To nejlepší ze Ženevy + Švýcarská Riviéra + Hrad Chillon (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 19 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Blankytná modř jezera, zelené vinice, francouzský šarm… Míříme k Ženevskému jezeru. Projdete se po promenádě s výhledy na fontánu Jet d'Eau, ikonu Ženevy. Budete obdivovat květinové hodiny a ochutnáte zdejší speciality. Zavítáte na hrad Chillon, k soše Freddieho Mercuryho v Montreux i k majestátní katedrále v Lausanne. Za zážitky do Švýcarska – cestujte, objevujte a poznávejte sebe!

Popis stravování

v hotelu je podávána bufetová snídaně během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Popis ubytování

hotel v Ženevě
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy. Po příletu do Ženevy bude následovat ubytování v hotelu a dle časových možností první seznámení s městem. Dle letových řádů odlet z Prahy do Ženevy a po příletu na letiště přesun objednaným transferem do hotelu. V podvečer nás čeká první společná procházka po promenádě u Ženevského jezera a možná ochutnávka švýcarských specialit v některé z místních restaurací.

2. den

Den ve znamení ženevských symbolů a chutí… Čeká nás majestátní katedrála sv. Petra a Pavla, monumentální fontána Jet d'Eau, kosmopolitní čtvrť, oblíbené trhy i české stopy. Ráno po snídani vyrazíme tramvají do čtvrti Carouge, která se nachází jižně od centra města. Carouge je známá jako kulturní, bohémská a kosmopolitní ženevská čtvrť. Nás bude čekat prohlídka místních trhů, které se zde pravidelně konají v sobotu dopoledne. Budeme mít možnost ochutnat a nakoupit produkty ze Ženevy a blízkého okolí. Poté vyrazíme pěšky procházkou směrem do centra města, kde se zastavíme u kamenné zdi Mur des Réformateurs, která zde byla vybudována k úctě a památce protestantské reformace a jejích zakladatelů, včetně Jana Kalvína. Naše další kroky povedou k dominantě historického centra Ženevy, do Starého Města ke katedrále sv. Petra a Pavla. Odpoledne naší pozornosti neunikne jeden ze symbolů města, tzv. Jet d'Eau – obrovská 140 metrů vysoká fontána tryskající vodu z jezera s neuvěřitelnou silou až 200 km/h. Nedaleko tohoto gejzíru objevíme také známé květinové hodiny (Horloge Fleurie), které u vchodu do Anglické zahrady vzdávají hold švýcarské hodinářské tradici a jsou tvořeny více než šesti tisíci květinami. Dále uvidíme ozdobnou budovu hotelu Beau Rivage, v jehož salonku podepsal v roce 1918 prezident Masaryk prohlášení o vzniku Československa. Kousek od hlavního vchodu do hotelu stojí také dojemná socha rakousko-uherské císařovny Sissi, na kterou byl právě zde spáchán atentát.

3. den

Celodenní výlet za poznáním Švýcarské riviéry, obklopující Ženevské jezero. Nevynecháme hrad Chillon, oblíbené letovisko Freddieho Mercuryho nebo malebné Lausanne. Po snídani možnost fakultativního výletu vlakem a lodí po letoviscích tzv. Švýcarské riviéry, oblasti rozkládající se na břehu Ženevského jezera, kterou si díky příjemnému podnebí, nádherné přírodě a mondénním městečkům v minulosti oblíbila evropská smetánka a mnozí umělci slavných jmen. Naší první zastávkou bude město Lausanne, kde se projedeme jediným metrem ve Švýcarsku, podíváme se do parku před Olympijským muzeem, kde najdeme mimo jiné bronzovou sochu Emila Zátopka a vydáme se na plavbu lodí po Ženevském jezeře. Vystoupíme u ikonického středověkého hradu Chillon, vypínajícího se na skále přímo u jezera, který se právem řadí k nejznámějším památkám v zemi. Zájemci se budou moci vydat na krátkou hradní prohlídku, po níž se pěšky přesuneme do nedalekého letoviska Montreux, kterému se přezdívá perla Švýcarské riviéry. Symbolem tohoto městečka je především socha Freddieho Mercuryho – skupina Queen do této oblasti jezdila nahrávat své desky, a zvláště její frontman si městečko Montreux velmi zamiloval. Na závěr dne se trolejbusem přesuneme do sousedního letoviska Vevey, městečka, které si oblíbili umělci z celého světa, např. Charlie Chaplin zde strávil posledních 20 let života. Projdeme se po promenádě kolem jezera, uvidíme vidličku zapíchnutou do jezera, která je zapsána v Guinessově knize rekordů. Večer návrat vlakem do Ženevy na ubytování.  

4. den

Než Švýcarsko opustíme, vydáme se prozkoumat nejvyšší horu sousední Francie a okolní majestátní Alpy, čeká nás totiž městečko Chamonix. Připraveni? Po snídani nás čeká odjezd autobusem k úpatí nejvyšší evropské hory Mont Blanc. Naší zastávkou bude renomované horské středisko Chamonix-Mont-Blanc ve francouzském Horním Savojsku. Jedná se o základnu vysokohorské turistiky, horolezectví i lyžování, a právě sem také míří turisté, kteří se chtějí pokochat nádherou hory Mont Blanc a vysokohorskými panoramaty. Nás bude čekat společná jízda lanovkou na vrchol Aiguille du Midi (3 842 metrů n. m.), z něhož se nám naskytne jeden z vůbec nejkrásnějších výhledů nejen na Mont Blanc, ale na celé francouzské, italské i švýcarské Alpy. Až se dostatečně pokocháme skvělým výhledem, vrátíme se opět dolů do Chamonix, kde nás bude čekat volný čas, ve kterém zájemci mohou navštívit například zajímavé muzeum Musée Alpin, které popisuje historii dobývání nejvyšší evropské hory. Večer návrat na ubytování do hotelu. Ti, kteří nebudou chtít absolvovat výlet, mohou zůstat v Ženevě a využít volno k návštěvě zajímavých institucí, užít si plavbu po jezeře nebo jen tak relaxovat. 

5. den

Dle letových řádů individuální volno, poté přesun na letiště a odlet do Prahy. Po snídani nás čeká dle letových řádů možné dopolední individuální volno a následný odlet zpět do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček) Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo max. hmotnosti 12 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí) Zavazadlo za příplatek 2 000 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí) Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak. Hmotnosti zavazadel nelze sčítat. Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.