« Vypsat všechny zájezdy do Srbska
Srbsko na kole
Cyklistika v NP Đerdap, v Ovčarsko-kablarské soutěsce, v pohoří Zlatibor a nad kaňonem Uvac
1. den
Předpokládaný odjezd kolem 16 hod z Brna, přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska.
2. den
Krátká zastávka u monumentálního hradu Golubac na břehu Dunaje. Z městečka Donji Milanovac impozantní Kazanskou soutěskou po dálkové trase Eurovelo 6 na dohled českých vesnic v rumunském Banátu do městečka Kladovo, ubytování v hotelu na 2 noci. (65 km, ↑850 m, ↓950 m)
3. den
Od hradu Golubac po vyhlášené dálkové cyklistické trase Eurovelo 6 monumentální Kazanskou soutěskou do vesnice Dobra s možností občerstvení. Výjezd k vyhlídkové pláně nad Dunajem, kolem pasteveckých usedlostí sjezd zpět do údolí a dojezd do městečka Donji Milanovac (60 km, ↑900 m, ↓850 m).
4. den
Z městečka Kučevo rázovitým srbským venkovem přes pravoslavné kláštery Vitovnica a Nejsvětější Trojice do údolí řeky Mlava (45 km, ↑600 m, ↓600 m). Přejezd do Čačaku a ubytování v hotelu na 2 noci.
5. den
Ovčarsko-kablarská soutěska – táhlý výjezd na vrchol Kablar (885 m) s fantastickými výhledy na divoce meandrující řeku Západní Morava a bezmála 16 km dlouhý kaňon. Sjezd do lázeňského letoviska Ovčar Banja. Možnost návštěvy několika klášterů vč. ortodoxního pravoslavného monastýru Blagoveštenje z 12. století. (60 km, ↑900 m, ↓900 m)
6. den
Odpočinkový den: přejezd busem přes město Užice do městečka Mokra Gora. Jízda unikátním výletním vláčkem po železnici Šarganska Osmica, která na necelých 16 km překonává 300 m převýšení, 22 tunelů a více než 5 mostů. Návštěva filmového Kusturicova skanzenu Drevengrad. Ubytování ve Zlatiboru na 3 noci.
7. den
Kaňon Uvac: po širokých pohodlných šotolinových a místy už i asfaltových cestách přes horské vesničky a pastviny výjezd na vyhlídku nad kaňon řeky Uvac. Nezapomenutelné výhledy s kroužícími supy bělohlavými nad hlavou. (35 km, ↑650 m, ↓650 m)
8. den
Rozlehlým údolím s meandrující říčkou Veliki Rzav přes osadu Gornji Ljubiš k jeskyni Ršumska pećina. Táhlý výjezd mezi vrcholy Medvedje Brdo (1390 m) a Šišačka koča (1291 m). Na závěr dlouhý sjezd k autobusu (35 km, ↑750 m, ↓750 m). Možnost prodloužení etapy o dojezd do Zlatiboru (+20 km, ↑500 m, ↓600 m).
9. den
Pohoří Zlatibor: Údolím říčky Bijele vode k opuštěné železniční stanici Zlatibor. Táhlé stoupání do malebné vesničky Semegnjevo s nádhernými výhledy na travnaté svahy pohoří Zlatibor. Po široké lesní cestě s krátkým technickým sjezdem s volnými kameny návrat po asfaltu do Zlatiboru (35 km, ↑650 m, ↓650 m). Odjezd do ČR, přejezd Srbska a Maďarska.
10. den
Přes Bratislavu návrat do Brna v dopoledních hodinách.