Zimní kouzlo švýcarských drah

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Název ubytování Zimní kouzlo švýcarských drah
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 24 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1v programu mj. Sv. Mořic, Schilthorn - Piz Gloria, Pilatus, Locarno či kouzený Lucern pohodlná cesta lůžkovým vozem do Švýcarska  v ceně Swiss Travel Pass  a polopenze na hotelu  kouzelné scenérie zasněných AlpProgram zájezdu1. den: Odjezd v podvečerních hodinách přímým lůžkovým vagónem z Prahy přes České Budějovice, Linz, Salzburg a Innsbruck do Sargans.
2. den: Snídaně ve vlaku. Po příjezdu do Švýcarska pokračujeme ze Sargansu do Landquartu a červenými vagónky úzkorozchodné adhezivní trati Rhétských drah do Sagliains a dále nejkrásnějším údolím východního Švýcarska Engadin do světoznámého střediska zimních sportů, které hostilo zimní olympijské hry, Svatého Mořice. Zde můžeme udělat zajímavou procházku nebo se projít uličkami tohoto mondénního města. Pokračujeme Albulskou tratí, kde vláček pomocí velkoryse plánovaných spirálových tunelů a viaduktů překonává výškový rozdíl a dále Údolím hradů dojedeme do Reichenau Tamins na soutoku Horního a Dolního Rýna. Dále nás červenobílé vagónky ozubnicové úzkorozchodné trati Matterhorn Gotthard Bahn přes Oberalppas dovezou do srdce Alpské pevnosti města Andermatt. Sjedeme k ústí Gotthardského tunelu a místa ubytování v oblasti Altdorfu. Večeře, nocleh.  
3. den:   Po snídani do Luzernu . Dále Expresem z Luzernu do Interlakenu, panoramatickou cestou,  zasněženým průsmykem Brünig, rozmanitou krajinou hor a jezer. Výjezd zubačkou do  Lautenbrunennu a přes Mürren a lanovkou k návštěvě Schilthornu – Piz Gloria (2970 m n. m.) jednoho z vrcholů předhůří Bernských Alp, s panoramatickou restaurací s úchvatnými výhledy na okolní vrcholy (Eiger, Mönch, Jungfrau) a vyhlídkovou plošinou Piz Gloria View. Možnost návštěvy expozice věnované natáčení bondovky „V tajných službách Jejího Veličenstva“.  Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.
4. den: Po snídani pojedeme Gotthardskou drahou, systémem točitých tunelů, ramp a viaduktů vystoupáme k severnímu portálu patnáct kilometrů dlouhého Gotthardského tunelu, který podjíždí stejnojmenný alpský průsmyk a je již od roku 1882 spojnicí mezi severní a jižní stranou Alp. Klesáním horskou krajinou v kantonu Ticino, přes město tří hradů Bellinzonu, dojedeme do Locarna, města na Lago Maggiore, které je díky své nenapodobitelné atmosféře nazýváno též švýcarským Monte Carlem. Možnost výjezdu lanovkou k poutnímu chrámu Madonna del Sasso, kde je slavný Bramantův obraz Útěk do Egypta. Cestou zpět projedeme nejdelším železničním tunelem světa, 57 kilometrů dlouhým Gotthardským úpatním tunelem. Celková doba jízdy v tunelu je 20 minut. Dojedeme zpět do místa ubytování. Večeře, nocleh. 
5. den: Po snídani odjedeme do Luzernu, zavazadla si dáme do úschovny. Přejezd místní dopravou do Kriens a výjezd na pověstný Pilatus.  Návrat do Luzernu. Volný program v jednom z nejkrásnějších měst Švýcarska se známým Kapličkovým mostem. Možnost návštěvy největšího dopravního muzea na světě, kde se mohou pochlubit nádhernou sbírkou slavných švýcarských lokomotiv i řadou dalších zajímavostí z říše dopravy. Milovníci hudby jistě neopomenou navštívit muzeum Richarda Wagnera, kde je uložena řada originálů partitur jeho slavných oper. V pozdních odpoledních hodinách pokračujeme do Curychu, odkud nás přímý lůžkový vlak dopraví zpět do ČR.  
6. den: Snídaně ve vlaku. Příjezd do Prahy v dopoledních hodináchFakultativněpříplatek za jednolůžkový pokoj 2290 Kč (v hotelu)čtyřlůžkový pokoj - na vyžádání sleva za 3. a 4. lůžko  1000 Kčpříplatek za kupé pro 1 osobu - na vyžádáníCena zahrnuježelezniční jízdenku Praha - Švýcarsko / Švýcarsko - Praha v lůžkovém voze ve dvoulůžkových kupé (popř. třílůžkových kupé) včetně snídaně. 4 denní skupinový Swiss Travel Pass 3 noclehy v hotelu*** s polopenzí služby průvodce Cena nezahrnuje: vstupy a lanovky cca 80 CHFInformaceSwiss Travel Pass garantuje přepravu zdarma v síti SBB a některých lokálních drahách, MHD v některých městech a lodní dopravu na některých jezerech. Na privátních či poloprivátních drahách, jako např. na Pilatus, Jungfrau, Gornergratt nebo Rigi Bahn, je garantována pouze sleva. V případě uzávěry horských průsmyků, omezení provozu některých lanovek nebo dalších neovlivnitelných skutečností změna programu vyhrazena (např. výluky na železnici). U listopadového termínu návštěva pověstného adventního trhu na Pilatusu. Vzhledem k přestupům a nutnému přenášení zavazadel není zájezd vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.