Srí Lanka s pobytem u moře – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Název ubytování 2 lůžk.klimatizované pokoje s možností přistýlky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 35 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

(POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD:)( Pinnawala - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - Peradeniya - Kandy - Nuwara Eliya - Horton Plains - Koggala - Colombo.... Airbus A380 na lince Praha - Dubaj - Praha!!!)

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Colombo - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy vč. poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným autokarem
- 8x ubytování v hotelu*** (2-lůžk. klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 8x polopenzi
- služby místního a českého průvodce
- pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje:- komplexní pojištění = 88,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)
- "spropitné" a vstupné dle programu = cca 230,- USD
- vízum na Srí Lanku = aktuálně bezvízový stykSlevy a příplatky:- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2020) = -800,- Kč
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 29.2.2020) = -500,- Kč
- komplexní pojištění = 968,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = na dotaz

Program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet v cca 16:00 hod. z Prahy přes Dubaj na Srí Lanku.

2. den: PINNAWALA, DAMBULLA

V ranních hodinách přílet do Colomba. Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování.

3. den: ANURADHAPURA, SIGIRIYA

Prohlídka pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA (UNESCO), bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z "řízku" stromu, pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa… V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové "Lví" skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

4. den: POLONNARUWA, NP MINNERIYA

Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne fakultativně projížďka džípy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Návrat na ubytování.

5. den: MATALE, KANDY

Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně, možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen Buddhův zub - významná buddhistická relikvie. Ubytování. Večer fakultativně zhlédnutí folklórního představení.

6. den: PERADENIYA, NUWARA ELIYA

Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA, která patří mezi nejkrásnější v celé Asii. Panoramatická jízda hornatou krajinou ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou návštěva továrny na zpracování cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování.

7. den: HORTONSKÉ PLÁNĚ, KONEC SVĚTA, KOGGALA

Výlet do NP HORTONSKÉ PLÁNĚ, ležícího více než 2 000 m nad mořem. Absolvování pěšího okruhu atraktivní pustinou porostlou vysokou travou, rododendrony, ale i džunglí a dále kolem vodopádů až k téměř 1 km vysokému skalnímu srázu, přezdívanému KONEC SVĚTA s krásným výhledem. Přejezd na ubytování do přímořského letoviska KOGGALA.

8. – 9. den: volný den u moře

Volný den u moře. Možnost následujících půldenních fakultativních výletů (cena cca 30 USD/výlet): 1. plavba po sladkovodním jezeře, návštěva buddhistického chrámu a ostrova s výrobou skořice; 2. návštěva impozantní pevnosti Galle zbudované Holanďany, nákupy na místním tržišti, koupaní v překrásné zátoce Unawatuna.

10. den: COLOMBO, odlet

Odpoledne přesun do COLOMBA. Návštěva moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Transfer na letiště.

11. den: přílet

Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13:00 hod..   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.