Plavba u pobřeží Arabských Emirátů - vlny Orientu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Název ubytování Plavba u pobřeží Arabských Emirátů - vlny Orientu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 25 368 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Loď - Costa Pacifica - velká výletní loď, postavená v roce 2009, patřící do flotily italské lodní společnosti „Costa Cruises“. Loď se skládá z 17 palub (včetně 13 pro pasažéry), je 290 m dlouhá a posádka se skládá z více než 1100 osob. Loď může vzít na palubu 3780 pasažérů.

Kajuty: 1504 kajut různých velikostí a standardů. Hlavní druhy kajut: vnitřní (bez okna), vnější (s oknem nebo „kruhovým oknem“) a vnější s balkonem. Všechny kajuty jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), TV, mini trezor a klimatizaci. Většina kajut je vybavena dodatečným sklápěcím lůžkem (na vyžádání). Kajuty pro 3 a 4 osoby na potvrzení.

- Vnitřní kajuta bez okna (cca 14 m²). Nachází se na palubách 1, 2, 6 nebo 7.

- Vnější kajuta s oknem nebo „kruhovým oknem“ (cca 16 m²). Nachází se na palubách 1, 2, 6 nebo 7. V závislosti na umístění kajuty (paluby) mají okna různé rozměry, tvary (možné „kruhové okno“) a výhledy.

- Vnější kajuta s balkonem (cca 16 m²). Nachází se na palubách 6, 7, 8 nebo 9.

Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje a žádné hořlavé materiály.

Upozornění! Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď.

Vybavení: recepce, výtahy, mini nákupní galérie (duty-free), 5 restaurací (včetně dvou restaurací za poplatek, do kterých je třeba provést rezervaci), 13 barů, noční klub (diskotéka), kasino, divadlo, 4 bazény, 4 vířivky, sluneční terasa s lehátky (plážové osušky u bazénů), multifunkční sportovní hřiště, běžecká stezka, salon (za poplatek), internet (za příplatek). Pro děti: miniklub (rozdělení podle věkových skupin). Na lodi jsou organizovány různé animace: sportovní hry, vystoupení, živá hudba apod. Během některých večerních akcí jsou vyžadovány společenské šaty.
Služby jako: internet, fax, telefon, masáže, kosmetické procedury, prádelna, lékařské služby, lekce s instruktorem atd. jsou za příplatek. Na lodi jsou akceptovány kreditní karty. 

Strava  
V ceně: 3 jídla - snídaně, obědy/lunche a večeře v hlavních a bufetových restauracích. 
Za poplatek: kulinářská nabídka ostatních restaurací; nápoje k obědům, večeřím a mezi jídly, alkoholické nápoje (alkohol se prodává osobám starším 18 let, osobám ve věku 18 - 20 let - se souhlasem zákonných zástupců). Možnost zakoupení na lodi dalších balíčků All Inclusive s nápoji (nealkoholické balíčky nebo zohledňující určité alkoholické nápoje). Cena balíčku All Inclusive je od cca 20 USD/os./den (nápoje pouze k jídlu - obědu a večeři) do cca 50 USD/os./den (balíček s nápoji a minibarem). Podmínkou využití balíčku All Inclusive je jeho nákup všemi cestujícími v kajutě během celé plavby. Balíčky jsou za poplatek (kromě zálohy). Na lodi platí zákaz přinášení nápojů (včetně alkoholických) zvenčí.

