výstřední Dubaj a závan pouště

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty, Dubaj
Název ubytování výstřední Dubaj a závan pouště
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 19 067 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely odpovídající standardu **** podle hodnocení organizátora (celkem 7 nocí).

Vybavení: v areálu hotelu - restaurace, bar, recepce, trezor.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací a často s TV.

Strava: snídaně a za příplatek večeře (v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeři jsou za příplatek.

Hotel v Dubaji - Novotel Al Barsha 4* (nebo podobný)

Poloha
Nachází se v samém srdci Dubaje, v blízkosti centra města a Mall of Emirates a mnoha jiných atrakcí. Nedaleko hotelu se nachází stanice metra.

Pláž
Hotel se nachází cca 8 km od nejbližší písečné pláže Al Safouh. Během dne jezdí z hotelu na veřejnou pláž bezplatný transfer (v určitých hodinách). Plážový servis - za poplatek.

Vybavení 
Recepce 24h, lobby, výtahy, 2 restaurace a 2 bary (za poplatek), venkovní bazén a brouzdaliště obklopeny sluneční terasou s lehátky, slunečníky a plážovými osuškami (zdarma). Navíc k dispozici (za poplatek): konferenční centrum, obchod se suvenýry, prádelna, wellness.

Pokoje 
Více než 460 komfortních pokojů. Standardní dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitní TV, telefonem, příslušenstvím k přípravě kávy/čaje, trezorem, minibarem (za poplatek) a klimatizací.

Strava 
Snídaně jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci.

Sport a zábava
Zdarma: fitness centrum, venkovní bazén, sauna. Pro děti: brouzdaliště a kroužky v miniklubu. Za poplatek: procedury ve wellness, a v sousedství půjčovna kol, tenisový kurt a centrum vodních sportů.

Internet 
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** 

Webové stránky
www.accorhotels.com/pl/hotel-6535-novotel-dubai-al-barsha/index.shtml#origin=accorhotels 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel na poušti - Tilal Liwa Hotel 4* (nebo podobný)

Poloha
Atmosférický hotel postavený ve stylu pouštní pevnosti patří ke známému hotelovému řetězci Danat Hotels. Nachází se v samém srdci emirátu Abú Dhabí, jako oáza uprostřed písečné pouště, v blízkosti několika budov. Do hlavního města SAE - Abú Dhabí - cca 170 km.

Pláž
Hotel nemá přístup na pláž.

Vybavení 
Recepce 24h, lobby, hlavní restaurace Al Badlya a 2 bary (za poplatek), malý venkovní bazén (sezónně vyhřívaný) obklopený sluneční terasou (slunečníky, lehátka a plážové osušky v ceně). Navíc je k dispozici: obchod se suvenýry, prádelna, konferenční centrum, fitness centrum, sauna.

Pokoje 
V arabských interiérech tohoto 1patrového hotelu se nachází 111 komfortních dvoulůžkových pokojů (o rozloze cca 32 m²). Pokoje jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitní TV, příslušenstvím k přípravě kávy/čaje, trezorem, minibarem (za poplatek), klimatizací. Většina pokojů má balkon nebo terasu.

Sport a zábava
Zdarma: venkovní bazén, fitness centrum, aerobik, sauna, šipky, obrovské šachy, dětský koutek. Za poplatek: masáže a kosmetické procedury, čtyřkolky, projížďky na velbloudech, sandboarding, projížďka na koni.

