Spojené Arabské Emiráty

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty
Název ubytování Spojené Arabské Emiráty
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 28 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. den

odlet z Katowic nebo Krakowa do Dubaje, města zlata a kontrastů, arabských tradičních zvyků, dynamické moderní výstavby a unikátních projektů. Transfer na hotel, ubytování, 1. nocleh.

2. den

snídaně, odjezd na výlet, během kterého se seznámíte, jak se starou tradiční částí města, tak i s novou moderní částí. Okružní jízda začíná u dubajského zálivu Creek, který rozděluje Dubaj na dvě části, a kde se přeplavíte z jednoho břehu zálivu na břeh druhý vodním taxi Abra. Zastávka na tradičním trhu s kořením a látkami, možnost nákupu na neopomenutelném trhu se zlatem. Dále se projíždí turistickou oblastí Jumeirah s oblíbenou pláží Jumeirah Beach. Zastávka u jedné z nejhezčích mešit Emirátů Jumeriah Mosque a na pláži, odkud si prohlédnete jeden ze symbolů Dubaje – luxusní hotel Burj Al Arab (plachetnice, 7*). Následuje jeden z mega projektů Dubaje – palmový ostrov. Okružní jízda dále pokračuje po ulici Sheikh Zayed Road – mrakodrap vedle mrakodrapu. Okružní jízda je zakončená zastávkou v Dubai Mallu (největší nákupní centrum v Dubaji), které nadchne svým obrovským akváriem a překrásně zpívající a tančící fontánou pod nejvyšší věží světa Burj Khalifa (828 m). Možnost pozdního oběda (není v ceně) individuálně během zastávky v nákupním centru s širokou nabídkou restaurací. Návrat na hotel kolem 19.00 hodiny, 2. nocleh.

3. den

snídaně, dopoledne volný den v Dubaji, v odpoledních hodinách odjezd na safari v poušti, tzv. Jeep Safari Desert. Přistavenými terénními vozy vyjedete za hranice města do pouště, kde budete sjíždět písečné duny a během krátkých zastávek budete mít možnost do západu slunce fotografovat nekonečnou poušť rozprostírající se kolem vás. Po setmění vás bude čekat příjemně strávený večer v beduínském kempu pod otevřeným nebem, kde můžete ochutnat vodní dýmku, nechat si namalovat ornament henou na kůži, vyzkoušet si tradiční oblečení, svézt se na velboudovi, nebo se připojit tancem k vystoupení bříšní tanečnice. Večeři formou švédských stolů si můžete vychutnat při sezení na arabských polštářích kolem tradičních nízkých stolků. Návrat na hotel kolem 22.00 hodiny, 3. nocleh.

4. den

snídaně, kolem 10.00 hodiny odjezd do Abu Dhabi – hlavního městem SAE. Pro svou výstavbu mrakodrapů, úhlednost a záplavu zeleně bývá často nazýváno „Emirátským Chicagem či Los Angeles“. Abu Dhabi je největším městem ze všech sedmi emirátů a bylo prvním městem Emirátů, ve kterém byla objevena ropa. Zhruba během dvouhodinové cesty (z Dubaje) budete sledovat poušť kolem vás. Možná i uvidíte se volně procházejícího velblouda po nekonečné poušti. Prohlídka Abu Dhabi zahrnuje kromě města samotného i působivé nábřeží, nazývané Corniche, poloostrov Breakwater s historickou vesničkou Heritage Village, dominantu města – masivní a unikátní luxusní hotel Emirates Palace 7* (foto zastávka) a návštěvu největší mešity v SAE – Sheikh Zayed Mosque. Cestou z Abu Dhabi zastavíme na oběd a podíváte se na ostrov Yas Island, kde se nachází dráha Formule 1 a zábavný park Ferrari World (vstup na závodiště a do zábavního parku není z časových důvodů zahrnut v okružní jízdě). Návrat na hotel kolem 18.00 hodin, 4. nocleh.

5. den

snídaně, v poledních hodinách uvolnění pokoje a odjezd do pětihvězdičkového hotelu Double Tree by Hilton Resort & Spa, ubytování, volný den, možnost lenošení na pláži a koupání v moři (lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma), večeře, 5. nocleh.

6. den

snídaně, volný program, možnost lenošení na pláží a koupání v moři, případně možnost zakoupení fakultativního výletu, večeře, 6. nocleh.

7. den

snídaně, volný program, možnost lenošení na pláží a koupání v moři, případně možnost zakoupení fakultativního výletu, večeře, 7. nocleh.

8. den

snídaně, transfer na letiště v Dubaji a odlet do Katowic nebo Krakowa.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Písčité pláže, výborná kuchyně a spousta zábavy. To je současné Bulharsko Snad každý v zimě na chvilku zatouží po létě a dovolené u moře. Zdá se, že je předčasné uvažovat o letní dovolené. Opak je však pravdou. Právě nyní se cestovní kanceláře předhánějí ve slevách a výhodách. Ale kterou zemi vybrat? Toužíte prožít aktivní a prosluněnou dovolenou, obdivovat úžasné přírodní scenérie, poznat krásná historická místa nebo jen relaxovat na krásných plážích? To vše nabízí třeba Bulharsko.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.