Metropole 1001 noci

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 55 790 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Moderní architektura v kontrastu s dávnou historií. Poznejte dosud nepoznané památky Bahrajnského království, krásy Sultanátu Omán i jedinečnost Spojených arabských emirátů.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – DUBAJ

Odlet do Spojených arabských emirátů. Přílet ve večerních hodinách. Transfer do hotelu, nocleh v Dubaji.

2. den - DUBAJ

Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku moderní Dubaje. Vaše cesta povede do Dubaj Mall, nejrozlehlejšího obchodního domu,kde budete mít možnost seznámit se s místní podmořskou faunou v úchvatném Aquariu. Projdete přímo k nejvyšší budově světa Burj Kalifa, kde se ze 124 patra pokocháte pohledem na pulsující metropoli. Navštívíte Dubaj Marina, uměle vytvořený kanál, který se stal kosmopolitní částí města. Projedete po známé obchodní třídě Sheikh Zayed Road,zastavíte se u pláže Jumeirah s krásnými výhledy na sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab. Uvidíte Jumeirah Beach residence, která je nejprestižnější adresou ve městě. Nedaleko se nachází malé Benátky Dubaje v komplexu hotelu Madinat Jumeirah, kde se snoubí vodní kanály s arabskou architekturou. Zastávka patří i hotelu Atlantis, umístěnému na umělém ostrově ve tvaru palmy. Nocleh v Dubaji.

3. den - DUBAJ - MUSCAT - NIZWA

Transfer na letiště v Dubaji, odlet do hlavního města Ománu. Po vyřízení pasových a celních formalit následuje cesta do historicky významného obchodního města Nizwa.

3. den - NIZWA

Město Nizwa je známé svými kopulemi a pevností,ze které je úchvatný výhled na město. Pro vstřebání místní atmosféry projdete po městském tržišti.

3. den - NIZWA - Jabal Akhdar - Wadi Bani Habib - MUSCAT

Budete pokračovat jízdou na JABAL AKDHAR (zelený kopec, 2800m nad mořem). Poslední zastávkou je Wadi Bani Habib, které je považováno za nejkrásnější vyschlé koryto řeky v Ománu. Návrat do Muscatu, ubytování a nocleh.

4. den - MUSCAT - BAHRAJN

Snídaně, okružní cesta po Muscatu, jehož historická část na Vás dýchne atmosférou pohádek tisíce a jedné noci. Začnete prohlídkou místního architektonického skvostu „Grand Mosque“, budete pokračovat ke Královské opeře a dále podle pobřeží do starého města, kde navštívíte tržiště tzv. Mutrah souk, které je považováno za nejlepší v zemi. Život v Ománu Vám přiblíží expozice muzea Bait al Zubair. V průběhu cesty si prohlédnete také Sultánský palác, který je opevněn hradbami ze 16 století, kdy pobřežní města ovládali Portugalci (Sultánský palác je zakázané filmovat). Následuje přejezd na letiště, přelet do Bahrajnu, ubytování v hotelu a nocleh.

5. den - BAHRAJN (MANAMA)

Po snídani následuje celodenní prohlídka Bahrajnu, která vás přesvědčí o vzájemném harmonickém propojení minulosti a budoucnosti. Začnete prohlídkou ve velkolepé mešitě „Masjid al-Fatih“, abyste získali hlubší náhled na arabskou kulturu. Obdivuhodná je arabská kaligrafie a kopule ze skleněných vláken, která zdobí mešitu uvnitř. Pokračovat budete směrem k Bahrajnskému národnímu muzeu, kde se ponoříte do bohaté historie a kultury Bahrajnu, představující více než 6000 let. Pro utvoření celistvého obrazu je důležitá i následující návštěva tržiště Muharraq Souq a zastávka u starých domů Muhharaq a Bahrajnské pevnosti. Dále můžete ocenit historickou architekturu paláce Bab Al Bahrain. Uvidíte závodiště formule 1 a poté zamíříte do Sakhiru,kde sídlí královští velbloudi a sokoli. Budete seznámeni samozřejmě i s nedávnou historií 1. ropného vrtu. Během cesty spatříte originální Strom života a zastavíte se u pohřebních mohyl A'Ali Burial Mounds. Vaši cestu zakončíte zaslouženým pohledem na tradiční hrnčířská řemesla v A'Ali Pottery. Následuje nocleh v Bahrajnu.

6. den - BAHRAJN - ABU DHABI

Snídaně, dopoledne volno v hotelu s možností návštěvy místní promenády, následuje check out z hotelu, transfer na letiště a odlet do Abu Dhabi. Přejezd do hotelu, ubytování, volno s možností koupání a nocleh.

7. den - ABU DHABI

Snídaně, prohlídka nejbohatšího emirátu Abu Dhabi. První zastávkou na fotografování bude Yas Island, na kterém se nachází ikonický Ferrari World. Dále budete směřovat do samého centra metropole, pobřežní promenády tzv. Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy Abu Dhabi. Přesunete se do Heritage Village, která Vám přiblíží místní tradice a historii. Po obědě budete mít zastávku u hotelu Emirates Palace, připomínající palác z Tisíce a jedné noci. Poté si prohlédnete úchvatnou mešitu Sheik Zayed, která je třetí nejrozsáhlejší mešitou na světě. Pro vstup do mešity je zapotřebí dodržet předepsaný dress code. Následuje transfer do hotelu v Dubaji, ubytování a nocleh.

8. den - ABU DHABI - DUBAJ - PRAHA

Brzký ranní transfer na letiště v Dubaji. Odbavení, odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.