Srbsko na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srbsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 18 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cyklistika v NP Kopaonik a v pohoří Zlatibor, kláštery UNESCO a kaňon Uvac

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 16 hod z Brna, přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska.

2. den

Kolem poledne příjezd do NP Kopaonik, ubytování. Odpoledne krátký výjezd k dolní stanici lyžařských vleků na Vučak (1936 m). Po široké šotolinové cestě s parádními panoramatickými výhledy na zdejší hory, krátký technický sjezd po široké lesní cestě, dále kolem opuštěných salaší skrze lesy a pastviny (30 km, ↑450 m, ↓450 m). Alternativně možný výjezd na Pančićev vrh (2017 m) (10 km, ↑300 m, ↓300 m).

3. den

Královská etapa: Z Kopaoniku po horských silničkách a šotolinových cestách přes zapadlé vesničky do osady Ploča. Malebným srbským venkovem do lázeňského letoviska Vrnjačka Banja až k vyhlášenému Mostu lásky a na lázeňskou kolonádu (65 km, ↑850 m, ↓2350 m). Návrat na ubytování pozdě večer.

4. den

Odpočinek po náročné etapě. Autobusem ke dvěma pravoslavným klášterům Đurđevi stupovi a Sopočani (UNESCO). Návštěva svérázného města Novi Pazar s orientálními tržišti a mešitami.

5. den

Kaňon Uvac: po širokých pohodlných šotolinových cestách přes horské vesničky a pastviny výjezd na vyhlídku nad kaňon řeky Uvac. Nezapomenutelné výhledy s kroužícími supy bělohlavými nad hlavou. (35 km, ↑650 m, ↓650 m)

6. den

Pohoří Zlatibor: Údolím říčky Bijele vode k opuštěné železniční stanici Zlatibor. Táhlé stoupání do malebné vesničky Semegnjevo s nádhernými výhledy na travnaté svahy pohoří Zlatibor. Po široké lesní cestě s krátkým technickým sjezdem s volnými kameny návrat po asfaltu do Zlatiboru. (35 km, ↑650 m, ↓650 m)

7. den

Rozlehlým údolím s meandrující říčkou Veliki Rzav přes osadu Gornji Ljubiš k jeskyni Ršumska pećina. Táhlý výjezd mezi vrcholy Medvedje Brdo (1390 m) a Šišačka koča (1291 m). Na závěr dlouhý sjezd k autobusu (35 km, ↑750 m, ↓750 m). Možnost prodloužení etapy o dojezd do Zlatiboru (+20 km, ↑500 m, ↓600 m).

8. den

Vyhlídkovými pláněmi pohoří Zlatibor do údolí říčky Veliki Rzav. Přes vesnici Sirogojno s etnografickým muzeem v přírodě ke krasové jeskyni Stopića s mohutným vstupním portálem (55 km, ↑1150 m, ↓1150 m). Možnost vynechat cestu k jeskyni Stopiča (-10 km, ↑300 m, ↓300m).

9. den

Pěší prohlídka Bělehradu s monumentální pevností Kalemegdan a svébytnou atmosférou rozvíjejícího se historického města. Přejezd Srbska a Maďarska.

10. den

Přes Bratislavu návrat do Brna v dopoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.