Srí Lanka – Velký okruh po ostrově Cejlon s pobytem u moře

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Název ubytování Srí Lanka – okruh po ostrově Cejlon
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 46 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kolombo • Pinnewalla • Polonnaruwa • Sigiriya • Dambulla • Kandy • Nuwara Eliya

Termíny | 13.–22. března | 16.–25. listopadu 2020
Cena | 46 980 Kč | příplatek na jednolůžkový pokoj 7 800 Kč


1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně (bude upřesněno) do Kolomba s přestupem v některé evropské nebo asijské metropoli.
2. den: Přílet do Kolomba v ranních hodinách, transfer z letiště do plážového resortu Marawila, odpočinek a koupání v hotelu.
3. den: Po snídani návštěva sloního sirotčince v Pinnewalle – krmení sloních mláďat, pozorování jejich her a koupání slonů v blízké řece.
Poté odjezd do někdejšího královského města Polonaruwa (UNESCO) na jihovýchodě ostrova – v době rozkvětu ve 12. století zde vznikly rozsáhlé zahrady, velké množství soch Buddhů, mnoho paláců i dalších staveb, jejichž vykopávky jsou turistickou atrakcí. Prohlídka rozsáhlých vykopávek včetně světoznámé, 14 metrů dlouhé sochy spícího Buddhy. Odjezd do města Sigiriya, večeře a nocleh v hotelu.
4. den: Po snídani prohlídka Sigiriye (UNESCO), výstup na Lví skálu, ruiny nádherného palácového komplexu postaveného v 5. století králem Kassyapou, prohlídka unikátních skalních kreseb. Pokračování do města Kandy, cestou prohlídka Dambully – jeskynních chrámů zdobených nástěnnými malbami ze života Gautamy Buddhy, více než 150 Buddhových soch vytesaných přímo do skal. Odpoledne návštěva batikové manufaktury a prohlídka zahrady koření v Matale. Příjezd do Kandy, večeře a nocleh v hotelu.
5. den: Po snídani prohlídka sto let staré botanické zahrady Peradeniya, jedné z nejkrásnějších na světě, se stovkami druhů tropické flóry, stromů, růží, orchidejí a dalších rostlin. Odpoledne prohlídka města Kandy (UNESCO), které je protkáno sítí buddhistických chrámů. Návštěva střediska lidového umění a řemesel. Světoznámý Chrám Buddhova zubu – jedno z nejposvátnějších míst ostrova, kde je uložena jedna z nejcennějších buddhistických relikvií. Večer návštěva tradičního folklórního představení včetně ukázky chůze po rozžhaveném uhlí. Večeře a nocleh v hotelu.
6. den: Po snídani odjezd do Nuwara Eliya (Město světla) – v 19. století oblíbené britské horské letovisko postavené v anglickém koloniálním stylu. Cestou jedny z nejkrásnějších přírodních scenérií ostrova – nejvyšší hora Cejlonu, nekonečné čajové plantáže, vodopády… Návštěva továrny na zpracování čaje s ochutnávkou. Odpoledne prohlídka městečka. Večeře a nocleh v horském hotelu.
7. den: Po snídani odjezd do městečka Kitulgala na západě ostrova, ležícího v pásmu tropického deštného pralesa, jedná se o nejvlhčí místo celého ostrova. V blízkosti protéká řeka Kelani, na které se natáčel slavný film Most přes řeku Kwai. Odjezd do Beruwaly – malá rybářská vesnička založená arabskými obchodníky v 8. století – slavná starobylá mešita a maják. Okolí Beruwaly patří díky svým scenériím k nejoblíbenějším resortům ostrova. Ubytování v hotelu, odpolední odpočinek, večeře, nocleh.
8. den: Volný den, odpočinek na pláži nebo u hotelového bazénu, večeře, nocleh.
9. den: Dopoledne koupání, v poledne uvolnění pokojů, transfer do Kolomba, prohlídka největšího kulturního a obchodního centra Srí Lanky - průjezd komerčním a obchodním centrem města, přístavní čtvrtí, čtvrtí Fort, bazarem Pettah, návštěva buddhistického chrámu Gangarámaja, večeře, transfer na letiště, v noci odlet do Evropy.
10. den: Přílet do Prahy nebo Vídně.
Cena zahrnuje | leteckou přepravu Praha/Vídeň – Kolombo, ubytování v hotelích*** s polopenzí (kromě nápojů), večeři navíc v Kolombu před odletem do Evropy, přepravu klimatizovaným autobusem, vstupy dle programu, služby českého a místního průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje | cestovní pojištění, obědy, spropitné pro místního řidiče a průvodce 30-40 USD, vstupní vízum 30 USD, transfer z Brna na letiště a zpět 500 Kč jedním směrem.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.