Dubaj & Omán

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty, Omán
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 53 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Přírodní krásy ománského sultanátu, pestrobarevné bazary a skvosty místní architektury.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – DUBAJ

Sraz na Letišti Václava Havla v Praze dvě hodiny před odletem, odbavení a odlet do Dubaje. Přílet do Dubaje po půlnoci. Transfer do hotelu, nocleh v Dubaji.

2. den - DUBAJ

Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku Dubaje. Začnete v muzeu ve čtvrti Al Fahidi, které Vám přiblíží život místních obyvatel v 19. století. Nalodíte se na místní vodní taxi, které Vás odveze přes Dubajský záliv do čtvrti Deira. Zde navštívíte tržiště s kořením a proslulý zlatý bazar. Dále zastavíte u fotogenické mešity Jumeirah, projedete kolem Union Flag House, kde byly založeny Spojené arabské emiráty. Následuje pauza u pláže Jumeirah s krásnými výhledy na sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab. Navštívíte Dubaj Marina, původně přístav, který se stal kosmopolitní částí města a uvidíte také Jumeirah Beach residence, která je nejprestižnější adresou ve městě. Zastávka patří i hotelu Atlantis umístěnému na umělém ostrově ve tvaru palmy. Vaše cesta bude končit u Dubai Mall, nejrozlehlejšího obchodního domu, kde se seznámíte s místní podmořskou faunou v úchvatném Aquariu. Projdete přímo k nejvyšší budově světa Burj Kalifa, kde se ze 124 patra pokocháte pohledem na pulsující metropoli. Nocleh v Dubaji.

3. den - MUSCAT

Transfer na letiště v Dubaji, odlet do hlavního města Ománu. Po vyřízení pasových a celních formalit následuje okružní cesta po Muscatu, jehož historická část na Vás dýchne atmosférou pohádek tisíce a jedné noci. Začnete prohlídkou místního architektonického skvostu „Grand Mosque“, budete pokračovat ke Královské opeře a dále podle pobřeží do starého města, kde navštívíte tržiště tzv. Mutrah souk, které je považováno za nejlepší v zemi. Život v Ománu Vám přiblíží expozice muzea Bait al Zubair. V průběhu cesty si prohlédnete také Sultánský palác, který je opevněn hradbami ze 16 století, kdy pobřežní města ovládali Portugalci (Sultánský palác je zakázané filmovat). Nocleh strávíte v Muscatu.

4. den - NIZWA

Po snídani se vydáte do města imámů Nizza, které leží ve vnitrozemí. Během cesty navštívíte továrnu na jedny z nejznámějších arabských parfémů Amouage. Po příjezdu do Nizwy prozkoumáte pevnost Nizza Fort, která je strategicky postavena na vrcholu kopce, odkud je nádherný výhled na starobylé město plné barevných kopulí. V tomto tradičním městě strávíte nějaký čas procházkou po tradičním tržišti a místní muzeum Vám přiblíží podrobnosti z života zdejších obyvatel. Poté se vydáte do městečka BAHLA, které je známé svou gigantickou pevností. Bahla má také reputaci jako oblíbený zlomyslný jinn. Celodenní putování zakončíte prohlídkou nejkrásnějšího z ománských hradů postavených na konci 17. století, hradu Jabreen. Nocleh strávíte v Nizwě.

5. den - WADIS-WAHIBA SANDS

Po snídani odjezd přes město Ibra, které leží na bývalé obchodní cestě mezi Muscatem a Sur, která vedla dále do Indie a východní Afriky. Přijedete k oáze Wadi Bani Khalid, je považována za jedno z nejkrásnějších míst v Ománu. Vody ve stínu palem zvou k příjemné siestě s možností koupání. Poté se přesunete do oblasti červených a bílých písečných dun Wahiba Sands, které jsou tradičním domovem kočovníků a beduínů. Zde si užijete jízdu na písečných dunách. Ubytování s večeří bude v tradičním kempu v poušti.

6. den - SUR

Po snídani v kempu Vás čeká přejezd do přístavu Sur, které bylo strategickým bodem na africko – asijské obchodní cestě. Čeká Vás prohlídka muzea, které odráží námořní dědictví Ománu a návštěva jediné loděnice na ruční stavbu lodí z týkového dřeva (dhau). Poté se ubytujete a budete mít čas k odpočinku do večerních hodin, kdy Vás řidič zaveze k výběžeku Ras Al Hadd, který je proslulý večerním pozorováním želv při kladení vajec. Procházka po rezervaci trvá zhruba 15 minut a je zde zakázané focení. Následuje cesta zpět do hotelu a nocleh v Sur.

7. den - MUSCAT

Po snídani se vydáte podél pobřeží zpět do Muscatu. I na této cestě Vás bude provázet kulturní a přírodní bohatství Ománu. Budete projíždět Wadi Tiwi, další hlubokou a úzkou rokli vytesanou z hor, která se táhne podél moře. Vydáte se přes bílé pláže a tyrkysové vody Bimah Sinkhole a pokračovat budete přes Quriyat, vesnici střeženou pevností z 18. století. Nocleh v Muscatu.

8. den - ODLET DO PRAHY

Brzký ranní transfer na letiště v Muscatu, odbavení, odlet do Prahy s přestupem v Dubaji.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.