Výstup na Kilimandžáro cestou Machame

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 91 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pro ty, kteří touží vydat se výš, než ptáci... cestou střední obtížnosti zvanou “Whiskey route”.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY (VÍDNĚ) DO TANZANIE

V ranních hodinách odlet do Tanzánie.

2. den - PŘÍLET DO TANZÁNIE - MOSHI

Přílet do Tanzánie na letiště Kilimanjaro. Transfer do Moshi (cca 50 km) a ubytování v hotelu 3*. Nocleh se snídaní.

3. den - MOSHI – MACHAME GATE (1.640 m) – MACHAME CAMP (2.850 m)

Po snídani odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro, Machame gate (1.640 m). Po krátkých vstupních formalitách se ponoříte do hlubin deštného pralesa, kde vás okouzlí obrovské stromy, různé druhy lišejníků, kapradiny a různobarevné květiny. Dnes půjdete cca 11 km (7 hod). Večer dorazíte do kempu Machame (2.850 m). Večeře a nocleh v kempu Machame.

4. den - MACHAME (2.850 m) - NEW SHIRA CAMP (3.480 m)

Po snídani pokračování výstupu. Úzkou stezkou, strmě stoupající vzhůru, opustíte pásmo deštného pralesa. Otevře se před vámi malé údolí, přes které se dostanete na strmý hřeben pokrytý vřesem. Cesta se stočí na západ, k říčnímu údolí ležícímu ve výšce 3.658 m n.m. Pak už je to jen kousek k dnešnímu cíli, New Shira kempu. Večeře a nocleh.

5. den - SHIRA CAMP (3.480 m) BARRANCO CAMP (3.976 m)

Po snídani opustíte planiny Shira a vydáte se na východ k lávovému útvaru zvanému „Žraločí zub“ 4.630 m). Krátce poté se dostanete ke křižovatce, odkud je nejlepší pohled na špičku ledovce nad vámi. Pokračování cesty do kempu Barranco, ležícímu v údolí pod strmou stěnou Great Barranco. Dnes půjdete cca 12 km (cca 7 hod). Kemp nabízí dechberoucí výhled na západ slunce. Večeře a nocleh v kempu.

6. den - BARRANCO (3.976 m) – KARANGA VALLEY CAMP (3.995 m) – BARAFUU CAMP (4.67

Dnes vás čeká cesta dlouhá cca 13,5 km (5 – 6 hod). Hned první výzvou je Great Barranco Wall, kde se občas budete muset přidržet i rukama (horolezecké vybavení není potřeba). Na vrcholu stěny se vám dostane odměny v podobě nádherného výhledu. Tam se také stezka zlomí a začne mírně klesat do malebného údolí Karanga, kde ptáci poletují z květiny na květinu. Za údolím se napojíte na stezku Mweka. Ta vás povede života pustou krajinou až do Barafuu, jihovýchodního ramene vrcholu Kibo, druhého vrcholu Kilimanjara. Dorazíte do kempu Barafuu, odkud je výhled na oba další vrcholy, Kibo a Mawenzi. Večeře a nocleh..

7. den - BARAFUU (4.673 m) – UHURU PEAK (5.895 m) – MWEKA CAMP (3.068 m)

Budíček o půlnoci. Občerstvíte se a vyrazíte k vrcholu, kam je to cca 7 km (cca 5 hod). Hned za hranicí kempu začnete strmě stoupat k bodu Stella (5.745 m), až na hranici ledovce. Po krátkém odpočinku zbývá ještě zdolat 150 m převýšení, abyste pokořili nejvyšší bod afrického kontinentu, vrchol Uhuru (5.895 m). Jméno Uhuru je svahilské a znamená svoboda. Na „střeše Afriky“ pak strávíte pár chvil, kdy se můžete kochat svým úspěchem. Sestup do kempu Mweka (cca 23 km, 7 hod, kde vás čeká vydatná večeře a zasloužený odpočinek. Nocleh v kempu.

8. den - MWEKA CAMP (3.068 m) – MWEKA GATE (1.640 m n. m.) – MOSHI

Po snídani krátký sestup k bráně Mweka (1.640 m), kde ti úspěšní obdrží certifikáty za zdolání vrcholu hory. Transfer do Moshi, ubytování v hotelu 3*. Čas na relaxaci. Nocleh se snídaní.

9. den - ODLET Z TANZANIE – PŘÍLET DO PRAHY (VÍDNĚ)

Snídaně. Transfer na letiště, odbavení k odletu a odlet. Večer přílet do Prahy (Vídně).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.