To nejlepší ze Srí Lanky - Ostrov slonů a koření

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 60 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Perla indického oceánu - čajové plantáže a svébytná kultura Sinhálců

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky na SRÍ LANKU. Přesun do malebného městečka Negombo na pobřeží Indického oceánu. Odpočinek s"možností koupání. Fakultativní výlet na lagunu při západu slunce.

3. den

Sloní sirotčinec Pinnawala je domovem pro více než osm desítek opuštěných slonů a slůňat. Koupání slonů v"řece Ma Oya. Fakultativně možnost projížďky na slonu. Přesun do kulturního a duchovního centra ostrova, Kandy. Dnes druhé největší město země bylo založeno ve 14.století. Jako někdejší hlavní město odolávalo díky své poloze několik set let vpádu koloniálních mocností. Starobylé centrum, vyhlídka na město s"působivým jezerem uprostřed. Nocleh v"Kandy.

4. den

Chrám Buddhova zubu – jeden z nejvýznamnějších svatostánků v"zemi. Jediné místo na světě uchovávající relikvii Buddhova zubu. Největší botanická zahrada země, Peradeniya. Muzeum drahokamů. Seznámení se s broušením a leštěním drahokamů i výrobou šperků. Ohnivá show tradiční kandyjské kultury. Smyslné tanečnice rozvlní své vnady za doprovodu bubnů. Nocleh v"Kandy.

5. den

Kláštery a jeskynní chrámy v Dambulle. Mistrovské dílo sinhálského buddhismu. Třicet metrů vysoká zlatá socha Buddhy střeží vchod. Skalní pevnost Sigirya obklopená královskými zahradami. Výstup na Lví skálu se zbytky paláce a skalní pevnosti z 5. století. Zachovalé skalní fresky půvabných sigirijských krásek. Manufaktury na výrobu ruční batiky. Nocleh v"Dambulle či Habaraně.

6. den

Královské město Anuradhapura. Magické kouzlo královského paláce. Pozůstatky starověkých budov, buddhistické stúpy. Centrum buddhistického života ostrova - Mihintale, kolébka srílanského buddhismu. Nocleh v"Dambulle"či Habaraně.

7. den

Starobylé město Polonnaruwa. Důležité obchodní centrum a bývalé královské město odolávalo nájezdům dobyvačných tamilů. Středověký lesk a řád města zůstal i díky umu indických stavitelů. Fakultativně safari v NP Minneriya – (Kaudulla či Hurulu Eco). Výlet džípem k"jezeru, kde žijí stáda slonů. Nocleh v"Dambulle.

8. den

Návštěva zahrady s"exotickým kořením - skořice, hřebíček, kardamon, kurkuma, muškátový oříšek, kakao i pepř. Přesun do Dalhousie na úpatí Adamovy hory.

9. den

Pro zájemce časný výstup na Adamovu horu (2 243 m), kde prý Adam zanechal své první šlépěje po vyhnání z ráje. Vylepší výstup i nás? Východ slunce na mystikou opředeném místě. Přesun krásnou krajinou do horského města světel Nuwara"Eliya. Vyhlášené čajové plantáže. Taje výroby čaje v místní továrně. Lahodný šálek čaje a atraktivní možnost nákupu přímo od zdroje."Pro zájemce možnost návštěvy tržnice.

10. den

Časně ráno NP Horton Plains - náhorní planina ve výšce 2 100 metrů. Vodopády Baker Falls, podivuhodnou krajinou až na „Konec světa“, pohled do kilometrové propasti vymaže z paměti špatné myšlenky. Nejkrásnější panoramatický výhled.

11. den

Dopolední safari v NP"Yala - pozorování zvířat (sloni, krokodýli, varani, jeleni…). V"korunách stromů zahlédneme nesčetné druhy exotického ptactva. Budeme mít štěstí i na levharta, či na vzácného medvěda pyskatého? Pravděpodobnost si zvýšíte fakultativním prodloužením safari na celý den nebo se můžete vrátit a odpočívat u hotelového bazénu.

12. den

Přejezd přes Tissamaharama kolem krásného jezera Tissa Wewa s nádhernými stromy Mára. Chrám Wewurukannala s"nejvyšší sochou sedícího Buddhy na ostrově. Přesun do hotelu na pobřeží.

13. - 14. den

Odpočinek na některé z"příjemných jižních pláží Hikkaduwa, Unawatuna, Koggala či Talalla. Šnorchlování a plážové aktivity. Fakultativní výlet do fascinující staré holandské pevnosti Galle (UNESCO). Nejlépe dochované koloniální město ostrova. Stará holandská čtvrť a pevnost obehnaná mohutnými hradbami s"baštami nebo zajímavé říční safari s"návštěvou želví farmy.

15. den

Odpoledne přesun na letiště a prohlídka nejzajímavějších míst v"Colombu. Večerní odlet.

16. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.