Tanzanie - Zanzibar - Safari v komfortním balení

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 106 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oblíbený zájezd do východní Afriky. Kombinace přírody a odpočinku na plážích.

Program zájezdu

1. den

Letecky do TANZANIE. Přílet do „hlavního města safari“. Kosmopolitní Arusha s příjemným klimatem. Nocleh v centru Arushi.

2. den

Velká příkopová propadlina"- působivý přírodní zlom. NP Lake Manyara"s odlišnými vegetačními pásmy. Sloni, hroši, žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Šance na stromové lvy. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy, kolosy fíkovníků. „Salámovník“ je skutečností. Nocleh v"lodži"na hraně příkopové propadliny.

3. den

Karatu"- poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes"chráněnou rezervaci Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník"B. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v"NP Serengeti"pod patronátem UNESCO - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů)."Naabi Hill"- šance na gepardy. Atraktivní ubytování v komfortní stanové lodži.

4. den

Celodenní safari v"NP Serengeti. Ranní safari s východem slunce. Podaří se nám zahlédnout levharta? Pro zájemce možnost balónového létaní. Let nad pláněmi Serengeti, safari z ptačí perspektivy. Po přistání se podává šampaňské a stylová snídaně. Na oběd se lze vrátit do lodge a po krátkém odpočinku opět vyjet za zvířaty. Nocleh v"komfortní stanové"lodži.

5. den

Po ranním safari přejezd směr"Naabi Hill,"přesun k"NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Safari v kráteru"Ngorongoro"(UNESCO). Z výšky přes 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery. Obdoba Noemovy archy plné zvířat. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Šance na nosorožce!" Nocleh v"lodži.

6. den

Mto-Wa-Mbu"- tržnice s tradičními výrobky. Exotické ovoce včetně červených banánů. Hadí farma"Maserani"- hadi, želvy, krokodýli,"varani."Návrat do"Arushi, nocleh v"hotelu.

7. den

Letecky na atraktivní ostrov"Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček."Kamenné město"pod patronátem"UNESCO. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.

8. den

Lodí na ostrov Changu. Bělostný písek a smaragdové moře. Obrovské sloní želvy, šnorchlování. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.

9. den

Prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky v"porostu mangrove. Červenobílé guerézy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nocleh v oblasti Nungwi.

10. - 12. den

Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na atol Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Nocleh v oblasti Nungwi.

13. den

Poslední koupání. Přjezd lodí ze Zanzibaru do Dar Es Salaamu"a odlet zpět do vlasti.

14. den

Letecký návrat domů.



Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.