturní památku. Večer vyrazíme za dalším místním fenoménem, kterými jsou jednoznačně tapas. Vybereme si z nepřeberné nabídky barů a hospůdek, abychom ochutnali zdejší slavné „jednohubky“. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

4. den

Tento den bude patřit výletu do Jerez de la Frontera. Prozkoumáme město plné romantických zákoutí, ale především město lahodného sherry. Připravte se, budeme koštovat… Dnes vyrazíme do blízkého Jerez de la Frontera. Čeká nás krásné andaluské městečko se svými romantickými uličkami, historickými památkami, pestrými náměstími s hospůdkami a jedno velké překvapení!  Jerez je město sherry, kterému místní říkají Vino de Jerez, jen pro Angličany to byl nevyslovitelný název, tak si ho zkomolili právě na sherry. A tenhle místní fenomén si prohlédneme pěkně zblízka. Čeká nás návštěva jedněch z nejslavnějších místních vinných sklepů spojená s ochutnávkou tohoto typického místního nápoje. Odpoledne se vrátíme do Sevilly. Individuálně můžete navštívit akvárium, projít se zdejšími parky nebo se nechat zlákat na projížďku městem v kočáře jako za starých časů. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

5. den

Dle letového řádu individuální volno, například k poslednímu nákupu suvenýrů. Poté přesun z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček) Zavazadlo za příplatek 2 800 CZK: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg a rozměrech 158 cm, tj. součtu jeho délky, šířky a hloubky (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí) Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak. Hmotnosti zavazadel nelze sčítat. Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.  

Cestovní pojištění

Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištěníTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.