Hotely: 1 noc - v Dubaji v hotelu *** se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 7 nocí - na lodi **** dobrého standardu ve vybraných (za poplatek) typech kajut s programem Full Board (3 jídla: snídaně, obědy/lunche a večeře); kajuty pro dvě osoby s koupelnou (popis kajuty a lodě je uvedeno výše).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem do Dubaje (možnost přestupu), letištní taxy, přístavní taxy, poplatky za palubní servis, ubytování: celkem 7 nocí na lodi lodní společnosti Costa Cruises, 1 noc v Dubaji (nebo okolí) v 3* hotelu se snídaní; možnost využití většiny atrakcí na palubě lodi, transfery z/na mezinárodní letiště v Dubaji; 3 jídla na lodi (snídaně, lunch/oběd, večeře), služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polsky mluvícího průvodce/delegáta nebo místního polsky hovořícího zástupce během plavby na lodi, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: pobytovou taxu v Dubaji, poplatky za palubní servis a spropitné pro řidiče - cca 100 USD/os. (povinný poplatek placený v hotovosti na místě), výlety do Dubaje, fakultativní výlety během plavby a další osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Rejs u wybrzeży Emiratów Arabskich - Fale OrientuVýlety v okolíNová Dubaj 
Přejedeme do jedné z největších obytných čtvrtí na světě - Dubai Marina a největšího jachtového přístavu na světě. Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - Palm Jumeirah. Poté přejedeme k Perskému zálivu, abychom si vyfotili (zvenčí) slavnou plachetnici Burj Al Arab - první 7* hotel na světě! Dále navštívíme Madinat Jumeirah - nazývaný „dubajskými Benátkami“- čtvrť ve stylu italské laguny s kanály, na kterých plují lodě v romantickém prostředí. Hned vedle se hrdě prezentuje hotel Burj Al Arab. Přejedeme do nákupního centra - Mall of the Emirates s největší atrakcí - jedinou zastřešenou a celoročně otevřenou sjezdovkou na světě. Pro zájemce dodatečná atrakce v pohádkové Marině - plavba jachtou po kanálech přístavu (cena cca 30 USD/os.). Délka výletu: cca 4-5 hodin. Cena cca 60 USD/os.

Stará Dubaj a Burj Khalifa
Procházka nejstarší částí města - Al Fahidi Historical District - uvidíme větrné věže, které byly kdysi klimatizací, přeplujeme Abrou - vodním taxíkem, procházka trhy se zlatem a kořením. Následně přejezd do nákupního centra Dubai Mall - výjezd do 124. patra vyhlídkové terasy Burj Khalifa, ze které se rozprostírá panorama Dubaje. Následně volný čas na nakupování. Délka výletu: cca 4-5 hodin. Cena cca 120 USD/os.

Abu Dhabi 
Uvidíme impozantní mešitu šejka Zayeda - nejdůležitější atrakci města. Následně přejezd do centra. Zastavíme se na fotografování u brány nejluxusnějšího hotelu na světě - Emirates Palace. Poté navštívíme Heritage Village - tradiční vesnici, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Délka výletu: cca 4-5 hodin. Cena cca 75 USD/os.

Maskat
Ráno pojedeme na výlet do hlavního města Ománu - Maskatu. Maskat nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít moderní obchodní centrum existující v souladu s tradicí a kulturou. Uvidíme Velkou mešitu sultána Kábúse (otevřena od 8:00 do 11:00 od soboty do čtvrtka). V pátek je mešita zavřená. Je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy. Následně navštívíme staré město s muzeem Bait Al-Zubair (v pátek - zavřeno), které je skvělým místem k seznámení historií a vývojem Ománu. Poté přejedeme promenádou Corniche. Během cesty navštívíme barevný Muttrah Souk - je to nejstarší souk v Ománu. Dalším bodem programu bude zastávka na fotografování u nádherného paláce Al Alam, oficiálního paláce sultána Kábúse bin Saída. Délka výletu: cca 4-5 hodin. Cena cca 75 USD/os.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich průvodců. VízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.ProgramDubaj - městský ráj a nejdražší stavby světa • Doha - hlavní město Kataru • Abu Dhabi - hlavní město emirátů • Maskat (Omán) - vůně kadidla • loď Costa Pacifica **** Full Board v ceně, polsky průvodce na palubě lodi! 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Odlet z Polska. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Spojených arabských emirátů (možnost přestupu). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do 3* hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu, pro zájemce prohlídka „Nové Dubaje“ (za poplatek). Přejedeme do jedné z největších rezidenčních čtvrtí na světě - Dubai Marina a do největšího jachtového přístavu na světě. Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah - přejezd vláčkem, jehož koleje vedou pár metrů nad zemí! Památeční fotografie u 5* hotelu Atlantis. Následně se vydáme k Perskému zálivu. Bude příležitost vyfotit si zvenčí slavnou plachetnici Burj Al Arab - první 7* hotel na světě! Dále navštívíme Madinat Jumeirah - zvané „Benátky Dubaje“ - čtvrť vytvořená v atmosféře italské laguny, protkaná mnoha kanály, do níž vplouvají romantické loďky. Následně přejedeme do nákupního centra Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je jediná zcela zastřešená sjezdovka na světě s celoročním provozem. Odpoledne transfer do přístavu a nalodění na loď. (Trasa cca 80 km). Ubytování v kajutách, večeře na lodi. Kolem cca 24:00 hodiny loď vyplouvá ve směru hlavního města Spojených arabských emirátů - Abu Dhabi (noční plavba).

