bohatství na obou stranách Perského zálivu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Název ubytování bohatství na obou stranách Perského zálivu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 38 227 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely odpovídající standardu *** podle kategorizace organizátora - (celkem 8 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC (v některých hotelech mohou být tradiční íránské toalety), klimatizací, často i TV.

Strava: snídaně a za příplatek večeře (v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeři za příplatek.

Vybavení: v areálu hotelu se nachází restaurace, bar, recepce s trezory.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramTeherán - paláce šáhů v Alpské scenérii • Isfahán - legendární „polovina světa“ • Šíráz - město básníků a zahrad • Persepolis - náboženské centrum starověké perské říše • Nakš-e Rustam - starověké hrobky králů • Dubaj - největší a nejdražší stavby světa • Abu Dhabi - hlavní město emirátů a největší mešita • Ferrari World (fakultativně) • možné prodloužení pobytu ve Spojených arabských emirátech

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě 2 hodiny před plánovaným odletem letadla - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Teheránu (možnost přestupů). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v okolí Teheránu. Tento den není v hotelu večeře (týká se klientů, kteří dokoupili program večeří).

Den 2
Po pozdní snídani v hotelu prohlídka Teheránu, hlavního města Íránu, ležícího na svazích pohoří Alborz. Teherán s cca 16 miliony obyvatel je největším městem na Blízkém východě. Nachází se zde mnoho muzeí a palácových komplexů, z nichž navštívíme Muzeum koberců (Carpet Museum), palácový komplex Golestan - hlavní atrakci hlavního města (UNESCO), v němž uvidíme přepych, jakým se obklopovala rodina šáha. Projedeme bohatými čtvrtěmi severního Teheránu k palácovému komplexu Saadabad - sídlo posledních šáhů Íránu, jež se nachází v obrovském parku s výhledem na vrcholky hor Alborz. Uvidíme také ikonu města: Sochu svobody a všudypřítomné nástěnné malby, prezentující pohled Íránské islámské republiky na různé společensko-politické problémy. Návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd do Isfahánu. Cestou projedeme do Kashanu: města - oázy na trase spojující Teherán s Kermanem, regionem známým pro svá růžová pole. Uvidíme ty nejzajímavější památky: domy bohatých kupeckých rodin, navštívíme nejreprezentativnější část městského perského paláce - rezidenci Tabatabai. Navštívíme také zachované lázně sultána Amira Ahmada, ve kterých se dozvíme, jaké funkce, kromě hygienických, plnila taková místa na Blízkém východě. Navštívíme také vesnici Abyan známou v Íránu díky bludišti ulic a charakteristické červené barvě budov. Přejezd do Isfahánu, ubytování v hotelu (možné v pozdních večerních hodinách), večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 4
Po snídani se vydáme na prohlídku Isfahánu, kterou začneme přejezdem do arménské čtvrti Nová Džolfa, kde navštívíme bohatě zdobenou arménskou katedrálu Vank - důkaz o náboženské toleranci Íránské islámské republiky. Během cesty do centra navštívíme také Páteční mešitu (Masdžid-e džámí), která by se díky směsici stavebních stylů mohla vydávat za encyklopedii muslimské architektury. Konečně dojedeme k Imámovu náměstí (jednomu z největších na světě), které bylo donedávna nazýváno Nakš-e džahán, čili „Obraz světa“, což má odrážet význam a krásu památek, které jsou tam shromážděny. Navštívíme mešitu Imáma Chomejního (Masdžed-e Emám), která dominuje nad okolím a nejkrásnější íránskou mešitu Lotfallah, která je známá díky dlaždicovým dekoracím a hře světel. Následně navštívíme palác Ali Qapu - reprezentativní část královského komplexu, poté se projdeme pod arkádami, které skrývají řemeslné obchody a dílny. Navštívíme také pavilon Chehel Sotoun s překrásnou zahradou, která byla dříve používána k zábavě a setkáním. Volný čas k nakupování v isfahánském bazaru. Návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5
Po časné snídani následuje vystěhování z hotelu a přejezd ve směru Šírázu. Cestou navštívíme Nakš-e Rustam - údolí, ve kterém byly do vysokých skalních stěn vytesány hrobky a pohřbili zde čtyři perské krále z dynastie Achaemenid. Vstupy do hrobek jsou zdobeny krásnými reliéfy. Následně přejedeme do Persepolis, jednoho z hlavních starověkých měst perské říše. Je to pozoruhodně velký komplex chrámů a paláců, jehož majetek byl slavný po celém starověkém světě. Persepolis, jehož perský název zní Tacht-e Dschamschid, je obzvlášť silně spojeno s mytologií starověkého Íránu a tvořilo po mnoho staletí náboženské centrum země. Ve večerních hodinách příjezd do Šírázu, ubytování v hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 6
Po časné snídani prohlídka Šírázu, známého jako město básníků a zahrad. Navštívíme mauzoleum oblíbeného perského básníka Háfeze ze Šírázu, které se nachází v krásné zahradě. Následně přejedeme kolem pevnosti Arg-e Karim Khan, která se tyčí nad centrem města, k rezidenci Narandžestán ležící v útulné zahradě proslulé svými různorodými dekoracemi. Na konci prohlídky uvidíme krásně zdobenou mešitu Násir al Mulk, známou pro své kaleidoskopické hry světla a růžových dlaždic. (Trasa cca 30 km). Po zakončení prohlídky přejezd na letiště v Šírázu a odlet do Šarže nebo Dubaje. Po celním a pasovém odbavení transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 7
Po snídani prohlídka Dubaje. Nejdřív se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Úzkými uličkami dojdeme k Muzeu kávy (možnost ochutnávky místní arabské kávy připravené místním způsobem), k fragmentům městských hradeb a navštívíme jeden z tradičních domů. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Volný čas na nákupy. Navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště a vodopádu s můstky. Vyjedeme také na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Kalifa a na závěr uvidíme ukázku „tančících fontán“. Odpoledne navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 30 USD/os.). Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium „Lost Chambers”, ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova „Palm Jumeirah“ a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný „dubajskými Benátkami“. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Večer návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 40 km)  