Internet 
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** 

Webové stránky
www.danathotels.com 

Upozornění! Výše uvedené hotely jsou příkladové a lze je vyměnit za jiné hotely podobného standardu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramDubaj - mrakodrapy a velkolepá architektura • Abu Dhabi - impozantní mešita šejka Zayeda • Dubai Frame - úžasný „rám“ města • emirát Šardžá - perla Perského zálivu • západ a východ slunce nad pouští • pouštní safari - šílená jízda po dunách • káva se zlatými vločkami v hotelu Emirates Palace • dráha Formule 1 a Ferrari World • impozantní představení „La Perle“ • zábavní park „Motiongate“ - zábava v hollywoodském stylu • odpočinek v plážovém klubu v Dubaji • pro zájemce týdenní pobyt ve Spojených arabských emirátech

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Dubaje. Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Úzkými uličkami dojdeme k Muzeu kávy (možnost ochutnávky místní arabské kávy připravené místním způsobem), k fragmentům městských hradeb a navštívíme jeden z tradičních domů. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Následně přejezd k Dubai Frame - rozhledně hovorově nazývané „rámem“, odkud můžeme vidět krásné panorama staré a nové Dubaje. Odpoledne volný čas; večeře (fakultativně) a přenocování.
Večer pro zájemce (cena cca 110 USD/os.) doporučujeme večerní představení „La Perle“ - spojení hry světel a vody - obdivuhodná scénografie (s pohyblivou scénou) a mimořádné schopnosti kaskadérů, akrobatů a herců. Představení nás zavede do země vodopádů, které protékají pár metrů od sedadel v publiku a také do rušného města, které je pozadím impozantního vystoupení motocyklových kaskadérů v obrovské kovové perle. Celek je doplněn dokonale sladěnou hudbou, která zaručuje nezapomenutelné dojmy. Návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), přenocování. (Trasa cca 100 km) 

Den 3
Po snídani přejezd do finanční čtvrti Dubaje. Navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště, vodopádu s můstky. Vyjedeme na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Kalifa. Následně přejezd do Šardže, která je známá díky mnoha kulturním objektům. Zastavíme na fotografování u kanálu ve čtvrti Qasbah, na jednom z nejoblíbenějších rekreačních míst mezi obyvateli Šardže. Přejdeme také kolem Památníku sjednocení na Modrý trh (Blue Souk), který se nachází ve dvou podobných budovách. Na závěr dne navštívíme Muzeum islámské civilizace, které zajímavým způsobem ukazuje, jak tato kultura přispívá do světové vědy nebo umění. Následně návrat do hotelu v Dubaji, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km)
Odpoledne (pro zájemce, za poplatek cca 85 USD/os.) přejezd do plážového klubu v Dubaji, kde v luxusním stylu lze strávit čas na pláži s balíčkem nápojů v ceně (možnost využití pláže a bazénu, ručníků, lehátek a slunečníků a 2 nealkoholických nápojů).
 
Den 4
Po snídani prohlídka nových čtvrtí Dubaje. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 30 USD/os.). Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium „Lost Chambers”, ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova „Palm Jumeirah“ a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný „dubajskými Benátkami“. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Poté se projdeme nádhernými zahradami Dubai Miracle Gardens (sezónně otevřenými, obvykle na přelomu listopadu a prosince). Následně návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km) 

Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Následně přejezd do centra. Zastavíme se na fotografování na vyhlídkovém místě na nejluxusnější hotel na světě - Emirates Palace a palác prezidenta Spojených arabských emirátů. Poté vstoupíme do hotelu Emirates Palace, kde se zastavíme na kávu se zlatými vločkami a budeme obdivovat luxusní interiér hotelu. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island, kde uprostřed krajiny vyniká kopule muzea Louvre Abu Dhabi. Následně přejezd do hotelu v poušti na večeři (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 300 km) 
Upozornění! Tento den možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World (za poplatek cca 95 USD/os.). Pro zájemce o tuto nabídku příjezd na vlastní náklady taxíkem po návštěvě mešity šejka Zayeda. Zájemci o tuto nabídku se již neúčastní další prohlídky města, návrat do hotelu se skupinou. 