Den 3
Kolem 9:00 ráno loď dopluje do přístavu v Abu Dhabi. Doporučujeme možnost využití fakultativních výletů (za příplatek) a poznání hlavního města Spojených arabských emirátů, jež udivuje svou impozantní architekturou s mrakodrapy. Lze navštívit: mešitu šejka Zayeda, která je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou, Ostrov štěstí - Saadiyat Island - kde lze odnedávna navštívit Muzeum Louvre Abu Dhabi. V Heritage Village - muzeu, ve kterém je možno vidět způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi před petrodolarovým boomem. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Automobilovým fanouškům a milovníkům adrenalinu doporučujeme návštěvu „Ferrari World“ - jednoho z největších a nejznámějších tématických zábavních parků (částečně pod střechou ve tvaru charakteristického loga F1), vedle kterého se nachází dráhy Formule 1. Večer kolem 24:00 hodiny loď vyplouvá na další plavbu ve směru hlavního města Kataru - Doha (noční plavba).

Den 4
Kolem 14:00 hodiny loď zakotví v přístavu Doha, v hlavním městě Kataru. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za poplatek) po městě, kde se tradice mísí s moderností - počínaje vymyšleným umělým ostrovem „The Pearl Qatar”, kde se nacházejí ty nejluxusnější rezidence a hotely v hlavním městě, až po staré město, kde se nachází Waqif Souk slavný v celém Kataru - tradiční trh plný koření, bylin, parfémů, šperků a typického arabského oblečení. Stojí za to navštívit nejoblíbenější promenádu ve městě ​​Corniche, která se táhne malebně podél pobřeží a je téměř 7 km dlouhá, obchodní čtvrť West Bay s mrakodrapy a „Cultural Village” - kulturní „vesnici“ postavenou v arabském stylu centru Doha, kde lze najít četná divadla, umělecké galerie, amfiteátr a také restaurace a kavárny. Kromě toho návštěva Muzea islámského umění - architektonického mistrovského díla s neocenitelnou sbírkou, která se nachází na speciálně vybudovaném umělém ostrově a Aspire Park považovaný za největší a nejkrásnější park v celém Perském zálivu, v jehož středu stojí charakteristická věž „Aspire“ - čili tzv. „pochodeň“. Stojí za to strávit také nějaký čas v moderním nákupním centru - Villaggio Mall, kde lze nejen nakupovat, ale také (za poplatek): projet se gondolou, zajezdit si na bruslích nebo využít vodní auta. Kolem 22:00 hodiny loď vyplouvá ve směru hlavního města Ománu - Maskatu. (noční a denní plavba)
 
Den 5
Celý den na moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Noční plavba ve směru Maskatu (Omán).
 