Den 8
Po snídani přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Následně přejezd do centra. Zastavíme se na fotografování na vyhlídkovém místě na nejluxusnější hotel na světě - Emirates Palace a palác prezidenta Spojených arabských emirátů. Poté navštívíme Heritage Village - muzeum, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi před petrodolarovým boomem. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island, kde uprostřed krajiny vyniká kopule muzea Louvre Abu Dhabi. Následně návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně); přenocování. (Trasa cca 300 km)
Upozornění! Tento den možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World (za poplatek cca 95 USD/os.). Pro zájemce o tuto nabídku příjezd na vlastní náklady taxíkem po návštěvě mešity šejka Zayeda. Zájemci o tuto nabídku se již neúčastní další prohlídky města, návrat do hotelu se skupinou.   

Den 9
V brzkých ranních hodinách vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Dubaji. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) - transfer do vybraného hotelu. V závislosti na hodině odletu snídaně v hotelu (nebo balíček na cestu). Odlet do Polska.

Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci „Pobyt ve Spojených arabských emirátech“ a v rezervačním systému.

Upozornění k programu
- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady. 
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Nejlépe směnitelnou měnou v SAE je americký dolar (USD).
- V Íránu není možné učinit jakoukoli platbu mincemi EUR - jsou přijímány pouze bankovky; stejně tak není možné platit bankovkami USD staré edice, tj. s malými portréty prezidentů.
- Neexistuje žádný způsob, jak vybírat hotovost z íránských bankomatů.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů ve Spojených Arabských Emirátech vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a dlouhé sukně (ke kotníkům) a halenky zakrývající ruce (k zápěstí) pro ženy. Írán je zemí přísně dodržující zásady muslimského náboženství, proto je nemožné dovážet jakýkoliv alkohol.
- V Íránu musí mít ženy vlasy zakryté šátky a nosit kalhoty nebo sukně a tuniky zakrývající: dekolt, ruce k zápěstí a nohy ke kolenům. Muži musí mít zakrytá ramena a nosit dlouhé kalhoty (šortky, bermudy, capri kalhoty - nejsou povoleny). Tato pravidla se vztahují i ​​na turisty.
- Írán je z pohledu turisty zcela bezpečnou zemí. Rozšířené stereotypy pramení pouze z politických vztahů mezi Íránem a dalšími zeměmi. Ve skutečnosti jsou Íránci známí svou pohostinností a shovívavým postojem k turistům.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Klienti, kteří mají ve svém cestovním pase izraelské razítko, se nemohou účastnit zájezdu.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Vzhledem k zákonům Íránské islámské republiky nemohou ženy obsadit první řadu v autobuse, který se pohybuje po celé zemi. Týká se to také těch, kteří si zakoupili „příplatek za první místa v autokaru“. Možnost obsazení sedadel od druhé řady autobusu.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (8 nocí nebo 15 nocí pro klienty, kteří si prodloužili pobyt v Emirátech), stravování: snídaně, pro klienty, kteří si prodloužili pobyt v Emirátech - stravování dle popisu vybraného hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: služby místních průvodců, vstupné, rezervační poplatky a spropitné (celkem cca 290 USD/os., povinný poplatek na místě), pobytovou taxu v Dubaji (cca 20 USD/pokoj/poznávací část - povinný poplatek v hotelu) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje. 

Možnost příplatku večeří během poznávací části (7) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

V emirátech (při prodloužení zájezdu v pobytové části) se platí pobytová taxa na místě: ve 3* hotelech cca 10 AED/pokoj/noc, ve 4* hotelech cca 15 AED/pokoj/noc, v 5* hotelech cca 20 AED/pokoj/noc.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Bogactwa obu stron Zatoki Perskiej
Kód zájezdu: IRDVízaVízum do Íránu
- občané ČR potřebují pro vstup na území Íránu vízum,
- žádosti o vstupní vízum zpracovává zastupitelský úřad Íránu v Praze (je nutná osobní návštěva žadatele o udělení víza) - poplatek za vízum je 60 EUR, 
- podmínkou je držení cestovního pasu platného ještě min. 6 měsíců po vypršení platnosti víza.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Spojené arabské emiráty zrušily s platností od 7. května 2015 vízovou povinnost pro obyvatele České republiky. Tato dohoda se vztahuje na krátkodobé pobyty. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.