Den 6
Po snídani odpočinek v pouštním letovisku. Možnost koupání v bazénu nebo atrakce typu pouštní safari (pro zájemce - cena cca 75 USD/os.) - půldenní výlet 6místnými terénními vozidly s pohonem všech 4 kol. Pocítíme „závan“ pouště, která nás obklopí nesčetnými zlatými úseky písku přecházejícími do obrovských dun, po kterých budeme jezdit džípy jako na rallye Dakar! Na závěr si odpočineme - budeme obdivovat západ slunce na poušti a naslouchat jejímu nekonečnému tichu. Návrat do hotelu na večeři (fakultativně) a přenocování.
 
Den 7
Za svítání (před snídaní) možnost pozorování jedinečného východu slunce nad pouští. Po snídani a vystěhování přejezd do Dubaje, kde bude volný čas na samostatné prozkoumávání města pohodlně propojeného metrem. Večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 300 km) 
Pro zájemce návštěva zábavního parku „Motiongate“ - dopřejeme si zde zábavu v hollywoodském stylu inspirovanou filmy produkce Dreamworks, Columbia a Lions Gate (cena cca 85 USD/os.).

Den 8
Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na letiště v Dubaji. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. V závislosti na čase odletu snídaně v hotelu nebo na balíček na cestu. Odlet do Polska.

Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci „Pobyt ve Spojených arabských emirátech“ a v rezervačním systému.

Upozornění k programu
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady. 
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD). Akceptovány jsou bankovky vydané po roku 2006.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 3-5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 12.4.-11.5.2021) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Při vstupu do mešity Sheikha Zayeda v Abu Dhabi - je nutností mít oblečení, které zakrývá celé tělo, oblečení nesmí být těsné, průhledné ani proti světlu, nejlépe bez jakýchkoliv vzorů, potisků. Bílá barva bez ohledu na odstín a texturu materiálu je považována za průhlednou a nepřijatelnou. Při vstupu do mešity nesmí být viditelné tetování nebo známky náboženské příslušnosti k jiné než islámské tradici. Ženy musí mít povinně zakryté vlasy. Není možno si půjčit vhodné oblečení, ale pouze zakoupit za cenu cca 20-30 USD. Obuv není podstatná, protože do mešity se vchází bosky nebo v ponožkách.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné a systém Tour Guide) ve výši cca 295 USD/os. (povinný poplatek na místě, poplatek nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu); pobytovou taxu v Dubaji a v Abu Dhabi (cca 35 USD/pokoj/poznávací část - platí se v hotelech) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje. 

Možnost příplatku večeří (6) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

V emirátech (při prodloužení zájezdu v pobytové části) se platí pobytová taxa na místě: ve 3* hotelech cca 10 AED/pokoj/noc, ve 4* hotelech cca 15 AED/pokoj/noc, v 5* hotelech cca 20 AED/pokoj/noc.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni
Kód zájezdu: ZEZJinéZálohy v hotelech (týká se pobytové části)

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech vybírá zálohu. Výše zálohy závisí na hotelu. O podrobnostech týkajících se výše záloh budou klienti informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že přijatelné formy zaplacení zálohy jsou následující:

1. Blokování prostředků na kreditní kartě, k odblokování dojde při vystěhování.

2. Platba kreditní kartou, prostředky budou vráceny v hotovosti v místní měně při vystěhování.

3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, návrat v místní měně při vystěhování.VízaSpojené arabské emiráty zrušily s platností od 7. května 2015 vízovou povinnost pro obyvatele České republiky. Tato dohoda se vztahuje na krátkodobé pobyty. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.SezónnostHlavní turistická sezóna ve Spojených arabských emirátech obvykle trvá od začátku listopadu do poloviny dubna.Tip z okolí
V Dubaji odhalili největší fontánu na světě Dubaj si může připsat další rekord. Ve čtvrtek tam totiž při velkolepé show odhalili největší fontánu na světě. Její rozloha činí přes 1300 metrů čtverečních a disponuje celkem 128 vodotrysky, které dokážou vodu vystřelit do výšky až 105 metrů, uvádí agentura Reuters.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.