To nejlepší ze Zanzibaru

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 42 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dlouhá léta jsme pro vás dělali zájezd na korálový ostrov Zanzibar v době Silvestra, abyste si užili slunce, moře i místní zajímavosti o svátcích. Poslední dobou, je však o svátcích na ostrově až příliš mnoho turistů, a tedy jsme pro rok 2021 zvolili jarní a podzimní termín, kdy počasí je dobré a turistů méně. Protože si myslíme, že by byla opravdu škoda, strávit veškerý čas na ostrově jen koupáním v moři (a přiznáváme, že je zde fantastické!), rozdělujeme náš program na 2 části. První část je převážně poznávací (ale i při ní se můžete vykoupat v moři) – seznámíme se dopodrobna s místní kulturou, tradicemi, dějinami, ale i přírodou. Budeme se potulovat tajemnými uličkami Stone Townu (UNESCO) s ukrytými svatyněmi, ochutnáme tradiční kuchyni i si budete moci nakoupit koření na místním neturistickém trhu. V druhé polovině zájezdu se budeme věnovat převážně koupání v Indickém oceánu, šnorchlování, opalování – tedy relaxaci na krásných plážích severního Zanzibaru. Pro zájemce nabídneme pěší výlet do tradiční zanzibarské vesnice i do záchranné stanice mořských želv. Tento zájezd můžeme směle doporučit pro široké spektrum našich klientů včetně rodin s dětmi.V ceně nezahrnuto:tanzanské vízum – 50 USD (je třeba mít dolarovou bankovku přesně této nominální hodnoty nebo lze většinou platit kreditní kartou).Velikost skupiny:8 – 16 účastníků.Poznámka:Vzhledem k pobytu jen v rámci Tanzánie, jejíž je Zanzibar součástí není potřeba mít očkování proti žluté zimnici.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha – Zazibar (Tanzanie); ubytování ve Stone Townu – dle aktuálních časových možností úvodní prohlídka města; v podvečer možnosti večeří v zahradách Forodhani – tento park v centru města se soumrakem zaplní mnoha stánky, které nabízejí neuvěřitelně pestrou směs místní gastronomie včetně mořských plodů, ryb – vskutku gurmánský zážitek!

3. den

Prohlídka starobylého historického jádra Stone Townukde se prolínají vlivy arabské, evropské, africké i indické: dominanta města exteriéry Paláce zázraků– Beit al Ajaib, zdobná budova Old Dispensary s galerií současného umění, Stará celnice, Palace museum, interiéry zanzibarská pevnosti Ngome Kongwe, tradiční Perské lázně, katolická katedrála sv. Josefa, interiéry anglikánské katedrály postavená na místě bývalého trhu s otroky s velmi zdařilým muzeem mapujícím historii otroctví, hinduistický chrám Shiva Shakti; celou dobu nás budou provázet nejslavnější architektonické prvky Stone Townu – masivní vyřezávané, ornamenty zdobené dveře, jež odpradávna symbolizovaly moc a postavení majitele domu; bude-li neoficiální možnost, využijeme možnosti podívat se do některé z mnoha místních mešit; pestrý trh Darajani (koření, ryby, exotické ovoce, vonné oleje, datle apod.).

4. den

Bohatý fakultativní program dle vlastního výběru:A) Delfín tour – plavání s delfíny na jihu ostrova (na malé rybářské loďce s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny...) a NPJozani–Chwaka Bay – pralesní a příbřežní rezervace s endemickými guerézami zanzibarskými, procházka pralesem i po vysutých lávkách v mangrovovém lese.B) Výlet lodí na korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí želv obrovských a antilopek suni – možnost koupání z krásné písečné pláže či šnorchlování na přilehlém korálovém útesu.C) Výlet do oblasti ostrova Chumbe – mořská chráněná oblast vhodná pro šnorchlování, koupání i relaxace. 

5. den

Přejezd na sever ostrova, cestou tzv. „Spice tour“– cesta za kořením: výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami (např. muškátový oříšek, pepřovník, chlebovník různolistý – žakie , vanilka pravá, skořicovník, hřebíčkovec vonný, ylang-ylang, karambola obecná, kakaovník pravý, apod.); ubytování v hotelu, volné odpoledne u moře.

6. – 8. den

Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru; možnost mnoha fakultativních programů a aktivit:A) Celodenní výlet k ostrovu Mnemba se šnorchlováním – u ostrova se rozkádá korálová bariéra, šnorchlováním; půldenní výlet k ostrovu Tumbatu se šnorchlovánímB) Rybaření.C) Pěší výlet po pláži až do záchranné stanice mořských želv a rehabilitačního centra, ve kterém můžete plavat se želvami. Cestou zastávka v tradiční zanzibarské vesnici, kde uvidíte její typickou architekturu i malou dílnu na výrobu tradičních dřevěných plachetnic. D) Plavba na tradiční plachetnici dhow s drinkem či večeří v západu slunce.

9. den

Noční odjezd na zanzibarské letiště a letecky zpět do Prahy (odjezd na letiště může být 8.den programu odpoledne, v závislosti na aktuálních letových řádech).    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.