Mount Meru - Kilimandžáro - safari - Hory a safari v Tanzanii

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 114 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohled ze střechy afrického kontinentu! Dva horské vrcholy v kombinaci se safari.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do TANZANIE, Arushi. Výhled na sopečný masiv Mt. Meru.

3. den

Výjezd džípem v NP Arusha až na Momella Gate. Průjezd tunelem v"gigantickém kmeni místního fíkovníku. Výstup na Mirakamba Hut 2 514 m (4-5 h, 1 000 m převýšení).

4. den

Výstup na Saddle Hut (3 h, 1 050 m převýšení). Navíc Rhino Point i Little Meru 3 820 m. Jedinečný výhled na „Kili“ při"západu slunce.

5. den

Výstup na vrchol Meru 4 566 m (4-5 h, 1 000 m převýšení). Druhá nejvyšší hora Tanzanie. Kónický vulkanický kužel. Úchvatná skaliska i vrcholový hřeben. Nezapomenutelný pohled na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Sestup na Mirakamba Hut. Nocleh v"lodži.

6. den

Safari v NP Arusha příjemně překvapí i vás. Jezero Momella s bohatou faunou. Kráter Ngurdoto. Kosmopolitní Arusha.

7. den

Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta do NP Ngorongoro"(UNESCO). Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Odpolední safari v"kráteru. Z výšky přes 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery. Obdoba Noemovy archy plné zvířat. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Šance na nosorožce! Nocleh v kempu na hraně kaldery.

8. den

Přejezd do NP Lake Manyara s odlišnými vegetačními pásmy. Šance na stromové lvy. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, pryšce, lontarové i královské palmy. „Salámovník“ je skutečností. Mto-Wa-Mbu. Tržnice s tradičními výrobky. Exotické ovoce včetně červených banánů. Návrat do Arushi.

9. den

Výstup na Kilimandžáro - nejvyšší samostatně stojící horu světa. Nejscéničtější kombinace cest. Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Každý den je unikátním zážitkem. Během výstupu máme k dispozici horského vůdce, místní nosiče i kuchaře. Díky dlouholetým zkušenostem s"organizováním vysokohorských treků na africkém kontinentu máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu. Národní park Mt. Kilimanjaro, (UNESCO). Tropickým deštným pralesem k Machame Hut (2"980 m, 10 km, 5-7 h, 1 200 m převýšení).

10. den

Výstup na Shira Hut (3"840 m, 6 km, 5-7 h, 840 m převýšení). Cesta mezi skalními útesy. Z Picnic Rock výhledy na náhorní plato Shira a sopečný kráter. Královny vegetace – mohutné senécie i do výše trčící lobélie.

11. den

Výstup na Barranco Hut (3"950 m, 10 km, 5-7 h, 110 m převýšení). Oranžové skalní útesy Lawa Tower. Western Breech – hlavní skalní masiv „Kili“.

12. den

Výstup na Barafu Hut (4"550 m, 8 km, 8-9 hod., 600 m převýšení). Nejhezčí výhledy nad stěnou Barranco Wall. Sopečný kužel Kibo po levici. Vřesoviště a „měsíční krajina“. Cíl v nejkrásnějším místě Kili. Nad námi ledovce Kibo, napravo sopečný kráter s ostrými skalisky Mawenzi.

13. den

Výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol Afriky (5"896 m, 5 km, 6-7 h, 1 250"m převýšení). Strmá cesta na Stella Point, po hřebeni k vrcholu. Vlevo ledovce Rebmann, Decken. Jižní ledové pole a Diamantový ledovec, napravo ledovec Ratzel a sopečný kráter Reusch. Jedinečná vrcholová scenérie. Sníh, led i neuvěřitelné výtvory ledovce pod rovníkem. Sestup s důležitým ztrácením výškových metrů (sestup 4-6 h).

14. den

Sestup až na Mweka Gate. Přesun do Moshi. Večerní odlet domů.

15. den

Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.