Srí Lanka - Perahera – velkolepá buddhistická slavnost

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 61 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Všechna lákadla ostrova čaje i unikátní průvod slavnostně vyzdobených slonů

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky na SRÍ LANKU. Přesun do Negomba. Možnost fakultativního říčního safari, nebo západ slunce na laguně. Nocleh v"Negombu.

3. den

Návštěva sloního sirotčince Pinnawala, kde v současné době žije přes 80 slonů a dvakrát denně se chodí koupat hlavní ulicí do řeky Maha Oya. Možnost projížďky na slonu. Přejezd čajovými horami do koloniálního městečka Nuwara Eliya se starou viktoriánskou architekturou. Nocleh v"Nuwara Eliya.

4. den

V"časných ranních hodinách výlet na Hortonovy planiny. Zde během osmikilometrové procházky navštívíte krásné Bakerovy vodopády a Konec světa s nádhernou vyhlídkou, kde skála padá téměř kilometr do údolí. Poté následuje přejezd nádherných čajových hor se zastávkou v"čajové továrně, kde budete mít možnost nahlédnout do tajů výroby čaje a po ochutnávce i možnost zakoupení vzorků. Přejezd do Kandy (UNESCO). Večer následuje nejúžasnější podívaná v"Asii - velkolepý průvod slavnostně vyzdobených slonů Esala Perahera. Nocleh v"Kandy.

5. den

Kandy. Muzeum drahokamů, kde se seznámíte s broušením a leštěním drahokamů i výrobou šperků. Procházka nádhernou botanickou zahradou Peradeniya s"řadou zajímavých stromů a ostatních tropických rostlin včetně orchidejí. Návštěva chrámu Buddhova zubu. Nocleh v"Kandy.

6. den

Zastávka v zahradě s"exotickým kořením a bylinkami (skořice, hřebíček, kardamon, kurkuma, muškátový oříšek, kakao, pepř) a spoustou dalších rostlin, které jsou nám dobře známé, ale nikdy jsme je neviděli růst. Přejezd do města Dambulla. Návštěva starobylého jeskynního chrámu v"Dambulle (UNESCO). Komplex se skládá z"pěti jeskyní, jež tvoří rozsáhlou historickou galerii tvořící 1800 čtverečních stop nástěnných maleb tempura a kde je ukryto 153 soch Buddhy. Sigiriya (UNESCO) - skalní pevnost z 5. století, mnohdy též nazývaná „Lví skála“. Na úpatí této skály se nachází komplex zahrad, vodních nádrží a fontán, jež z"počátku sloužily mnichům a posléze pro odpočinek královské rodině. Asi v"polovině výstupu, nad zrcadlovou zdí, si budete moci prohlédnout nádherné fresky sigiyjských krásek, jež pochází z"5 století. K"vrcholu dále pokračuje schodiště s branou, kterou tvoří dvě obrovské lví tlapy. Na samém vrcholu, odkud je nádherný výhled do širokého okolí, se nachází zbytky královského paláce. Nocleh v"Habaraně.

7. den

Prohlídka Polonnaruwy (UNESCO). Druhé královské město, jež bylo centrem ostrova v"jedenáctém a dvanáctém století. Zdejší památky, tvořené zbytky královských paláců, chrámů a klášterních komplexů, se řadí k"nejkrásnějším na celém ostrově. Odpoledne fakultativně safari jeepem za slony v"NP Kaudulla/Minneria/Hurulu.

8. den

První království Anuradhapura (UNESCO), hlavní centrum ostrova od 5.století př.n.l., do 10.století .n.l. Slávu tohoto starověkého buddhistického centra, ve kterém žilo až 10 000 mnichů, nám dodnes připomíná řada zbytků rozsáhlých klášterních komplexů s"dominantními stúpami a 2260 let starým, posvátným stromem Bo. Mihintale, památné místo, kde sinhálský král Devanampiya Tissa přijal buddhismus. Nocleh v"Anuradhapuře.

9. den

Celodenní safari v NP"Willpaththu, největším parku na ostrově. Pozorování slonů, krokodýlů, varanů, mungů a jelenů. Při troše štěstí spatříme i leoparda skvrnitého. V"korunách stromů a na březích jezer nám bude dělat společnost rozmanité exotické ptactvo. Nocleh v"Anuradhapuře.

10. den

Průjezd oblastí, jež byla až do roku 2009 středem válečné zóny. Zastávka u válečných památníků v Kilinochchi a na Elephant pass. Přejezd do nejsevernějšího města Jaffna a po dlouhých náspech přes nádherné laguny až na ostrov Kurikadduwan. Pokračování lodí na ostrov Delft, nejzajímavější ze srílanských ostrovů.

11. den

Ostrov Delft a jeho naprosto jedinečné korálové stavby a několik obrovských baobabů. Neuvěřitelná podívaná na stáda divokých poníků, kteří se i v"dnešní době stále ještě svobodně prohánějí po rozsáhlých ostrovních pláních. Návrat zpět do Jaffny a prohlídka staré holandské pevnosti. Návštěva největšího hinduistického chrámu na ostrově zvaného Nallur Kandaswamy.

12. den

Prohlídka nádherného hinduistického chrámu Thondaimanaru, návštěva mysu Point Pedro - nejsevernějšího bodu ostrova. Přejezd do Trincomalee.

13. - 14. den

Odpočinek u moře na krásné pláži v"Trincomalee, nejvýznamnějším městě na severovýchodě, kde si budete moci odpočinout, před letem zpět domů. Možnost fakultativních výletů lodí za velrybami a delfíny, šnorchlování v"korálové rezervaci Pigeon Island. Případně návštěva Trincomalee – chrám Koneswaram s"největší sochou Boha Šivy na ostrově. Nocleh v Trincomalee.

15. den

Poslední koupání. Odpolední přejezd do Negomba na letiště.

16. den

Letecký návrat do vlasti.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.