Grand Excelsior Hotel Sharjah

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty, Sharjah
Název ubytování Grand Excelsior
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 24 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

GRAND EXCELSIOR 5*****Hotel se nachází  15 km od mezinárodního letiště v Dubaji. Návštěvníci hotelu mohou využít přímé dostupnosti hlavních městských atrakcí jako je park Abu Shagara, park Al Majaz či místní promenáda plná obchodů Corniche Beach. K dispozici je bezplatná kyvadlová doprava na pláž Coral Beach (10 km), pláž LouLou Beach (5 km), centra Dubaje - čtvrti  Deira (13 km) a nákupních center v Sharjah - Mega Mall (3 km), Sahara Center (8 km). V hotelu je 180 slunných klimatizovaných, nekuřáckých pokojů vybavených velkými okny. Většina disponuje výhledem na město. Ve výbavě pokoje najdete vlastní koupelnu s vanou a WC, satelitní LCD TV, Wi-Fi připojení, trezor, minibar a příslušenství pro přípravu čaje a kávy. Hotel má střešní bazén s výhledem do okolí a dobře vybavené fitness centrum, dále pak saunu a parní saunu. V službách hotelu najdete recepci a pokojovou službu 24/7, úschovnu zavazadel, prádelnu a čistírnu oděvů, nonstop hlídané parkoviště, půjčovnu vozů, nonstop moderně vybavené business centrum s vysokorychlostním internetovým připojením a čtyřmi místnostmi s kapacitou až 800 hostů. Hotel nabízí stravování ve 3 restauracích. Restaurace Al Dana je otevřena celodenně a podává Arabskou, Indickou a mezinárodní kuchyni. Obědy a večeře jsou možné i á la carte. Zaika Restaurant, střešní indickou kuchyni a Bite Corner, jenž nabízí klasickou pouliční kuchyni, jako sendviče, pizzu, hot dog nebo falafel.

Popis lokality ubytování

Lokalita SHARJAHŠardžá je třetí největší emirát  Spojených arabských emirátů. Emirát má rozlohu 2600 km² a přibližně  800 000 obyvatel. Jako jediný leží jak na pobřeží Perského, tak i na pobřeží Ománského zálivu. Vlastní přibližně 16 kilometrů pobřeží a pak se táhne daleko do vnitrozemí. Svou rozlohou pokrývá pouhé 3,3% území SAE, i přesto je ale třetím největším emirátem co se rozlohy i počtu obyvatel týče. Už od roku 1972 zde vládne Sultán Bin Mohamed Al Qassimi, který je současně i ministrem kultury ve Spojených Arabských Emirátech. Osídlení Šardžá se odhaduje až do doby před 6 tisíci lety. Metropolí emirátu je stejnojmenné město Šardžá. Emirát se skládá z několika oddělených částí: větší západní, převážně pouštní části, ležící při pobřeží Perského zálivu, v níž se nachází i jeho metropole a dále několik oddělených exkláv ležících v horách na východě a v téměř všech případech omývaných vodami Ománského zálivu. Jedná se o malé ostrovy „Dibba Al-Hisn“, „Kalba“, „Khor Fakkan“ a „Nahwa“. Šardžá je jednak kulturním centrem, najdete zde spoustu muzeí, v nichž jsou uloženy díla umělců z celého světa a můžete navštívit velký počet výstav, zároveň je ale také místem, kde se velice přísně dodržují islámské tradice. Je to jediný emirát nedovolující bez výjimky nakupovat a požívat alkohol mimo hotelový komplex. Velmi přísně se také dbá na odpovídající oděv mužů a žen. Nepochybně téměř největší výhodou tohoto emirátu je, že sousedí se všemi šesti dalšími emiráty, můžete tedy sednout do taxíku a za půl hodiny budete například v Dubaji, kde takové zákazy neexistují. Šardžá je typická pro bohatá tržiště se širokou nabídkou ručních výrobků, na kterých můžete koupit téměř vše od ručně tkaných koberců, šperků ze zlata a drahých kamenů až po starožitnosti. Pláže jsou zde krásné a udržované s bílým pískem a opravdu čistým mořem. Daleko ve vnitrozemí je oáza „Chajd“ a nedaleko od ní na území „Milaja“ lze navštívit archeologické vykopávky, které dokazují čilý obchodní ruch na tomto území už ve 3. století n. l. Důležitou částí mezinárodního exportu je vývoz perel a také těžba soli ve zdejších solných dolech. Přestože jsou zde pro návštěvníky z nemuslimských zemí poměrně velká omezení, tak navzdory tomu je emirát Šardžá navštěvován miliony turistů, které láká zdejší skvostné pobřeží lemované palmami, s luxusními hotely poskytující ten nejlepší servis.

Program zájezdu

Program zájezdu

Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.