Den 6
Kolem 7:00 hodiny ráno loď zakotví v přístavu v Maskatu, hlavním městě Ománu, jež se může pochlubit krásnou diplomatickou čtvrti a Velkou mešitou sultána Kábúse (otevřena od 8:00 do 11:00 od soboty do čtvrtka, vstupné za příplatek, je vyžadováno odpovídající oblečení) - která je jedním z nejkrásnějších objektů islámské architektury. Ve čtvrti Muttrah lze najít největší souk, bazar ukazující hojnost tohoto regionu: od zeleniny, ovoce, koření, kůže, šperků, parfémů až po koberce. Doporučujeme procházku starým městem - cestou lze vidět portugalské pevnosti al-Džalali a al-Mirani, palác sultána Qasr Al-Alam a slavné muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu. Večer kolem 17:00 hodiny loď vyplouvá ve směru přístavu v Dubaji (noční plavba).
 
Den 7
Kolem 13:00 hodiny loď zakotví v přístavu v Dubaji. Možnost využití fakultativních výletů v Dubaji (za příplatek) a samostatné prohlídky města, např. nákupy v největších nákupních centrech v Dubaji nebo čas na odpočinek na lodi. Doporučujeme (fakultativní výlet za příplatek) procházku nejstarší částí města - Al Fahidi Historical District - uvidíme větrné věže, které byly kdysi klimatizací, přeplujeme Abrou - vodním taxíkem, procházka trhy se zlatem a kořením. Následně přejezd do nákupního centra Dubai Mall - výjezd do 124. patra vyhlídkové terasy Burj Khalifa, ze které se rozprostírá panorama Dubaje. Doporučujeme také využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Loď kotví v Dubaji do následujícího dne.
 
Den 8
Možnost využití fakultativních výletů v Dubaji (za příplatek) a samostatné prohlídky města, např. nákupy v největších nákupních centrech v Dubaji. Po snídani pro zájemce (za poplatek) přejezd do Šardže, která je známá díky mnoha kulturním objektům. Zastavíme na nábřeží Al Majaz v centru města, které nabízí nádhernou scenérií s výhledem na mrakodrapy u laguny Khalid. Následně mineme Památník sjednocení a centrální trh Blue Souk (Modrý trh), čímž se dostaneme do čtvrti Heart of Sharjah, zrevitalizovaného starého srdce města s trhem Al Arsa - skvělým místem pro nákup suvenýrů. Navštívíme také Muzeum islámské civilizace, které zajímavým způsobem ukazuje, jak tato kultura přispívá do světové vědy nebo umění. Čím dále od Dubaje, tím více lesků a mrakodrapů ustupuje tradičním aktivitám a typické krajině této části pobřeží Perského zálivu. Poté přejezd do nejmenšího emirátu - Adžmán. V pevnosti v centru města je nyní muzeum, ve kterém uvidíme, jak vypadal život v těchto oblastech před petrodolarovým boomem. Uvidíme adžmánskou loděnici, kde se dodnes traduje umění tradiční výroby lodí dhow a také velbloudí závodní dráhu, což je prastarý beduínský sport, který i v dnešní době vyvolává velké emoce. Odpoledne návrat na loď v přístavu v Dubaji. (Trasa cca 150 km) Doporučujeme také využít mnoho atrakcí na palubě lodi: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Loď kotví v Dubaji do následujícího dne.
 
Den 9
Ve velmi časných ranních hodinách vystěhování z lodě a transfer na letiště v Dubaji (bez snídaně). Odlet do Polska (možnost přestupu).

Upozornění k programu
- Čas odletu/příletu se může změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady. 
- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo v přístavech se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo nevplouvat do některého z přístavů uvedených v programu.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno vzhledem ke specifické náboženské kultuře zemí, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky).
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek) - v hotovosti v USD (podle informací při popisu fakultativních výletů).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců. 
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď. Těhotné ženy musí mít potvrzení (v angličtině) s informací o týdnu těhotenství a o tom, že těhotenství probíhá bez komplikací.
- Při ubytování je třeba složit zálohu minimálně 250 EUR/os. (nebo 250 USD/os.) nebo uvést číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty. 
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje (včetně alkoholických nápojů) a žádné hořlavé materiály. - Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Závaznou měnou na palubě je USD.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 1.4.-30.4.2022) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.