Kouzlo Perského zálivu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty, Emiráty
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 42 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

To nejlepší ze Spojených arabských emirátů aneb za kouzlem pouští a mrakodrapů.

Program zájezdu

1. den - Praha -Dubaj

Sraz na Letišti Václava Havla v Praze dvě hodiny před odletem, odbavení a odlet do Spojených arabských emirátů. Přílet, transfer do hotelu, nocleh v Dubaji.

2. den - Dubaj

Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku moderní Dubaje. Vaše cesta povede do Dubai Mall, nejrozlehlejšího obchodního domu, kde budete mít možnost seznámit se s místní podmořskou faunou v úchvatném Aquariu. Projdete přímo k nejvyšší budově světa Burj Kalifa, kde se ze 124 patra pokocháte pohledem na pulsující metropoli. Navštívíte Dubaj Marina, uměle vytvořený kanál, který se stal kosmopolitní částí města. Projedete po známé obchodní třídě Sheikh Zayed Road, zastavíte se u pláže Jumeirah s krásnými výhledy na sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab. Uvidíte Jumeirah Beach residence, která je nejprestižnější adresou ve městě. Nedaleko se nachází malé Benátky Dubaje v komplexu hotelu Madinat Jumeitrah, kde se snoubí vodní kanály s arabskou architekturou. Zastávka patří i hotelu Atlantis, umístěnému na umělém ostrově ve tvaru palmy. Nocleh v Dubaji.

3. den - Dubaj - Abu Dhabi - Dubaj

Snídaně, transfer podél pobřeží do hlavního města Spojených arabských emirátů a také do nejbohatšího emirátu Abu Dhabi. Po cestě projedete kolem největšího uměle vytvořeného přístavu Jabel Ali. První zastávkou na fotografování bude Yas Island, na kterém se nachází ikonický Ferrari World. Dále budete směřovat do samého centra metropole, pobřežní promenády tzv. Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy Abu Dhabi. Přesunete se do Heritage Village, která Vám přiblíží místní tradice a historii. Po obědě budete mít zastávku u hotelu Emirates Palace, připomínající palác z Tisíce a jedné noci. Poté si prohlédnete úchvatnou mešitu Sheik Zayed, která je třetí nejrozsáhlejší mešitou na světě. Pro vstup do mešity je zapotřebí dodržet předepsaný dress code. Následuje návrat do Vašeho hotelu v Dubaji. Večer možnost fakultativního výletu lodí „Dhow cruise“ v oblasti Marina s večeří.

4. den - Dubaj - Al Ain - Dubaj

Snídaně, následuje odjezd do charismatického pouštního města Al Ain, známého jako zastávka karavan uprostřed rozlehlé pouště. Al Ain je nazýváno také jako město zahrad, je druhým největším městem emirátu Abu Dhabi a narodil se zde první prezident Sheik Zhayed. Al Ain je zapsán jako památka světového dědictví UNESCO. Podíváte se do zahrad Hili Gardens s archeologickými artefakty, seznámíte se s unikátním zavlažovacím systémem „Falaj“. Budete hosty královské rodiny v pevnosti Al Ain Palace Museum, která bývala domovem vládce Sheikha Zayeda. Poobědváte v lokální restauraci, ponoříte se do klidu oázy lemované datlovými palmami. Seznámíte se hlouběji s místními tradicemi v Al Ain National Muzeum. Následuje cesta zpět do Vašeho hotelu v Dubaji.

5. den - Sharjah - Ras Al Khaimah

Po snídani pojedete do emirátu Sharjah, který byl označen za kulturní centrum islámského světa (UNESCO). Nachází se zde rozlehlá universita, muzea a galerie. Sharjah je také živé město plné barevných tržišť. Navštívíte nejstarší tržiště s tradičními rukodělnými výrobky, uvidíte nejlepší zlatnictví ve městě v Souq Al Markazi, zastavíte se na živém tržišti s čerstvou zeleninou a rybami. V Muzeu Islámské Civilizace se dozvíte, proč byla právě Sharjah zvolena za hlavní město islámské kultury. Poté budete pokračovat podél pobřeží přes dva menší emiráty Ajman a Um Al Quain do emirátu Ras Al Khaimah. Zde budete ubytováni v 5* hotelu na uměle vytvořeném ostrově Marjan Island. Následuje nocleh v hotelu.

6. den - Ras Al Khaimah

Snídaně, pobyt v hotelovém resortu u pláže s možností koupání, v odpoledních hodinách transfer do beduínského tábora, kde si užijete jízdu džípy po písečných dunách při západu slunce. V táboře budete uvítáni originální arabskou kávou a datlemi, následuje večeře formou barbeque provázená místním folklórem. Svůj zážitek můžete individuálně obohatit kouřením vodní dýmky, jízdou na velbloudu nebo malováním henou. Transfer zpět do hotelu, nocleh.

7. den - Ras Al Khaimah

Snídaně, pobyt v hotelovém resortu u pláže s možností koupání, případně možnost fakultativních aktivit, doporučit můžeme nejdelší zip line na světě.

8. den - odlet z SAE

Odhlášení z hotelu, brzký ranní transfer na letiště, odbavení, odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.