Země úsměvů - Srí Lanka

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka, Colombo - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa -
Název ubytování Země úsměvů - Srí Lanka
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 35 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

PRIVÁTNÍ zájezd. Odjezdy každý den, minimálně 2 osoby.
Anglicky hovořící průvodce. ČESKY hovořící průvodce za příplatek.

Popis stravování

polopenze

Popis ubytování

DopravaLETECKY Praha - Colombo - Praha
Mezinárodní letenky vám velmi rádi na požadavek zajistíme.

Uvedená cena letenky je kalkulována v běžné ekonomické rezervační třídě. Aktuální cena letenky bude potvrzena po ověření volných míst dle Vámi vybraného termínu a na základě objednávky na jména.Ubytování3* hotely   (za příplatek možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech)Stravovánípolopenze

Popis lokality ubytování

PolohaColombo – Dambulla – Anuradhapura – Polonnaruwa – Sigiriya – Kandy – Nuwara Eliya – Colombo

Program zájezdu

1.den

Praha Odlet z Prahy na Srí Lanku.

2.den

Colombo - přílet (večeře) Přílet na letiště a setkání s vaším průvodcem. Odjezd do Colomba. Odpoledne prohlídka města. Uvidíte různou architekturu od moderní, po staré holandské kostely, budhistické chrámy až po mešity. Zároveň ucítíte nádech rušného bazaru Pettah. Návrat do hotelu a přenocování.

3.den

Colombo – Dambula / Habarana (polopenze) Snídaně v hotelu. Odjezd do města Dambulla. Po cestě návštěva jeskynního chrámového komplexu. Odpoledne možnost fakultativního výletu. Večeře a přenocování v hotelu. Fakultativně: Jeep safari v NP Minneriya.

4.den

Dambula / Habarana (polopenze) Snídaně v hotelu. Poté Vás bude čekat trek Hiriwaduna. Budete procházet přírodní rezervací s možností pozorování ptactva, motýlů a v případě trochy štěstí zahlédnete i krokodýly. Vaše cesta povede do místní tradiční vesnice, kde se setkáte s místními obyvateli při jejich každodenní činnosti jako je např. rybaření, praní prádla v jezeře a další aktivity. Fakultativně možnost jízdy na slonovi džunglí v Habaraně. Odpoledne prohlídka starobylého města Polonnaruwa ze 13.století. Návštěva řezbářské dílny. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. Fakultativně: Jízda na slonovi džunglí.

5.den

Dambulla – Sigiriya – Kandy (polopenze) Po snídaní odjezd na Sigiriyu „Lví horu“. Výstup na cca 200 m vysokou skálu, kde měl palác mocichtivý král Kashyapa, který nechal zabít svého otce a zbudoval zde hlavní město. Sigiriya je proslavená také svými freskami „nebeských dam“. Na skálu vede zhruba 2000 schodů. Není se, však čeho obávat, protože výstup není náročný. Odměnou za zdolaný výstup je krásný výhled do okolí. Odjezd do Kandy, po cestě návštěva manufaktury, kde se barví látky batikou. Návštěva zahrady s kořením v Matale. K vidění je například skořice, hřebíček, vanilka, kardamom, pepř, aloe vera a další. Můžete vyzkoušet tradiční 20 minutovou ajuvérdskou masáž (za poplatek). Večer shlédnete kulturní představení typické pro Kandy.

6.den

Kandy (polopenze) Dnes bude následovat prohlídka Chrámu Buddhova zubu (Sri Dalada Maligawa), který skrývá nejposvátnější relikvii – Buddhův zub, jak už název napovídá. Návštěva muzea s drahými kameny, kde bude představena těžba kamenů, opracování i výroba šperků. Odpoledne prohlídka Královské botanické zahrady v Peradeniyi, která se rozkládá na ploše 60 hektarů a v současnosti je největší botanickou zahradou na Srí Lance. Pyšní se mnoha tropickými stromy, rostlinami a skleníkem plným orchidejí. Přenocování v hotelu.

7.den

Kandy – Nuwara Eliya (polopenze) Ranní odjezd do Nuwara Eliya. Příjezd do města Nuwara Eliya, nejvýše položené město na Srí Lance (1889 m. n. m.). Město se přezdívá „Malá Anglie“, protože se zde zachovala architektura v anglickém stylu a i počasí odpovídá typickému londýnskému klimatu. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.   Fakultativně: Možnost vyzkoušení jízdy místním vlakem ze stanice Peradeniya do Nanu Oya.

8.den

Nuwara Eliya - Colombo (polopenze) Snídaně v hotelu. Fakultativně možnost dopolední návštěvy Hortonových plání. Odjez do Colomba, po cestě návštěva krásných vodopádů Ramboda. Po příjezdu ubytování v hotelu. Fakultativně: Návštěva Hortonových plání. Prohlídnete si čajové plantáže a továrnu na zpracování čaje.

9.den

Colombo - odlet (snídaně) Transfer na letiště k vašemu odletu domů.

10.den

Praha Přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.