Švýcarské železniční dobrodružství 2

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko, Evropa, Švýcarsko
Název ubytování Švýcarské železniční dobrodružství
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

INTERLAKEN • LAUTERBRUNNEN • KLEINE SCHEIDEGG • GRINDELWALD • LEYSIN • AIGLE • GSTAAD • GRUYERES • VEVEY • BLONAY • LES DIABLERETS • LUTRY • MONTREUX • ROCHERS DE NAYE • CHILLON

1. den:

V odpoledních hodinách vyjedeme z Brna, Prahy, Plzně (předpokládané časy odjezdů Brno 17:30, Praha 20:30, Plzeň 22:00). Další nástupní místa: Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč, Kolín 400 Kč, Ostrava 400 Kč, Olomouc 400 Kč. Průjezd Německem do Švýcarska, oblasti Bernských Alp

2. den

Mezi Thunským a Brienzským jezerem leží mondénní světoznámé lázně Interlaken obklopené prudkými horami. Po průjezdu kolem tyrkysového Brienzského jezera se před námi poprvé otevře pohled na věhlasnou trojici horských velikánů – Jungfrau, Eiger a Mönch. Po prohlídce lázní odjedeme proti proudu říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau, kde nad městečkem padá z vysoké terasy známý vodopád. Ozubnicovou železnicí se dostaneme přes Wengen, ležící na horské terase, až do sedla Kleine Scheidegg (2 061 m) a cestou budeme obdivovat nádherné výhledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Co ale nejvíce bere dech je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Další ozubnicovou železnicí, jejíž trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru, sjedeme do Grindelwaldu, který se řadí k nejstarším evropským horským střediskům. Projdeme se tímto půvabným příkladem švýcarského lyžařského letoviska jako z pohlednice, kterému kromě Eigeru dominují i další vrcholy Schreckhorn a Wetterhorn. Projíždět budeme podél modrého Thunského jezera do údolí Simmental a průsmykem Col des Mosses vyjedeme do Leysin na horské terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani sjedeme ozubnicovou železnicí z Leysin do Aigle se stejnojmenným hradem obklopeným vinicemi, který tvoří přirozenou dominantu širokého údolí řeky Rhóny krátce před jejím vyústěním do Ženevského jezera. Z luxusního letoviska Montreux na břehu Ženevského jezera vyjedeme populárním „zlatým“ vlakem GoldenPass Panoramic až do Gstaadu. Vlak s panoramatickými vagony šplhá ze subtropického klimatu Ženevského jezera přes městečka mezi vinicemi a po projetí tunelu u Jamanu se rázem ocitneme v alpinském prostředí Pays d’Enhaut. Za okny se střídají malebná horská panoramata a rázovité horské vesničky s dominantními kostelíky. Po prohlídce lázeňského Gstaadu, kde často trávil volno anglický princ Charles, odjedeme do Gruyeres pod stejnojmenným mohutným hradem, kde se budeme toulat malebnými uličkami historického jádra. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani si krátce prohlédneme mondénní Vevey u Ženevského jezera se známou sochou Charlese Chaplina. Z Blonay mezi vinicemi pojedeme parním vlakem s historickými vagony do železničního muzea Chamby – tento vlak před zánikem zachránil spolek švýcarských nadšenců, kteří ve volných chvílích zajišťují jeho provoz. V unikátním muzeu historických lokomotiv a vagonů najdeme mnoho exponátů i v originálním provozuschopném stavu. stejným vlakem se vrátíme do Blonay. Z Aigle se budeme vlakem šplhat přes zpětné tunely a vysoké viadukty až do horského střediska Les Diablerets pod stejnojmenným masivem, odkud se po prohlídce vydáme zpět na naše ubytování. Večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani se ve vinařské vesničce Lutry projdeme úzkými uličkami s nádhernou pobřežní promenádou. Podnikneme lodní výlet po Ženevském jezeře až do Montreux s kouzelnými výhledy na oblast Lavaux s terasovými vinicemi patřící mezi světové dědictví UNESCO a v dálce se vypínajícím zasněženým hřebenem Dents du Midi. Z Montreux vyjedeme ozubnicovou železnicí na Rochers de Naye (2 045 m), kde se nám z vrcholu otevře panoramatický rozhled na švýcarské a francouzské Alpy a rozlehlé Ženevské jezero. Ve Svištím ráji zde také můžeme pozorovat na 11 druhů svišťů. Po sjezdu se projdeme po Montreux s luxusními hotely a pobřežní promenádou lemovanou palmami se dostaneme až k mohutnému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.

6. den:

Návrat v ranních hodinách. (cca 10:20)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 000 KčSLEVY:• 3. a 4. osoba na pokoji 2 500 Kč Doporučená výměna na vlaky a loď 172 CHF.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.