Krátký okruh Srí Lankou

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka, Colombo - Dambulla - Sigiriya - Matale - Kandy - N
Název ubytování Krátký okruh Srí Lankou
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 28 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

PRIVÁTNÍ zájezd. Odjezdy každý den, minimálně 2 osoby.
Anglicky hovořící průvodce. ČESKY hovořící průvodce za příplatek.

Popis stravování

polopenze

Popis ubytování

DopravaLETECKY Praha - Colombo - Praha
Mezinárodní letenky vám velmi rádi na požadavek zajistíme.

Uvedená cena letenky je kalkulována v běžné ekonomické rezervační třídě. Aktuální cena letenky bude potvrzena po ověření volných míst dle Vámi vybraného termínu a na základě objednávky na jména.Ubytování3* hotely (za příplatek možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech)Stravovánípolopenze

Popis lokality ubytování

PolohaColombo – Dambulla / Habarana – Sigiriya – Matale – Kandy – Nuwara Eliya – Colombo

Program zájezdu

1.den

Praha Odlet z Prahy na Srí Lanku.

2.den

Colombo – Dambulla / Habarana (večeře) Přílet na letiště v Colombu. Setkání s vaším průvodcem a odjezd do Dambully / Habarany.   Fakultativně: Jízda na slonovi v džungli nebo jeep safari v NP Minneriya.

3.den

Dambula / Habarana – Sigiriya – Matale – Kandy  (polopenze) Po snídaní odjezd na Sigiriyi tzv. „Lví horu“. Výstup na 180 m vysokou skálu, kde měl palác mocichtivý král Kashyapa, který nechal zabít svého otce a zbudoval zde hlavní město. Sigiriya je proslavená také svými freskami „nebeských dam“. Na skálu vede zhruba 2000 schodů, avšak výstup není náročný. Odměnou za zdolaný výstup je krásný výhled do okolí. Poté odjezd do Kandy, po cestě návštěva manufaktury na barvení látek batikou a zahrady s kořením v Matale, kde se představí vyhlášené srílanské koření a ayurvédská medicína. K vidění je například skořice, hřebíček, vanilka, kardamom, pepř, aloe vera a mnohé další. Příjezd do města Kandy, které patří mezi nejvýznamnější města na Srí Lance. Město nabízí kulturní památky, tradice i zábavu. Večer následuje kulturní show, která představí srílanské tradiční tance. Přenocování v Kandy.

4.den

Kandy – Nuwara Eliya (polopenze) Po snídani prohlídka Chrámu Buddhova zubu (Sri Dalada Maligawa), který skrývá nejposvátnější relikvii – Buddhův zub, jak už název napovídá. Dále navštívíte muzeum drahokamů, kde můžete vidět zpracování kamenů a následnou výrobu šperků, a ještě obchod s tradičním oblečením. Odjezd do oblasti čajových plantáží - Nuwara Eliya, kde navštívíte plantáže a továrnu na zpracování čaje. Přenocování v hotelu.

5.den

Nuwara Eliya – Wattala – Colombo (polopenze) Po snídani možnost fakultativní návštěvy Hortonových plání. Pláně jsou ideálním místem na treky, můžete zde zahlédnout i leopardy a opice. Poté návrat do Colomba. Odpolední prohlídka města, kdy uvidíte kostely, buddhistické chrámy, tradiční umění a sochy, hinduistické chrámy, mešity a rušnou oblast Pettah. Přenocování v Colombu.

6.den

Colombo (večeře) Po snídani individuální volno dle času odletu. Transfer na letiště k Vašemu odletu domů.

7.den

Praha Přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.